Kosarkaska inteligencija

bman3

Početnik
Poruka
28
Ja sam poceo da treniram kosarku prije otprilike godinu i po veoma kasno sa 16 godina.I imam problema sa razumijevanjem igre, akcija i svih tih stvari.
Kad mi kaze trener recimo ides tamo pa tamo dodaj pa trci ovamo pa dodji u blok i tako dalje ja se izgubim kaze ti ono 300 stvari u minuti, sad zanima me da li nekako moze da se poboljsa to razumijevanje kosarke, da se poboljsa kosarkaska inteligencija i kako?
 
Ja sam poceo da treniram kosarku prije otprilike godinu i po veoma kasno sa 16 godina.I imam problema sa razumijevanjem igre, akcija i svih tih stvari.
Kad mi kaze trener recimo ides tamo pa tamo dodaj pa trci ovamo pa dodji u blok i tako dalje ja se izgubim kaze ti ono 300 stvari u minuti, sad zanima me da li nekako moze da se poboljsa to razumijevanje kosarke, da se poboljsa kosarkaska inteligencija i kako?

probaj isto ovo da pitas trenera da ti malo jasnije objasni.Ako je dobar trener i pedagog,shvatice te,a ako ne onda ni on nije za trenera.Slobodno nemoj se stideti.Sta ti kao pocetnik mozes da znas sta je u njegovoj glavi.lepo ti i sasasta kaze.nabavi knjigu teorije kosarke,da vidis sta treba da radi igrac koji igra na tvom mestu.Ako si plej,kako se kretati,ako si krilo i ako si centar sta treba raditi.Bice ti posle mnogo jasnije.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ce oni koji su ikada ista trenirali imati samo jedan savet-vezbanje (u tvom slucaju trening). Ne postoji drugi nacin. Neces odmah skapirati, nece ti odmah biti sve jasno. Stavise, ono sto ti trener kaze moze se urusiti jer ce situacija na terenu biti drugacija. Ali samo treniranje i koncentracija kada su instrukcije trenera u pitanju, to je jedini put.
 
Jedan od problema, po meni, je što si kasno počeo sa treninzima, do sada je već trebalo da imaš osnovu tako da određene kretnje radiš automatski bez razmišljanja. Verujem da je problem što nemaš dobru osnovu, pa se lako zbuniš kada dođe nadogradnja. Samo treniraj što više i kreni od tih elementarnih stvari.
 
Jedini način je "beskonačni" niz ponavljanja, i opet i opet i opet.
Dokle god moraš da razmišljaš o tome, ne valja..Kada telo samo odradi svoje, e onda ne treba više ponavljanja.
Košarka je lep sport, kada gledaš utakmice, ali je pozadina skroz drugačija....Krv, znoj, suze, povraćanja i padovi od bolova i muke.
Danas u Srbiji imaš bar 1 000 dece koji po košarkaškoj inteligenciji i fizičkim predispozicijama mogu da nadmaše Teodosića.
Pitanje je da li će od tih 1000 ijedan to ostvariti....
 
Ja sam poceo da treniram kosarku prije otprilike godinu i po veoma kasno sa 16 godina.I imam problema sa razumijevanjem igre, akcija i svih tih stvari.
Kad mi kaze trener recimo ides tamo pa tamo dodaj pa trci ovamo pa dodji u blok i tako dalje ja se izgubim kaze ti ono 300 stvari u minuti, sad zanima me da li nekako moze da se poboljsa to razumijevanje kosarke, da se poboljsa kosarkaska inteligencija i kako?

Gledaj najbolje igrace (NBA, evroliga), prati ih kako se krecu po terenu i pokusaj da vidis sta sve rade kad ne postizu koseve. Kosarka je mnogo kompleksna igra, ali vremenom ako budes uporan, mozes dosta da napredujes. Srecno!

I pitaj trenera slobodno da ti objasni, siguran sam da ce mu biti drago kad vidi da igrac zeli da uci i napreduje
 
Kao prvo moras da savladas tehniku vodjenja lopte (zavisno od pozicije koju igras), dvokorak sa obe strane, desnom i lijevom rukom i blize suteve (poluhoroge) takodje da obe ruke. Uz to ucis kretanje bez lopte. U pravilu postavljas blokove uvjek u suprotnom pravcu od onog gdje dajes loptu i pravis prostor onome koji igra 1 na 1, tj. ne smetas, ali ides na skok.
Sto se odbrane tice, narocito zonske, to je malo komplikovanije, ali je bitno da komuniciras sa saigracima u odbrani.
 

Back
Top