Nova baterija - "stari" telefon ( android)

siju i miju

Poznat
Poruka
8.280
Pozdrav svima :bye:


Baterija na Tesli 6,1 mi je trajala tačno 2 godine.

Telefon se pokazao kao veoma dobar i pouzdan.

Poslednjih mesec dana nastaje cimanje oko telefona jer je baterija očigledno pri izdisaju. U pitanju je Li-ion baterija koju sam punila po propisu,retko kada odstupala,mislim na ono kratko punjenje,baš kada zatreba.

Na tu bateriju sam mogla da računam,bila je dobro formirana i nije se desilo da ako je 35% da može u roku 20 minuta da nestane i dodje do gašenja.


Odem u servis mob.telefona i kupim "novu" bateriju i ja sva srećna,moći ću telefon da imam najmanje godinu dana.Medjutim,imam utisak da sam kupila polovnu bateriju koja će da crkne za 3 meseca i koja će pri tome da me cima samo tako.


Baterija je bila spakovana u plastičnoj kesici,devojka koja mi je prodala mi je dala račun i priheftala za vizit kartu,ali njena faca je govorila više od reči-napravila je neku facu kao da mi prodaje pileće živo meso koje je stajalo u frižideru 3 nedelje.


Dodjem kući sva srećna,uključim na punjač kad ono od starta kreće sa punjenjem od 40% :eek:

Obavim jedan razgovor od sat ipo,koristila internet i telefon se za 3 sata naglo ugasio,od jednom je spao procenat baterije na 20% i baterija se gasi.


Napunim ja ponovo telefon,gde punjenje kreće sa 38% ! Nisam imala nikakve pozive,već koristila net i poslala par poruka preko vibera,sms,nikakvo posebno maltretiranje elefona.


Da ne dužim dalje,ta "nova" baterija je vrlo nepouzdana,niti se puni kako treba,a prazni se na čudan način.

Odem danas u servis gde radi sad neki lik i kaže da oni ne daju garanciju na bateriju i da sam svoj telefon maksimalno koristila :eek: ,da ne očekujem da će mi telefon raditi kao prvih godinu dana i da je to normalno -kao.

Da li sam ja u zabludi i imam nerealna očekivanja od nove baterije ?
Meni prvo ne liči u opšte da mi je prodao novu bateriju,već neku kršinu koja nije formirana prvo kako treba.

I znate šta,toliko sam bila ljuta i ogorčena da sam poželela da sam muškarac jer bih ih izlemala za 2 minuta na brzaka,koga su oni našli da zayebavaju ?


Interesuje me-kako su se "ponašale" vaše nove baterije u starom telefonu ? da li ste vi imali isti ili sličan problem i da li je to normalno ?
 
Pozdrav svima :bye:


Baterija na Tesli 6,1 mi je trajala tačno 2 godine.

Telefon se pokazao kao veoma dobar i pouzdan.

Poslednjih mesec dana nastaje cimanje oko telefona jer je baterija očigledno pri izdisaju. U pitanju je Li-ion baterija koju sam punila po propisu,retko kada odstupala,mislim na ono kratko punjenje,baš kada zatreba.

Na tu bateriju sam mogla da računam,bila je dobro formirana i nije se desilo da ako je 35% da može u roku 20 minuta da nestane i dodje do gašenja.


Odem u servis mob.telefona i kupim "novu" bateriju i ja sva srećna,moći ću telefon da imam najmanje godinu dana.Medjutim,imam utisak da sam kupila polovnu bateriju koja će da crkne za 3 meseca i koja će pri tome da me cima samo tako.


Baterija je bila spakovana u plastičnoj kesici,devojka koja mi je prodala mi je dala račun i priheftala za vizit kartu,ali njena faca je govorila više od reči-napravila je neku facu kao da mi prodaje pileće živo meso koje je stajalo u frižideru 3 nedelje.


