Zasto nam Zvezda i reprezentacija nisu ono sto bi mi zeleli

Poruka
21.521
Evo dva najnovija primera .... Luka Adzic ultra-talentovan mladi igrac ma fantazija od igraca brz , sjajan tehnicar , lucidan , dobar sut ma sve ulazi u prostor , napada ..... i mi ga celu sezonu drzimo zakucanog za klupu u Evropi odigrao 9 minuta i kad je bilo prostora Miloje je odlicno se secam stavljao Krsticica i Milica na levo krilo samo da Adzic ne bi igrao . i naravno malom je dokurcilo pokupio se i otisao . jeste ispao smrad nema tu sta ali i mi smo krivi .

U Hrvatskoj ili Belgiji on bi bio projekat kluba i drzavnog saveza on bi se gurao u reprezentaciju i na sve nacine bi pokazali da se ozbiljno racuna na njega .. zar ne bi bilo ostvarenje svih nasih snova da gledamo mladog srpskog igraca sa brojem 11 i kapitenskom trakom kako raste i vodi Zvezdu u nove titule i u Evropu i kako postaje jedno veliko evropsko krilo pa reprezentacija bi dobila igraca za narednih 10 godina minimum . a ovako mu je najverovatnije unistena karijera kriv je on ali krivi smo i mi , izgubio je on ali izgubili smo i svi mi .... to je cinjenica

E sad postoje misljenja da onda da smo njega forsirali da ne bi dobili Radonjica pa i nije bas tako . problem je sto se Adzicu ni na koji nacin nije pokazalo da se racuna na njega .. moglo mu se dati vise prostora u domacem sampionatu a pogotovo u Evropi Radonjic ne bi trpeo ovaj bi u Ligi Evrope ulazio sa klupe ili igrao kad Radonja ne moze a u JSL bi delili minutazu pa ako treba stavljali bi ga i na desno krilo kome treba raspadnuti Srnic ili neki tamo stranac Ben . Adzic je morao biti prioritet

A jos noviji primer je Joveljic . znaci mi nista nismo naucili na slucaju Adzic . imamo napadaca koji je odavno prerastao mladje kategorije za jednu polusezonu dao preko 30 golova , u dve utakmice 10 golova od toga 5 cini mi se Partizanu i sta mi radimo dovodimo Stojiljkovica koji nije nikakva klasa sta vise daleko od toga a ima 26 godina i sad se planira jos jedan spic neki stranac Tomane koji je ko zna kakav .... pa evo sada upravo dok ovo kucam nama igra Pavkov devetku a Jovelja sedi na klupi .

Svi koji prate mladje kategorije su mi rekli da je mali Jovelja bolji od Jovica a Jovic vec sad pravi cuda po jednoj Bundesligi .. i on je posebna prica i njemu smo zamalo unistili karijeru da nije naleteo na Kovaca u Nemackoj propao bi ..

Znaci nisu toliki problem pare mislim jesu ali nije sve u parama problem je sto imamo toliko talenata stvarno smo mnogo talentovan narod ali nema organizacije i nikakvog sistema . niko ne forsira te klince .. Partizan jos kao nesto malo i cupa stvari ali i to je nedovoljno za sad .

Zvezda bukvalno sa ovakvim radom sa mladim igracima kanali samu sebe ali i reprezentaciju Srbije ovo je nedopustivo a novinari ne pisu o tome .. pa Terzic je jos prosle , pretprosle godine pricao kako ima plan da se isforsiraju mladi igraci i sta bi ? nista . pogazio je svoju rec po ko zna koji put doduse jeste igrao Racic ali taj isti Racic veze nema sa fudbalom imamo na njegovoj poziciji mnogo talentovanijih igraca uostalom i to sto je otisao za jjebenih 2 miliona evra dovoljno govori o tome koliko je pokazao a za njega te pare i jesu premija

Pa Terzic je Grujica hteo da proda za milion i po evra i da cale nije insistirao da mali ostane nikad ne bi otisao za 7 miliona evra u Liverpul sto se desilo samo 6 meseci kasnije .

Mislim da mi navijaci Zvezdasi koji volimo Zvezdu i reprezentaciju treba da izvrsimo pritisak na upravu da se o ovakvim stvarima malo povede racuna . jer je ovo katastrofalno sta se i kako radi ..

Partizan je posle sjajnog posla sa Milenkovicem sada gurnuo u vatru 3 klinca Sehovica , Djerleka i Markovica videceo koliko ce ih istrpeti i sta ce biti na kraju . ali Zvezda mora da se prizove pameti ako smo vec sjebali sa Adzicem daj da spasimo Joveljica i one koji tek treba da dodju ...

