Monstruozno: Psa vezali u vreću za krompir i bacili ga u kontejner

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
207.631
Mali, beli pas pronađen je u sredu tokom noći u vreći za krompir, bačen u kontejner za flaše u Kosovskoj ulici u Mladenovu, selu kod Bačke Palanke. Kako prenose domaći mediji, meštanka J. Š., koja stanuje u neposrednoj blizini, spasila je psa od gušenja. Ona je čula u toku noći neko puckanje iz kontejnera, ali je mislila da se plastične flaše savijaju od toplote.

– Danas popodne drugarica mi je rekla da u kontejneru ispred čuje da nešto cvili. Izašli smo i primetili smo životinju u vreći. M. S. je pomogao, i izvukli smo ga odatle uz pomoć kuke. Primetili smo da je to relativno njegovano kuče staro oko tri meseca. Bio je ošamućen i isprepadan, dali smo mu vode i nadamo se da ćemo ubrzo uspeti da rešimo njegov smeštaj – napisala je J. Š na Fejsbuku pored fotografija psa.
https://www.krstarica.com/zivot/lju...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

Koliko videh na svom fejsbuk profilu je napisala i ovaj komentar:


Kakav čovek možeš biti,pa da kuče ubaciš u džak,vežeš džak i ubaciš u kontejner PET ambalaže na +35!...da lagano umire...treba biti ološ i bezdušnik...nemam reči..

Stvarno, da covek ne poveruje kakvih sve ljudi ima. Ovaj pas je jos imao srece. Mom prijatelju koji je vec dugo bolestan i kom je pas bio sve, zivotinja je otrovana pre dve godine. Jos ga nije prezalio i svako malo ga pominje. Kako se uopste stvaraju monstrumi koji cine takve stvari? Moje je misljenje da su to ljudi koji nikad nisu osetili koliku ljubav pas moze da pruzi. Zato je neophodna edukacija od malih nogu.
 
Juče je ovde, na jednom pdf koji moderišem, osvanuo post sa detaljnim opisom nekoliko načina ubijanja pasa i mačaka.
Sadizam nad životinjama nikad nije usmeren samo na životinje; kad je redovan kod mladih (dece) on je vežba, uvod za iživljavanje nad vršnjacima a kasnije i nad odraslim ljudima. Kod matorijih zlostavljača koren sveg zla je još u pelenama, odnosno nešto u genetici, nešto u uslovima odrastanja.
Sadizam se ne leči.

Davno sam otvorila jednu temu na Psihologiji koja bi ti mogla biti zanimljiva:
https://forum.krstarica.com/showthr...–-budući-serijski-ubica?highlight=zlostavljač
 
sklonite lutaluce sa uluca pa ce takvi samo zlostavljati musice kidajuci im krila.... nekima, ne tebi, ovakve stvari su ko kec na deset da bi opravdali eufemizme kojima kite svoju ljubav spram zivotinja bas kao i mrznju spram svih drugih koji ne dele njihovu zaslepljenost
To što neki lutalica nije sklonjen ne može biti opravdanje za iživljavanje nad njim. Inače lično nemam negativnih emocija prema onima koji ne vole životinje. Samo ih žalim. Lišeni su jednog dela ljubavi. :(
 
Zašto se uvek ista ekipa hejtera pojavljuje na temama o psima ?
Ja ne idem na ono što ne volim (u vašem slučaju : mrzite)...

Dok pljujete po nedužnim psima, razmislite koliko ljudi nastrada od pijanih vozača.
Po vašoj logici, trebalo bi sve pijance lepo da uspavamo, da ne bi kojim slučajem izazvali nesreću !!!

Не знам шта на српском значи хејтер али знам за та оправдања, ако људе газе кола, зашто их не би нападали и пси, ако људи бацају пикавце по граду што је проблем што су псећа говна свуда около.
И не знам како рецимо саобраћајни удеси оправдавају и чине нормалним то што нас гризу џукеле, то знају само они који су у стању да извале такве небулозе.
 
Za hroniku su po meni problemi gde psi napadaju ljude. Na ovom PDFu najviše pišemo o životinjama i njihovoj zaštiti. U ovom slučaju pas je maltretiran od strane ljudi a pritom nije nikoga ugrozio.

a ti to znas jel? u nekom selu neko sa inicijalima cuo nocu pa preneo avaz i na fejsbuku odmah oprobana akcija na ljude kako su zli...
najbolje inace ovo, na ovom forumu se ne bavimo kada zivotinje pojedu coveka, to nas ne zanima, to je politika... uzas da nekad razumete sta pisete ucutali bi.
dadoh prvu stranu novosti danasnjih, prva strana zeni otkinuo ruku ker vi ko dobar dan ko joj kriv nije odvezala svog i sl...
 
A onda će tog psa što su našli da othrane da može da se sam snalazi pa će da ga puste u njegovo prirodno okruženje - na ulicu. I onda će taj pas iz revolta što je izbačen da grize i ubija ljude. A onda će da se nađu pametni koji će reći da pas nije kriv. :roll: Jok nego je zaslužan. Da neće i orden da mu damo?
Za šta se mi ovde uopšte borimo? Za ljudski rod, ili za pse? Hoćemo li od gradova da pravimo štenare, ili obratno? Od štenare gradove?
Situacija je tatkva, nema mesta i za ljude i za pse. Štaviše, psi ne plaćaju porez.
Tolika ljubav prema psima meni je sumnjiva, jer ko voli pse, ne voli ljude. I trebalo bi svako da se izjasni, da li je pas, ili je čovek? Ako je pas, onda ne može da ulazi u popis stanovništva i biračke spiskove. To što neki psi liče na ljude, ne znači ništa. I reptilijanci liče na ljude, ali nisu ljudi. U stvari, reptilijanci su se umešali među ljude i oni se takođe zalažu da psi ostanu tu gde jesu i da se razmnožavaju, jer su se udružili sa njima i žele zlo ljudima. One koje psi ne napadaju, ili su i sami psi ili su reptilijanci. Tu bi imalo rešenja, ali reptilijanci su se uvukli u sve pore društva. Inače, da je to ranije primećeno, moglo je da se iskoreni. Oni za koje bi se posumnjalo da su reptilijanci, mogli bi da ih mučimo dok ne priznaju da su reptilijanci. Ali bojim se da smo zakasnili.

Ali svejedno, ja se divim ovima koji se otvoreno bore protiv pasa, rizikujući svoj život za dobrobit ljudske vrste. Jer svakog momenta može da im zakuca reptilijanac na vrata.
A ljudi žive u binilu i ne vide istinu, jer se te informacije diskredituju tako što im se lepe etikete "teorija zavere". I sve se preokrenulo. Ljudi veruju u laži, a istine proglašavaju za teoriju zavere. A zašto je to tako? Zato što su ljudi naivni i ne mogu da poveruju da se zlo nadvilo nad ljudskom vrstom. Uljuljkani su šarenom fasadom u svojoj realnosti, ne shvatajući da će ta fasada da im se sruši na glavu. A uskoro će da dođe taj momenat ako se ljudi ne osveste i progledaju, kao što sam ja progledao.
 

Back
Top