CHEDA JOVANOVIC..BUDUCI PREDSEDNIK SRBIJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

billy_THE_kid

Primećen član
Banovan
Poruka
929
Danas, na politickoj sceni Srbije postoje samo dva relevantna politicara mladje generacije, koji bi po prirodi stvari za desetak, mozda i vise godina trebalo da dostignu punu zivotnu, i politicku zrelost. To su Aleksandar Vucic , i Ceda Jovanovic.
Za ocekivati je , isto tako, da neko od njih jednog dana bude na celu vlade, ili predsednik Srbije..
Koja opcija , po Vasem uvazenom misljenju ima prednost u Srbiji..molim da uzmete u obzir vreme od bar 10 god unapred, te okolnosti koje ce tada , po vasim predvidjanjima biti dominantne u Srbiji..ili SCG..ili kako vec se bude zvala zemlja u kojoj cemo ziveti.
Ja, licno, prednost dajem stavovima, i idejama koje zastupa Chedomir Jovanovic.
Da li vi delite taj stav, ili mislite da Vucic ima prednost..ili, sto bi bilo interesantno, vidite nekog treceg u toj ulozi.
 
čeda predsednik srbije....:lol:
ako na prvim narednim parlamentarnim izborima ne pređe cenzus njegova politička karijera je završena...na stranu to što je nenormalno da neostvareni dramaturg bude politički faktor...
čeda i vučić su profesionalni političari,oni nisu sposobni ni za šta drugo...osim za politikanstvo....
neki treći mladi političar tek treba da se pojavi,trenutno ne postoji takav...
eventualno tadić,al' on je prerano postao predsednik,ili možda popović iz dss-a...
 
elvine,mislim da ni jedan politicar nije zavrsio fpn ili sta god se zavrsava da bi bio politicar.mislim i tadic je psiholog,dalje polovina njih ima jedva skrpljenu srednju,masa ekonomista i pravnika...politikom moze da se bavi bilo ko sa trunkom inteligencije i velikom kolicinom gramzivosti.cak i politicari koji su medju cenjenijima,imaju necista posla koliko hoces.samo sto mi to ne znamo ili ne znamo zvanicno.
sto se mene tice svi su oni isti - koristoljubivi i gladni za nocem i jos malo moci sve zavisi koji su ti po nekim stvarima blizi.i svi pricaju jedno,a rade drugo i u to sam se milion puta uverila.
 
ja ne tražim da političar završi fpn,ali ne može čovek koji nije ostvaren u svojoj struci(kakav je to dramaturg bez ijedne napisane predstave?)
da bude predsednik ili premijer...
problem je što je kod nas politika zanimanje,ljudi postaju profesionalni političari već od 20-te godine...to je jedino što znaju,nesposobni su da funkcionišu drugačije,čeda i vučić su klasični primeri...
 
Elvin:
čeda predsednik srbije....:lol:
ako na prvim narednim parlamentarnim izborima ne pređe cenzus njegova politička karijera je završena...na stranu to što je nenormalno da neostvareni dramaturg bude politički faktor...
čeda i vučić su profesionalni političari,oni nisu sposobni ni za šta drugo...osim za politikanstvo....
neki treći mladi političar tek treba da se pojavi,trenutno ne postoji takav...
eventualno tadić,al' on je prerano postao predsednik,ili možda popović iz dss-a...
Ne verujem da ce sad, odnekud da se pojavi mladi politicar na belom konju , koji ce da nas odvede u blagostanje...
Pre ce biti da cemo morati da biramo iz ne bas bogate ponude...
A sto se tice dramaturga...pa ovde su i grobari politicki faktori, sto ne i dramaturzi??
 
nisam ja nista rekla.niti sam potvrdila niti negirala niti kazem da ima nekog izmedju :D
i nemam nameru.
jer su me milion puta popljuvali zbog onoga sto sam rekla i sto mislim i sad pamet u glavu banshee i drzi jezik za zubima pa mozda i sacuvam koji zivac :D
samo kazem da bi vecina ljudi,ako i kada bi bila neka opcija izmedju izabrala tog treceg.
a sta ja tacno mislim i da li uopste mislim o tome,zadrzavam za sebe.
a za radikale ne bih glasala ni u najcrnjoj nocnoj mori,to je valjda poznato.
eto.
 
