Deca u uniformama na Zlatiboru – o čemu se radi?

Или да научи како да се од таквог напада одбрани.
Како ти то не паде на памет?
А, да...:lol:

Ti što biju po školama su obično krupni za svoje godine, tako je bilo u mojoj. A ovi što su kao slabiji ili idu pa biju sa takvim ili su jednostavno žrtve takvih. Nisam baš siguran da ovaj kamp sada uči kako da prebijes nekog grmalja ili kako da složiš petoricu kada krenu na tebe. Samo verovatno stvara da si sa uniformom jači nego što si zapravo i da si dobar sa nožem. A možda neki misle i da su na putu da postanu Arkan i Legija.
 
Kamo sreće da je takva obuka preživljavanja i učenja u prirodi leti obaveza.

- - - - - - - - - -

Ti što biju po školama su obično krupni za svoje godine, tako je bilo u mojoj. A ovi što su kao slabiji ili idu pa biju sa takvim ili su jednostavno žrtve takvih. Nisam baš siguran da ovaj kamp sada uči kako da prebijes nekog grmalja ili kako da složiš petoricu kada krenu na tebe. Samo verovatno stvara da si sa uniformom jači nego što si zapravo i da si dobar sa nožem. A možda neki misle i da su na putu da postanu Arkan i Legija.

Ode ti do arkana i legije,fali ti samo bin laden da upotpuniš sliku
 
Ti što biju po školama su obično krupni za svoje godine, tako je bilo u mojoj. A ovi što su kao slabiji ili idu pa biju sa takvim ili su jednostavno žrtve takvih. Nisam baš siguran da ovaj kamp sada uči kako da prebijes nekog grmalja ili kako da složiš petoricu kada krenu na tebe. Samo verovatno stvara da si sa uniformom jači nego što si zapravo i da si dobar sa nožem. A možda neki misle i da su na putu da postanu Arkan i Legija.

ja sam bio sve redom. mora da se zna ko posti a ko mrsi
 
Kamo sreće da je takva obuka preživljavanja i učenja u prirodi leti obaveza.

- - - - - - - - - -



Ode ti do arkana i legije,fali ti samo bin laden da upotpuniš sliku

Mi smo se kao osnovci ložili na Arkana i Legiju i na čitav zemunski klan. Obožavali smo film Rane i Do koske. Misliš da su idoli klincima neki Andjeli? Ma jok, lože se na Kristijana, Arkana i Legiju brate. A kad obuku uniformu i utripuju sve to.
 
Poslednja izmena:
Ti što biju po školama su obično krupni za svoje godine, tako je bilo u mojoj. A ovi što su kao slabiji ili idu pa biju sa takvim ili su jednostavno žrtve takvih. Nisam baš siguran da ovaj kamp sada uči kako da prebijes nekog grmalja ili kako da složiš petoricu kada krenu na tebe. Samo verovatno stvara da si sa uniformom jači nego što si zapravo i da si dobar sa nožem. A možda neki misle i da su na putu da postanu Arkan i Legija.

.


Ма нееее, овде треба да заводе ред вође навијача.


images%7Ccms-image-000006129.jpg


https://insajder.net/sr/sajt/vazno/7227/
.
 
Ovakve kampove treba da organizuje samo drzava, jer jedino ona treba da sprovodi vojnu i slicne obuke.

Sve ostalo su rasadnici za paravojne formacije, kriminalce i potencijalni teroristi.

Danas imaju igracke kalasnjikova, sutra prave.

Ова исфорсирана прича о детету са пластичном пушком које касније постаје терориста је и више него смешна.И ја сам као мали имао пластични калашњиков па нисам постао терориста.
А када сам био други разред основне школе на школски час је долазио војник са пушком (не пластичном него правом) и то је за цео разред била атракција.Тада се нико није згржавао над тиме да дете слуша о војсци и дође у додир са оружјем.Нити је ико од те деце касније постао криминалац и терориста...
 
Vidi ne treniraju oni sa pravim oružjem a inače je poenta na preživljavanju u prirodi
Kao klinac od 9 godina sam bio mesec dana na letovanju u jednom selu kraj Valjeva.U tih mesec dana sam naučio 10 vrsta jestivih pečurki,da razlikujem vrste drveta,da volim i štitim prirodu,Više sam naučio korisnih konkretnih stvari,pošto sam iz Beograda,nego u školi
Neka ti neko gradsko dete objasni razliku između bukve i bagrema,malo sutra
Da im nije supermarketa i mobilnih telefona poumirali bi onako nesposobni

i ja sam bio u izvidjacima kao klinac, koji postoje i dan danas. sve sto si ti nabrojao i ja sam naucio u izvidjacima koji ja mislim postoje i dan danas.ni pod razno ne mogu da se setim da smo na izvidjackim kampovanjima i izletima imali ista vezano za oruzje pa cak ni ucenje vestina samodbrane. ali smo baratali topografskim kartama i bosolama kao besni.
 
