Rekli su o umetnosti

Poli46

Stara legenda
Poruka
84.118
Slikanje.jpg


Bez umjetnosti okrutnost stvarnosti bi učinila ovaj svijet nepodnošljivim.

George Bernard Shaw


Ukoliko čuješ glas u sebi koji ti kaže da ne možeš slikati, onda slikaj kako znaš i umiješ, jer taj glas će biti utišan.

Vincent Van Gogh


Slika je vrednija od hiljadu riječi.

Napoleon Bonaparte
 
Svaki dobar slikar slika ono što jeste. Džekson Polok

Pol Dzekson Polok bio je veliki američki slikar koji je stvorio svoja najznačajnija dela kao apstraktni ekspresionista,
odnosno akcioni slikar. N
jegov opus imao je snažan uticaj na modernu umetnost 20. veka
pollock.jpg

 
"Ne plašite se savršenstva – nikad ga nećete ostvariti"
Sjajni, neprevazidjeni , ekstravagantni genije Salvador Dali

dali%20(6).jpg


Salvador Felipe Hasinto Dali, bio je katalonski i španski nadrealistički umetnik,jedan od najznačajnijih umetnika 20. veka.
Bavio se slikanjem, pisanjem, vajanjem, scenografijom i glumom.
 
“Umetnost nije nikada završena, samo napuštena.”
( Leonardo Da Vinči )

nLwFOOv.jpg

Леонардо ди сер Пјеро да Винчи, познат као Леонардо да Винчи, био је италијански ренесансни архитекта, проналазач, инжењер, вајар и сликар. Био је описан као идеал „ренесансног човека” и као универзални геније.
 
"Уметност је стварана да се осети, а не да се разуме. Зато се увек, када се о уметности жели говорити разумом обично кажу глупости."

(Драјзер)
 
"Чак и кад је најтрагичнија, права је уметност у суштини оптимистичка. Стварање - вера да се човек може изменити."

(Синклер)
 
"Nikad nisam slikala snove ili košmare, slikala sam svoju realnost"
Frida Kalo

Meksicka slikarka i kultna licnost poslednjih decenija XX veka.
U najtezim trenucim svog zivota, pronlazila je nacine da ustane, slika i neprekidno zdivljuje svet oko sebe
frida-kahlo-cover-greenMe.jpg

 
"Vidio sam sve svoje boje, shvatio sam da slikarstvo ima istu moć kao i muzika."

Vasiliy Kandinski, vitez apstrakcije
Njegovo stvaralaštvo, inače osnova apstraktnog slikarastva 20. veka, ostalo je kao primer vitalnosti i harmonije

cover_800_ecd4eb982881d6f01f8e02fd4f7c89b1.jpg




 

Back
Top