Ne verujem da ce sad, odnekud da se pojavi mladi politicar na belom konju , koji ce da nas odvede u blagostanje...
Pre ce biti da cemo morati da biramo iz ne bas bogate ponude...
A sto se tice dramaturga...pa ovde su i grobari politicki faktori, sto ne i dramaturzi??

pa nikolić je ipak uspešan grobar,čo'ek bio direktor:lol:

sadašnja generacija političara ima oko 50-55 godina sasvim dovoljno da vladaju srbijom još 10 godina,u međuvremenu iskristalisaće se budući lideri...
ja sam već napisao tadić(ima 43-43) godine,i aleksandar popović...
čeda hoće uvek glavom kroz zid,baš kao i radikali,zbog toga nikad neće imati većinu...
 
Banshee:
elvine,mislim da ni jedan politicar nije zavrsio fpn ili sta god se zavrsava da bi bio politicar.mislim i tadic je psiholog,dalje polovina njih ima jedva skrpljenu srednju,masa ekonomista i pravnika...politikom moze da se bavi bilo ko sa trunkom inteligencije i velikom kolicinom gramzivosti.cak i politicari koji su medju cenjenijima,imaju necista posla koliko hoces.samo sto mi to ne znamo ili ne znamo zvanicno.
sto se mene tice svi su oni isti - koristoljubivi i gladni za nocem i jos malo moci sve zavisi koji su ti po nekim stvarima blizi.i svi pricaju jedno,a rade drugo i u to sam se milion puta uverila.
Slazem se sa svim, osim da za bavljenje politikom treba i trunka inteligencije...mislim da bi to Srpskim politicarima samo smetalo u gradjenju karijere..
 
Banshee:
nisam ja nista rekla.niti sam potvrdila niti negirala niti kazem da ima nekog izmedju :D
i nemam nameru.
jer su me milion puta popljuvali zbog onoga sto sam rekla i sto mislim i sad pamet u glavu banshee i drzi jezik za zubima pa mozda i sacuvam koji zivac :D
samo kazem da bi vecina ljudi,ako i kada bi bila neka opcija izmedju izabrala tog treceg.
a sta ja tacno mislim i da li uopste mislim o tome,zadrzavam za sebe.
a za radikale ne bih glasala ni u najcrnjoj nocnoj mori,to je valjda poznato.
eto.
Ne vidim razloga zasto bi te iko popljuvao, zbog tvoga misljenja...npr. to se meni ovde nikada nije desilo...zato....udri:)
 
billy_THE_kid:
Ne vidim razloga zasto bi te iko popljuvao, zbog tvoga misljenja...npr. to se meni ovde nikada nije desilo...zato....udri:)
hej,banshee ipak ima malo vise iskustva na krstarici :lol:
i znam sto sam to rekla.a bilo je i brisanja postova...tako da...no can do :D
jer kada nesto kazem ozbiljno,neko ce me isprozivati....onda sam prestala to da radim pa sam pocela da provociram...a onda sam i to prestala da radim pa sada samo gubim vreme i tupim ko i ostali.
 
a za radikale ne bih glasala ni u najcrnjoj nocnoj mori,to je valjda poznato.
eto.
ja sam mislio da ću uvek glasati za radikale pre jedno 6-7 godina...to je bilo vreme kad su ubacivali ‚‚veliku srbiju"(magazin) u sanduče,a unutra gomila demagogije,pa nastupi na televiziji puni samopouzdanja,arogantni,nerealne ideje...doduše tad sam imao 14 godina pa mi je sve to bilo prihvatljivo i realno....
otprilike tako i doživljavam ljude koji glasaju za radikale ili nezreli(moj slučaj) ili teško unesrećeni ratovima i nemaštinom...
 
Mala ispravka, bajo...radikali ( nazalost) polako ali sigurno idu ka vecini.....
Bas zato mislim da samo podjednako ekstremna varijanta, sa naravno dijametralno suprotnim pozicijama, moze doakati radikalskoj poshasti..
A za Tomu je tacno , da je bio uspesan grobar....na zalost mnogih momaka koji su izginuli boreci se za Karlobag, Viroviticu......
 
Elvin:
ja sam mislio da ću uvek glasati za radikale pre jedno 6-7 godina...to je bilo vreme kad su ubacivali ‚‚veliku srbiju"(magazin) u sanduče,a unutra gomila demagogije,pa nastupi na televiziji puni samopouzdanja,arogantni,nerealne ideje...doduše tad sam imao 14 godina pa mi je sve to bilo prihvatljivo i realno....
otprilike tako i doživljavam ljude koji glasaju za radikale ili nezreli(moj slučaj) ili teško unesrećeni ratovima i nemaštinom...
ja pre 6-7 godina nisam imala pravo glasa ali sam odivek znala da NECU glasati za radikale.takva mi atmosfera u kuci pa zato.
ali zato kad sam krenula da glasam izborima nije bilo kraja :lol:
tako da sam za ovaj kratak period mog punoletstva glasala ne znam koliko puta. :lol: osim jednom nalokalnim izborima u prvom krugu...bila u spaniji,fizicki sprecena... :lol:
 
Mala ispravka, bajo...radikali ( nazalost) polako ali sigurno idu ka vecini.....
Bas zato mislim da samo podjednako ekstremna varijanta, sa naravno dijametralno suprotnim pozicijama, moze doakati radikalskoj poshasti..
A za Tomu je tacno , da je bio uspesan grobar....na zalost mnogih momaka koji su izginuli boreci se za Karlobag, Viroviticu......