Dodjem kući sva srećna,uključim na punjač kad ono od starta kreće sa punjenjem od 40% :eek:

Obavim jedan razgovor od sat ipo,koristila internet i telefon se za 3 sata naglo ugasio,od jednom je spao procenat baterije na 20% i baterija se gasi.


Napunim ja ponovo telefon,gde punjenje kreće sa 38% ! Nisam imala nikakve pozive,već koristila net i poslala par poruka preko vibera,sms,nikakvo posebno maltretiranje elefona.


Da ne dužim dalje,ta "nova" baterija je vrlo nepouzdana,niti se puni kako treba,a prazni se na čudan način.

Odem danas u servis gde radi sad neki lik i kaže da oni ne daju garanciju na bateriju i da sam svoj telefon maksimalno koristila :eek: ,da ne očekujem da će mi telefon raditi kao prvih godinu dana i da je to normalno -kao.

Da li sam ja u zabludi i imam nerealna očekivanja od nove baterije ?
Meni prvo ne liči u opšte da mi je prodao novu bateriju,već neku kršinu koja nije formirana prvo kako treba.

I znate šta,toliko sam bila ljuta i ogorčena da sam poželela da sam muškarac jer bih ih izlemala za 2 minuta na brzaka,koga su oni našli da zayebavaju ?


Interesuje me-kako su se "ponašale" vaše nove baterije u starom telefonu ? da li ste vi imali isti ili sličan problem i da li je to normalno ?

Ja imam telefon Samsung S3 i kupio sam pre 5 godina bateriju nisam jos menjao.
Desava se da prodavaju polovne baterije kao nove...Ali moze biti problema do telefona necu odmah da napadam ljude gde si kupilam bateriju.
A to od koliko % baterija krece nema veze,baterija se takodje moze isprazniti od stajanja a pretezno u toplom.
Ipak su orginal baterije odlicne jesu skuplje ali jednom kupis i posle si mirna.
Po meni su najbolji telefoni Samsung i Sony tesko se kvare a takodje su delovi jeftini.

Pa sta ako si zensko mozes pretuci radnike...Pogledaj sta radi Ronda Rousy inace prvakinja u UFC...
 
Ja imam telefon Samsung S3 i kupio sam pre 5 godina bateriju nisam jos menjao.
Desava se da prodavaju polovne baterije kao nove...Ali moze biti problema do telefona necu odmah da napadam ljude gde si kupilam bateriju.
A to od koliko % baterija krece nema veze,baterija se takodje moze isprazniti od stajanja a pretezno u toplom.
Ipak su orginal baterije odlicne jesu skuplje ali jednom kupis i posle si mirna.
Po meni su najbolji telefoni Samsung i Sony tesko se kvare a takodje su delovi jeftini.

Pa sta ako si zensko mozes pretuci radnike...Pogledaj sta radi Ronda Rousy inace prvakinja u UFC...
hahahhahah pa ženu bi ladno mogla da omlatim za tili čas,ali muškarca ne mogu .
 
Pa kako ne daju garanciju, mislim to je ipak nasa marka telefona, zar nisi mogla da pronadjes u nekom kredibilnijem servisu/marketu? COMTRADE tu nam je svima ispred nosa :lol: Oni i proizvode tu marku, def. si trebala da kupis kod njih :lol: A sta pise na bateriji ko je proizvodjac zivo me interesuje? :lol:

Ja nisam kupovao nikad uvek sam menjao ceo tel. , moj cale je uzimao vise puta i gotovo uvek se desavalo da kupi bateriju ciji je zivot poprilicno kraci nego sto bi trebalo, jer su to mahom sve kineski neoriginalni proizvodjaci Ali ovo tvoje je ekstrem, moguce i da baterija i nije polovna vec ima neki ozbiljan defekt sa kalibracijom... kako god neispravna je
 
hahahhahah pa ženu bi ladno mogla da omlatim za tili čas,ali muškarca ne mogu .

