Pitanja i obaveštenja

Poli46

Stara legenda
Poruka
83.980
Evo tema za vaše primedbe,prigovore,pitanja u vezi Foruma...i objašnjenja o promenama objašnjenja i slično:)

- - - - - - - - - -

Odmah da ovde zamolim Blajbija,da ne bude toliko neprijatan u svojim komentarima po raznim temama.
 
Citat Original postavio Poli46 Pogledaj poruku
Blajbi molim te prestani da budeš toliko negativan,nemaš razloga..bar mislim tako.

Smem li da imam SVOJE MISLJENJE ili moram DA LEGNEM NA RUDU opsteg misljenja?

Svakako da smeš.. ali ne sa ikonicom smajlija koji povraća
 
Citat Original postavio Poli46 Pogledaj poruku
Blajbi molim te prestani da budeš toliko negativan,nemaš razloga..bar mislim tako.

Smem li da imam SVOJE MISLJENJE ili moram DA LEGNEM NA RUDU opsteg misljenja?

Svakako da smeš.. ali ne sa ikonicom smajlija koji povraća

Ako je samo smajli problem.....hahahah....kako ste SITNE DUSE......
 
Obaveštavam da sam spojila teme... Volite li Impresionizam i Postimpresionizam.

Razlog je taj što na impresionizmu, staroj temi, ima svega i svačega..pa i svi slikari postimpresionizma,i još koječega..
zato sam spojila teme pa nek idu svi u istu vreću..
 
zašto je to urađeno !?

ta tema pod nazivom - Žvrljoke, imala je sasvim drugi koncept od teme kojoj je pripojena

tema - Žvrljoke, je na neki način bila opuštena varijanta svakodnevnog crtkanja i imala je svoj epitet --> neobaveznosti i nonšalantosti
 
Zato što je tema stara,i samim tim postovi se uglavnim nisu videli..Sve ono što se ne vidi briše se post..

Ono što je ostalo pripojeno je drugoj staroj temi,koja je takođe bila puna izbrisanih postova..
Koncepcija Ove dve teme je slična,i ne vidim zašto se sad neko brine o tome kad godinama niko
na ovaj PDFnije ni zavirio..Zašto ste dozvolili da PdF opusti,a sad se bunite što je promenjena koncepcija?

Nemoj molim te da izvlačiš stare teme jer će biti brisane..Sve što je vredelo od starih tema ja sam stavila na prvu stranu..
 
Ovo je jedini tekst koji sam pronašla..Persida je bila slikar pejsaža Beograda,,za Muzej grada Beograda..ovo je isečak gde se ona pominje..

Celokupna zbirka pejzaža Beograda - ulja na platnu, akvarela na papiru, tempere, bakropisi - koju čuva ova kulturna institucija, štampana je u luksuznoj dvojezičnoj (srpski i engleski) monografiji na 400 strana. Autorka izdanja, inače viša kustoskinja Muzeja grada Beograda, u propratnom tekstu se osvrnula na vreme, društvene uslove i umetničke pravce u okviru kojih su domaći umetnici bojama i različitim senzibilitetom preoblikovali glavni grad i ostavljali ga kasnijim generacijama.

Na prvim stranama monografije, sledeći hronološki red, Jasna Marković objavljuje radove Nadežde Petrović, naslikane u prvoj deceniji proteklog veka. "Dunav kod Beograda", "Iz Resnika", "Tašmajdan", "Jevrejska mala" koje autorka monografije naziva "antologijskim delima srpskog ekspresionističkog slikarstva".

- Kada bi Muzej grada Beograda ili opštinske vlasti uvidele da je malo slika sa temom Beograda, pozivali bi umetnike da slikaju na "zadatu" temu. Dešavalo se i obrnuto - da su neki slikari poput Perside Nikolajević baš radili za Muzej grada Beograda, i tako ostavili vredna umetnička i dokumentarna dela o glavnom gradu, kaže Jasna Marković.

Živorad Nastasijević, Uroš Predić, Beta Vukanović, Đorđe Andrejević Kun, Bora Baruh, Jovan Bijelić, Milo Milunović, Petar Lubarda, Ivana Tabaković, Ljubica Cuca Sokić, Miloš Gvozdenović, Aleksandar Deroko, Olja Ivanjicki, Čedomir Vasić… neki su od stvaralaca koje pominje Jasna Marković. Očigledno su ih emotivno doticali različiti delovi grada, pa su na njihovim platnima "osvanula" i stara velelepna zdanja kao i siromaški život po periferijama, senjačke vile, ali i drvare i kuće "poklekle" pred ratnom silom i bombama.
 
38ce8f44ea6e7f3db410fe3326ae052d.jpg
 
1. Најбоље и најквалитетније снабдевен продавац је иѕвесни Миленко који снабдева музеје - има свашта, тј. има све што ти треба.
као део фирме Beomark Trade, тел.063/202-751, ул.Вукице МИтровић бр.42(код ГСП школе, засебна кућа) на Врачару., Бгд., наравно, прво позови телефоном да се распиташ да ли има што ти треба.

2. Наравно да НИЈЕ нормално да ти је четкица неупотребљива после 2 сликања... не знам којом
техником радиш али без обзира на технику када си испрао четкицу, разређивачем или водом зависно од боја - потребно је да узмеш сапун и да кружиш четкицом по сапуну и испираш топлом водом више пута... кружиш, кружиш... па испереш ....скупиш длачице и формираш облик... и када се осуши биће као нова..... али дуготрајност четкице зависи такође и од произвођача...

3. Добре штафелаје има у Бгд. у продавници хербицида и инсектицида z:lol: (руска роба одлична)

http://www.agrolink.rs/62-slikarski...felaj/stafelaj-stabilni/166-lyra-jy-b111.html

идеш доле десно на стрелицу има разних комада..... а налазе се на адреси:
Džordža Vašingtona 54
Beograd
+38111 3224377
+38111 3228542
+38164 2304152


http://www.agrolink.rs
- било је добрих штаефлаја и у књижари "Рашко" - http://knjizara-rasko.com/index.php/knjizara-rasko-online-shop, а можеш да одеш и лично на адресу:
Knjižara Raško, ul. Kraljice Natalije 23a /, 011/ 268-1888, 011/ 268-2000

4. За палету користим дебело стакло а чистим га са стругачем за фарбу
http://dadjo.rs/?product=strugac-farbe-soft-rucka-beorol
а ти жилети се могу повремено мењати али потпуно чисти.......

5. одличне ствари имају преко интернета http://www.la-ram.rs/ из Крушевца - шаљу брзом поштом...
Vrlo korisne informacije. Samo Milenko sada je uglavnom baziran na rad sa ikonopisanjem. Tako da jedino, ko radi ikonopis, isplati se
 

Back
Top