Win10 i HDD spin down problemi

Zfast4y0u

Početnik
Poruka
9
Dobro vece,

Imam jedan mini problem sa kojim muku mucim vec 6 meseci. Radi se o moja 2 sekundarna HDD-a. Zeleo bih da koristim spin down opciju za njih kada mi ne trebaju (hdd sleep u power options). Problem je sto, kada ukljucim HDD sleep, diskovi se spin down a onda u neko random vreme se zavrte i posle opet ugase. Najduze sto su mi izdrzali je bilo 65min, moze se desiti posle 10min, 15min, ali max je 65min. U isto vreme se dignu oba HDD-a iz sleep mode. Znaci ne znam vise sta da radim. Pogasio sam bukvalno sve monitoring programe sto imam, anti virus, sve sve. Opet isto. Isao sam u safe mode, pogasio i tamo sve. Isto. Neki windows servis mi pali HDD-ove konstantno, ali nista ne pise na njima. Isao sam i u reg edit i disable HDD telemetry tamo, ali nista. Zna li neko kako da resim ovo? Win7 je zakon za mene, koristio bi ga i dalje da mogu. Ovaj win10 samo neki konflikti konstantno, dok sam ga podesio da mi radi kako ja hocu poludio sam.
 
Poslednja izmena:
W10 skapira da spavaš pa pokrene defragmentaciju, možda čak proverava dostupnost milionitog "critical" apdejta.
A možda te microsoft podseća da treba da skupljjaš pare za ssd.
Koji ti je izgovor za skidanje stabilne i upotrebljive sedmice i instaliranja džanka?
 
W10 skapira da spavaš pa pokrene defragmentaciju, možda čak proverava dostupnost milionitog "critical" apdejta.
A možda te microsoft podseća da treba da skupljjaš pare za ssd.
Koji ti je izgovor za skidanje stabilne i upotrebljive sedmice i instaliranja džanka?

Ja napisah da se radi o sekundarnim diskovima, OS je na SSD. Coffee lake CPU nije supported na win7, neke stvari nece raditi i ko zna kakve jos stvari, bez chipset-a imas i losiji performance itd.

Defragmentacija je iskljucena, update iskljuceni.
 
Mozda bi trebalo pregaziti genericke microsoft drajvere (acpi, chipset i slicno) koje je win sam instalirao drajverima koje nudi proizvodjac ploce. Genericki drajveri su pravljeni da "prorade", ali ako hoces punu kontrolu dobro je instalirati prave drajvere.
 

Back
Top