I sa Ilicima smo napravili glupost cim ih je Siti toliko trazio znaci da nesto vrede i mi mesto da ih forsiramo prodamo ih za tricavih 5 miliona ( da je bar svaki po 5 miliona pa da kazes ) i onda 2 godine razigravamo na kasicicu tudje igrace . Znaci ne vodi se racuna ni o Zvezdi ni o Srbiji . K A T A S T R O F A
 
Ja nisam strucan, niti pratim fudbal, ali dve stvari mi nisu logicne.

prva stvar je to sto klubovi ne zive od ulaznica i sto su tribine prazne zbog huligana. Redovno polu prazne tribine.

druga stvar je sto klubovi tek kad naprave igraca, oni ga prodaju i ti vecito neke nove klince treniras i pravis igrace da bi ih slao u beli svet. Msm koji *****? Planira li neko u Srbiji da igra dobar fudbal?
Akoplanira, sta ce svi ti ljudi napolju. Sto ne igraju barem neko vreme u Srbiji pa posle nek pice gde hoce?
 
CZ3-0_SS.jpg


i Zvezda u Srbiji i Zvezda u Rumuniji

https://old.mozzartbet.com/sr/kladjenje/status-tiketa?ticket=1002-5293873-1630
 
Sotire, Zvezdi itekako moze da se zameri sto u pojedinim trenucima nije forsirala sopstvene igrace, vec je kupovala otpatke na istim pozicijama. Ali to nikako ne moze da joj se zameri poslednjih nekoliko godina. Jos od generacije Baste, Jankovica i ostalih, mi nismo imali nista iz nase omladinske skole. Stavise, nasa omladinska skola je do Terze sluzila kao izvor iz kojeg su drugi klubovi zahvatali. Sada vise nije tako.

I mene je zaboleo slucaj Adzic, ali u ovom slucaju nije kriva bila Zvezda a jos manje Miloje. Adzic je projektovan kao nosilac igre za ovu sezonu, po prodaji Radonjica. To je nesto sto je bilo planski.Terza u ovom slucaju nije racunao na dva faktora, a to su tata Adzic (uz Lukica jedna od najvecih stetocina koji je FKCZ imao u upravi) i na krimi menadzera Radojicu Bozovica (ex JSO Arkan, Legija, ludilo). Dakle u ovom slucaju Adzic nije zrtva Zvezdine lose procene, naprotiv, on je dobro procenjen, vec alavosti tate i menadzera. Znao je Radojica da je ovo leto poslednja prilika da se produzi ugovor. Zato su pregovori i bilil takvi da propadnu.

I sada mali Adza nije dobio sansu u Zvezdi pa je zato otisao da pokaze sta zna u Anderlehtu. A u prvih osam utakmica ovog kluba Adza je odigrao ukupno 0 minuta, od toga pet puta nije bio ni u protokolu, dakle ni na klupi.

Adza je kilasican primer Jankovica i Simica. Dupe zinulo za pare, bahato napustanje kluba i onda evropska odiseja po poluamaterskim klubovima gde su slati na kaljenje. A svo troje su imali realne sanse u Zvezdi. Oni koji nisu dobili sansu su braca Srnic i Stojkovic, koji su sada zaobilaznim putevima dosli do Marakane. O njih smo se itekako ogresili.

Inace nije zlato sve sto sija. Mnogi koji su iz nase omladinske skole bezali proglasavani su nekim ultra/telantima, a danas im se gubi svaki trag. Simic i Jankvoic su samo neki od njih. Pobeze i Uros Cosic, novi Vidic, pa smo ga u jednom trenutku dobili na pozajmicu, gde se videlo da je bolje da se nije vracao. Bio neki klinac, ni prezimena se vise ne secam, kojeg su proglasavali novim Mihajlovicem, zbog snaznog udarca. Ode negde u Italiju, mozda bas u Inter. Danas je pitanje da li se uopste bavi fudbalom.

Dakle nije sve do Zvezde, dosta je i do samih ambicija alavih roditelja. Malom Adzi zelim karijeru Filipa Jankovica. A bas je krenuo tim putem.
 
Sotire, Zvezdi itekako moze da se zameri sto u pojedinim trenucima nije forsirala sopstvene igrace, vec je kupovala otpatke na istim pozicijama. Ali to nikako ne moze da joj se zameri poslednjih nekoliko godina. Jos od generacije Baste, Jankovica i ostalih, mi nismo imali nista iz nase omladinske skole. Stavise, nasa omladinska skola je do Terze sluzila kao izvor iz kojeg su drugi klubovi zahvatali. Sada vise nije tako.