Probaj...Ako te vec udari muskarac prijavis ga za nasilje nad zenama i ode on u zatvor.
Rat se moze dobti takticki...

Probaj da kupis orginal bateriju,mozes pogledati na sajtovima Amazon ili Ebay ali moras imati kartice za internet kupovinu.
 
Pa kako ne daju garanciju, mislim to je ipak nasa marka telefona, zar nisi mogla da pronadjes u nekom kredibilnijem servisu/marketu? COMTRADE tu nam je svima ispred nosa :lol: Oni i proizvode tu marku, def. si trebala da kupis kod njih :lol: A sta pise na bateriji ko je proizvodjac zivo me interesuje? :lol:

Ja nisam kupovao nikad uvek sam menjao ceo tel. , moj cale je uzimao vise puta i gotovo uvek se desavalo da kupi bateriju ciji je zivot poprilicno kraci nego sto bi trebalo, jer su to mahom sve kineski neoriginalni proizvodjaci Ali ovo tvoje je ekstrem, moguce i da baterija i nije polovna vec ima neki ozbiljan defekt sa kalibracijom... kako god neispravna je
Iskreno rečeno,gledam bateriju i ne vidim ko proizvodi,treba mi lupa.

inače,kao što već možda znaš,to je Kineski telefon,ili telefon koji se proizvodi u Kini,ali to ne znači da je loš,jer se pokazao kao dobar i pouzdan.

Moraću da potražim bolju bateriju,samo da ne naletim na opet tako nekog smrada od prodavca koji prodaje nove,a u stvari baterija pri izdisaju.
Strašno.to postoji samo u zemlji Srbiji.
 
Iskreno rečeno,gledam bateriju i ne vidim ko proizvodi,treba mi lupa.

inače,kao što već možda znaš,to je Kineski telefon,ili telefon koji se proizvodi u Kini,ali to ne znači da je loš,jer se pokazao kao dobar i pouzdan.

Moraću da potražim bolju bateriju,samo da ne naletim na opet tako nekog smrada od prodavca koji prodaje nove,a u stvari baterija pri izdisaju.
Strašno.to postoji samo u zemlji Srbiji.

Dobro mozda se assembluje u Kini ali je domaci proizvod upravo comtrade stoji iza njih , no to sad nije ni bitno.

Ako si sacuvala racun povedi nekog sa sobom ko izgleda kao neko sa malo vecim autoritetom :lol: neka zamene ili ti vrate novac, nisam pravnik ali mislim da cak i na osnovu racuna u roku od nekoliko dana imas pravo da vratis proizvod ako je neispravan iako nema garanciju takva neispravnost baterije moze vrlo lako da se dokaze u tvoju korist, mada opet to nije nesto skupoceno da bi vredelo tolike glavobolje ali bi meni licno islo na zivce i ne bih se smirio dok im ne bih nabio tu bateriju na nos :p
 
Da,to je zakon o zaštiti potrošača,moraću to malo da pročitam.I stvarno treba da im stanu na put i da cene svoje mušterije,a ne da uvaljuju polovnu robu i prodaju kao novu.Pa niko od nas ne nalazi novac na ulici,i još me neko ubedjuje da sam telefon iskoristila maksimalno i da to sve ostavlja tragove i da je sve to ok što baterija reaguje tako ( što je nepouzdana ) .

Evo sada mi se sa 20% ugasila skroz.A nemam nikog koga bih povela sa sobom da pretim i mašem sa računom :(
 
Da,to je zakon o zaštiti potrošača,moraću to malo da pročitam.I stvarno treba da im stanu na put i da cene svoje mušterije,a ne da uvaljuju polovnu robu i prodaju kao novu.Pa niko od nas ne nalazi novac na ulici,i još me neko ubedjuje da sam telefon iskoristila maksimalno i da to sve ostavlja tragove i da je sve to ok što baterija reaguje tako ( što je nepouzdana ) .