čeda ne može da doskoči radikalima zato što je omražen u narodu,on u najboljem slučaju može da skupi 10-11%...
koštunica ide nekim srednjim putem koji ima i prednosti i mane
ds me u poslednje vreme podseća na post petooktobarski dss,i to im strašno zameram
ali taj pristup donosi poene...
tadić je privukao toliki broj birača zato što je praktično bio politička tabula rasa,čeda ne može to da uradi...

sad o tomi možemo da diskutujemo,ali ne krivim ga preterano za rat,ipak je on tada bio samo rezerva...
 
ja pre 6-7 godina nisam imala pravo glasa ali sam odivek znala da NECU glasati za radikale.takva mi atmosfera u kuci pa zato.
ali zato kad sam krenula da glasam izborima nije bilo kraja
tako da sam za ovaj kratak period mog punoletstva glasala ne znam koliko puta. osim jednom nalokalnim izborima u prvom krugu...bila u spaniji,fizicki sprecena...

ja sam propustio one silne predsedničke u 2002-2003,al' sam zato za dve godine glasao na parlamentarnim,predsedničkim,likalnim...sve sam probao,al' najbolji su lokalni,mislim da sam u tom periodu bio totalno razočaran pa sam glasao za neku partiju roma...čisto da ne propadne glas:lol:

takodjeR.:roll:
samo sto taj pristup kod mene vise odnosi poene...no dobro :roll:
pa dobro nije populizam za svakoga...:wink:
ali realno gledano sve partije imaju periode teškog populizma,čak je i đinđićev ds dugo bolovao od toga...
to je u srbiji nužno zlo...
 
koliko me pamcenje sluzi o unuku jedne babe koja je
pusila lulu i unuku jednog dede koji je poginuo od
konjskog kopita na jednoj stocnoj pijaci ovde
je vec bilo reci prema tome zelio bih da
verujem da ce sherif uskoro reagovati
i staviti jedan primereni sigurnosni
predmet na ovaj naslov osim ako
kod sherifovice nije zagubio
potrebnu alatku
a043.gif
 
naslov teme je, u principu, smesan...ali, nikad ne reci nikad...

od politicara, koliko je meni poznato, FPN je zavrsio Ivica Dacic...
a pravnici i ekonomisti treba da cine srz politike...jer su pravo i ekonomija sustina upravljanja drzavom...a sama rec "politika" to znaci...
FPNovci mogu ciniti dobar deo diplomatskog kora i obavestajno-bezbednosnog sistema, kao i kriticara tj. politickih analiticara...

Tadiceva opcija DSa je, za sada, meni najbliza...nema vise prilika za dza-bu, drz'-nedaj politiku, kao sto je moglo i bilo sabotirano posle 5. oktobra...sada treba stalozeno i pregledno odlucivati o svemu...uostalom, svi koji nesto znaju ostali su u DS, i nisu otisli u LDP...npr. "Boza koga su slepci zvali Derikoza" (autor...Miodrag Kuzmanovic), i ostali...pa, na kraju, i Ruzica Djindjic...

Radikali ce, u svakom slucaju, osvojiti vlast...ja samo molim Boga da to bude samo njihova vlast, tj. da ne budu apsolutno ni sa kim u koaliciji, da ne bude posle-"manjinski partner"...
yebiga, bice mozda malo tesko, al' bar ce posle sledecih izbora, ili revolucije, pronaci svoje mesto od 5% birackog tela, koje im i pripada...
 
inspirion:
Ako čeda bude predsednik Srbije, ja odoh u Somaliju. Biće mi lakše
Pa Čeda je lopov za medalju.

Koštunica mi je najbolji. Čovek je umeren i ide najboljim putem.
(Ala zvučim ko predizborni pamflet)
Meni se kod Voje najvise svidja onaj deo kad je elu noc caskao sa sovama, kojih je bilo puno drvo ispod njegovog prozora.....
Ne znam, ali meni on deluje kao da je na nekim strasnim halucinogenim supstancama....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top