I mene je zaboleo slucaj Adzic, ali u ovom slucaju nije kriva bila Zvezda a jos manje Miloje. Adzic je projektovan kao nosilac igre za ovu sezonu, po prodaji Radonjica. To je nesto sto je bilo planski.Terza u ovom slucaju nije racunao na dva faktora, a to su tata Adzic (uz Lukica jedna od najvecih stetocina koji je FKCZ imao u upravi) i na krimi menadzera Radojicu Bozovica (ex JSO Arkan, Legija, ludilo). Dakle u ovom slucaju Adzic nije zrtva Zvezdine lose procene, naprotiv, on je dobro procenjen, vec alavosti tate i menadzera. Znao je Radojica da je ovo leto poslednja prilika da se produzi ugovor. Zato su pregovori i bilil takvi da propadnu.

I sada mali Adza nije dobio sansu u Zvezdi pa je zato otisao da pokaze sta zna u Anderlehtu. A u prvih osam utakmica ovog kluba Adza je odigrao ukupno 0 minuta, od toga pet puta nije bio ni u protokolu, dakle ni na klupi.

Adza je kilasican primer Jankovica i Simica. Dupe zinulo za pare, bahato napustanje kluba i onda evropska odiseja po poluamaterskim klubovima gde su slati na kaljenje. A svo troje su imali realne sanse u Zvezdi. Oni koji nisu dobili sansu su braca Srnic i Stojkovic, koji su sada zaobilaznim putevima dosli do Marakane. O njih smo se itekako ogresili.

Inace nije zlato sve sto sija. Mnogi koji su iz nase omladinske skole bezali proglasavani su nekim ultra/telantima, a danas im se gubi svaki trag. Simic i Jankvoic su samo neki od njih. Pobeze i Uros Cosic, novi Vidic, pa smo ga u jednom trenutku dobili na pozajmicu, gde se videlo da je bolje da se nije vracao. Bio neki klinac, ni prezimena se vise ne secam, kojeg su proglasavali novim Mihajlovicem, zbog snaznog udarca. Ode negde u Italiju, mozda bas u Inter. Danas je pitanje da li se uopste bavi fudbalom.

Dakle nije sve do Zvezde, dosta je i do samih ambicija alavih roditelja. Malom Adzi zelim karijeru Filipa Jankovica. A bas je krenuo tim putem.

Aha da da a za sta je projektovan Joveljic ?
 
Joveljic postepeno dobija sansu kao sto i treba da bude. Da mu se ne bi dogodilo da ga neko odlomi vec sada i povredi ili da ne sagori. Pokusali smo na silu sa Lukom Jovicem, decko je imao sav talenat koji je potreban, ali je tek sada mentalno spreman da igra na takvom nivou. Joveljic je poceo da igra za prvi tim i igrace sve vise. I to je jedini put, drugog nema. Ili moze kao Adzic da navodno nezadovoljna minutazom ode u Anderleht i tamo odigra 0 minuta.
 
Joveljic postepeno dobija sansu kao sto i treba da bude. Da mu se ne bi dogodilo da ga neko odlomi vec sada i povredi ili da ne sagori. Pokusali smo na silu sa Lukom Jovicem, decko je imao sav talenat koji je potreban, ali je tek sada mentalno spreman da igra na takvom nivou. Joveljic je poceo da igra za prvi tim i igrace sve vise. I to je jedini put, drugog nema. Ili moze kao Adzic da navodno nezadovoljna minutazom ode u Anderleht i tamo odigra 0 minuta.

Da secam se kako smo pokusali sa Lukom Jovicem tako sto je Sikimic imao prednost u odnosu na njega ... a ako mislis na period kod Lalatovica pa Jovic je tada imao 17 godina a Joveljic sada ima vec 19 . Sta znaci to postepeno ? Objasni mi molim te kada i kako ce on to sve vise da igra pored Stojiljkovica , Pavkova i ovog novog Tomanea ..
 
sta bi sotir zeleo da mu bude zvezda?

to je neka jugo sranje nostalgija?

pati toboz navijac najsrpskijeg kluba za vremenima kad su mu okosnicu cinili SABANADZOVIC, NAJDOSKI, SAVICEVIC, PROSINECKI, PANCEV...

e pa prikane nema toga, realnost je da nemamo bas neki vrh od igraca pogotovo sto su i druga vremena... danas klinci mestol opte nose tablet...

ne igra se po dvoristima fucibal ko nekada...

sad tate uglave sina u zvezdu ko gasic...bez da je igde i trenirao... talenat na tatu, koji je od plastike dosao do db...

kakva glupa tema... fudbal ma koliko ga voleli nije srpsko oruzje... osrednji smo u tome...
i manite se reci projektovan... niste vi projektovali tim koji je pokorio evropu... niti pre one timove gde preko po tima cinise igraci iz bivsih jugoslovenskih republika...

sada projektujete crnce koji ebru banane i ako ubodete dobro je uglavnom je do sad fijasko...
 

Back
Top