Evo sada mi se sa 20% ugasila skroz.A nemam nikog koga bih povela sa sobom da pretim i mašem sa računom :(
Male su šanse da bi ti neki Rambo pomogao.

Ako je prodavnoca deo nekog većeg lanca pokušaj da im se obratiš pismom. Ponekad uvaže takvu reklamaciju.
 
Da,to je zakon o zaštiti potrošača,moraću to malo da pročitam.I stvarno treba da im stanu na put i da cene svoje mušterije,a ne da uvaljuju polovnu robu i prodaju kao novu.Pa niko od nas ne nalazi novac na ulici,i još me neko ubedjuje da sam telefon iskoristila maksimalno i da to sve ostavlja tragove i da je sve to ok što baterija reaguje tako ( što je nepouzdana ) .

Evo sada mi se sa 20% ugasila skroz.A nemam nikog koga bih povela sa sobom da pretim i mašem sa računom :(

Javi se sluzbi za zastitu potrosaca i ispricaj im ovo sto si nama.nemoj nista da citas i gubis vreme,nego to resi sto pre.I ako su bili neljubazni prema tebi i to obavezno da im kazes.Pogledaj ovo:http://zastitapotrosaca.gov.rs/
Ako ti nesto nije jasno idi na kontakt i kontaktiraj ih i reci sve sta treba.Da nece da ti zamene pokvarenu bateriju,koju su kupila kod njih.I sacuvaj tu bateriju za svaki slucaj kao dokaz.Jer se lako moze dokazati da li je baterija reparisana ili nova.
 
Poslednja izmena:
Nisi jedina i meni se to desilo sa tzv. novom baterijom, ali i sa punjacem kad moram da promenim. Mada kad je u pitanju punjac zamene uz racun i ne bune se kao da znaju da im nije u redu, dok bateriju nisam ni pokusala nema od toga nista...mute i kao da nas zene cekaju da nam uvale takvu bateriju, koja se prazni upravo tako kako si opisala (mislim da takva baterija moze da osteti telef.). Zakon o potrosacima pokusaj, ako ti pomogne javi, tesko al ajd... :eek:
 
kao da nas zene cekaju da nam uvale takvu bateriju, koja se prazni upravo tako kako si opisala (mislim da takva baterija moze da osteti telef.).
Mislim da te baterije prodaju svima redom, bez obzira na pol. Verujem da prodavci najčešće i ne znaju kakva je stvarno baterija.

Takva baterija sigurno ne može da ošteti telefon svojim ponašanjem u pogledu punjenja i pražnjenja.

Bilo koja baterija može oštetiti uređaj koji napaja samo ako iz nje iscuri sadržaj ali mislim da je kod savremenih baterija to efikasno sprečeno.
 
Ne mogu da nadjem sličnu temu pa recimo da pitam ovde: Da li je pametno kupiti neotpakovan Samsung S7 zbog same baterije? Koliko joj je smanjen kapacitet samim stajanjem? Ili je pametnije uzeti nešto novije ali lošije za te pare?

Ako je neotpakovan,onda baterija nije ni formirana i ne bi trebalo da bude problema.Koliko dugu takve stvari stoje u radnji.Ako nije upotrebljavana,ne bi trebalo da ima problema,ako jeste,onda postoji rizik.
 
Kupio sam S7. Neotpakovan, sa stikerima. Kada sam ga uppalio pozdravio me je sa Willkomen, trebalo bi da je radjen za švapsko tržište. Baterija je pokazivala pri prvom paljenju 54%.
Proverio sam na aplikaciji Phone INFO Samsung i piše da je proizveden negde u junu 2018. Koliko je ta aplikacija pouzdana, imam još tri Samsunga i na svima se slaže datum proizvodnje...
Čudi me da su S7 još uvek radili 2018 jer su tada već izašle i S8 i S9 serije. Doduše VW buba se proizvodila još dugo...telefon je inače napravljen u Vijetnamu. A radi normalno...
Hvala unapred.
 

Back
Top