Ovaj kamp bi mogao da utripuje nekog da je Rambo sa nožem pa kad krene da ga neki po školi maltretira da mu ga zabije u rebro. Inače bilo je u poslednje vreme vadjenja noževa po školama. Ne znam kakve su bajke bile škole u SFRJ al ove su ti sa jasnim podelama gde postoji mržnja izmedju vršnjaka pa ne znam koliko je dobro da neko u šumi utripuje da je Rambo sa 12, 13, 14, 15 godina.

:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

а ко је тај који је научио ту децу ДА ВАДЕ НОЖЕВЕ??? Ово је тотално непознавање и деце и ситуације...
Све агресивности код деце ПОТИЧУ ИЗ ИГРИЦА КОЈЕ ИГРАЈУ, ИЗ СТРИПОВА И ЦРТАНИХ ЈУНАКА... али то изгледа нико не капира...
 
Mi smo se kao osnovci ložili na Arkana i Legiju i na čitav zemunski klan. Obožavali smo film Rane i Do koske. Misliš da su idoli klincima neki Andjeli? Ma jok, lože se na Kristijana, Arkana i Legiju brate. A kad obuku uniformu i utripuju sve to.
Imao si tuzno detinjstvo , nije ni cudo sto si takav danas :-(
 
Poslednja izmena:
Imao si tuzno detinjstvo , nije ni cudo sto si takav danas :-(

Svaki klinac i danas gleda na you tube dokumentarce o Arkanu i Legiji i kad nabace uniformu utripuju da su oni još više. Ovaj Stamatović misli da se oni identifikuju sa kim kada obuku uniformu? Sa nekim likom koji je poginuo na Kosovu? Čisto sumnjam jer klinci i nemaju pojma ko su ti al znaju za Arkana i Legiju. A i svako želi da bude lider i komandos u tim godinama a ne običan vojnik koji pogine. Maloletnici nisu kao odrasli znaš, vole da tripuju da su ono što nisu i često sebe precenjuju a ovakvi kampovi stvarno mogu da ubede nekog da je nešto što nije i da može ono što ne može. Opasno je nakon toga vratiti se u školu gde postoje skroz druga pravila od onih u šumi a to klinci ne kapiraju.
 
Poslednja izmena:
Ма камп је руски и то је основни проблем.

Ne osnovni problem je da drzava ne moze teririsati narod bez zakonske krivice, bez ikakvih cinjenica krivice, sto je ovde ucinjeno, drzavni teror.
Nema u ovom slucaju mnogo price, i moze i ovako i onako, nego se radi o Teroru.
Problem kada drzava sprovodi teror je sta onda narod da radi. Dali da bude miran i pametan ili da uzme puske i da se brani? Kako na drzavni teror odgovoriti?
 
Poslednja izmena:
Руски и патриотски, не зна се шта је горе! :lol:

Ruski i stranački. I naravno da jeste problem. Šta znači "patriotski" i ko ima pravo da staje iza tog termina. Stamatović? Vučić? Šešelj? Tadić? Jeremić?Crkva?....

Postoji problem u definiciji patriotizma u zavisnosti iz koje pozicije gledaš i onda po toj logici može svako svoj kamp da otvori. I šta onda?
A strane države tek nemaju šta da traže u toj priči.

Hoćete decu u prirodu i osnove preživljavanja, imate savez izviđača i dalje aktivan. Hočete i fizičku obuku? Uputite ih u gorske službe spasavanja koje organizuju obuke spasilaca, biće obučeni za dobar deo vanrednih situacija. Hoćete oružanu obuku? Vojska Srbije i dalje prima regrute za služenje vojnog roka i mladiće i devojke. druženje? Pa otkad je potreban paravojni kamp za tako nešto :eek:

Šta će vam "patriotski kampovi" onda? Naravno da sumnjam na dobre namere. Gledali smo tu priču već u istoriji.

Hvala Bogu da su imali dovoljno pameti da shvate da je ipak malo previše, iako ne sumnjam da se nekima u vlasti nažalost itekako sviđa ideja,samo ne kad je Stamatovićeva.
 
Najveći problem je to što neka stranka staje iza njega. Mogao je Stamat ostati po strani pa mu ne bi zatvorili al on udario na sva zvona da i on učestvuje. Pa šta je očekivao? Bolje da je ćutao, kamp je pre toga radio osam dana al nije ga trebalo politizovati.

Ne Stamatovic nije uradio nista protivzakonito, niti je kamp protivzakonit, niti je iko ista uradio u kampu protiv zakona. Ovdje se radi o komuno ustaskom teroru nad ljudima i opstinom, poput nacistickog, gdje drzava upada bez osnove i vrsi teror.
 

Back
Top