Zujanje kućišta

Kada izvadim napola hard disk iz onog lezista u kucistu vibracije prestanu i kada ga skroz vratim opet pocnu

Извуци скроз хард диск из фиоке...и убаци нешто сличне величине и тежине у фиоку... и убаци фиоку до краја. ( неки стари хдд или флопи 1.44 ..и слично )

Овај пут држи хдд са горње стране руком ( ако ниси до сада ). Када укључиш комп, ако хдд производи вибрације ..то ћеш осетити на прстима...:aha2:...једино ако ниси по занимању ..рудар или дрвосеча ...:hehe:

- - - - - - - - - -

Ако ти хдд не вибрира под прстима, а оно што си метнуо у фиоку коју си убацио до јаја - производи (((вибрације)))...:eek: :confused:...онда ти је - ферзетна на предњој масци добила луфта...:sad2:

Када се ..расклима ферзетна...помаже само штеловање са.. хамером - 3кг ...:sad2::sad2:
 
У СРЦУ БОСНА, А У ГЛАВИ ФОСНА

Бар три пута сам те питао да ли хдд производи вибрације - ниједанпут ми ниси одговорио.

Више нећу коментарисати овде, а то препоручујем и осталима.

Ова твоја тема све више личи на ..ЗАЈЕБАВАЊЕ...:rtfm: ...и тражићу од модератора да је.. ЗАКАТАНЧИ.
 
Ако ти се од тих вибрација ..:eek: тресе радни сто :eek:...ОДМА МЕЊАЈ КУЋИШТЕ КОМПА ...ако је у " гаранцији "...:think: :aha2:

Нека они истражују " фалинке кућишта "...то није твој посо...:think:
 
Свако " истраживање & корекције " на кућишту компа под гаранцијомГУБИШ ГАРАНЦИЈУ...:aha2:

Otkud ti to?>to sve zavisi kako definis e prodavac. Ja sam davnih dana uzeo u Pakomu, bez plombe glupave naravno, i nikad nisam nit ja nesto sjebao nit mi oni prvaili problem..
P.C>menjas kucist tj. reklamiraj../Kuciste je jebeni komad metala/plastike cega vec...Vibracije 99 % pravi neki ventoilator...Mislim Hard disk MOZE da vibrira ali to je zanemarljivo-bar kod mene...oseti se malo u ruci ali se ne cuje ovako..
 
СВА БРЕДИРАНА КУЋИШТА ЗА РАЧУНАРЕ...се дибијају са ..ГАРАНЦИЈОМ...:aha2:

Имам ..Thermaltake ..кућиште са напајањем од 700W, три вентилатора са регулацијом брзине и мерењем температуре и..са врло квалитетним " закључавањем "...:per: :aha2:

За то кућиште сам добио гаранцију од 5 година....:aha2:
 
index.jpg

ja imam OVO ...i nemam garanciju-a i na cega bih -parce celika realno?Koje dolazi sam 7-8 ventiilatora OK ali-bez napajanja ....Mislim-sta ti mozes da pokvaris na ventilatoru?Jesi ako si bolid da gurnes prst u njega, da ga iscupash, da...ne znam sta..?Garancija na sisteme hladjenja-coolere za procesor itd OK...
 
Ova tema ima da udje u legendu :lol:

Svaki neobicni zvuk koji se cuje iz tvog HDD-a, ne mozes da resis, i to je samo znak da polako pocnes da sklanjas sa njega sve sto ti je bitno na sigurno. za svaki slucaj.

Ako cujes grebuckanje i sl. moguce da igla malo skraba po plocama dok pretrazuje sektore, sto nije dobar znak., nikako.
 
Ova tema ima da udje u legendu :lol:

Svaki neobicni zvuk koji se cuje iz tvog HDD-a, ne mozes da resis, i to je samo znak da polako pocnes da sklanjas sa njega sve sto ti je bitno na sigurno. za svaki slucaj.

Ako cujes grebuckanje i sl. moguce da igla malo skraba po plocama dok pretrazuje sektore, sto nije dobar znak., nikako.
Da samo su zvukovi i grebuckanje potpuno drugaciji pojam od vibracije...Meni npr kad prislonim ruku na sto-ispod koeg je kompi hard disk-oseti se verlo lagane vibracije, ali ipored toga sto je WD Black-koji kazu da je bucan(moj NIJE), NE CUJE SE u radu.NIJEDNOM nije kliknuo , skljocnuo, mislim ni zazujao,,,Doduse sistem mi je na SSDu pa hard radi samo-kad se gleda film, skladiste kopiraju fotke,muzika itd.
 
Rešio sam problem sa vibracijom ali mi se hard disk "čuje" kod radi nešto ili dok otvaram aplikaciju neku.igru.učivatam windows itd a prije se nije čuo toliko

И треба да се " по мало чује ". Хард диск ..није ССД ..који нема ниједан покретан део.
Хард диск у себи има миниму два мотора. Један врти дискове великом брзином, а други.. степ-мотор ( или ел-маг склоп ) помера магнетне главе...:aha2:
Ако ти се хдд " добро чује " :eek: споља из затвореног кућишта компа ...онда то није добро...и знак је да почнеш да скупљаш паре за ..НОВИ...:think: :aha2:

Ova tema ima da udje u legendu :lol:

Svaki neobicni zvuk koji se cuje iz tvog HDD-a, ne mozes da resis, i to je samo znak da polako pocnes da sklanjas sa njega sve sto ti je bitno na sigurno. za svaki slucaj.

Ako cujes grebuckanje i sl. moguce da igla malo skraba po plocama dok pretrazuje sektore, sto nije dobar znak., nikako.

Хард диск - није грамофон ...:huh:

Ако се деси → да маг. главе које лебде на 10µ-на од дискова, исти ..додирну...тај хдд је отишао у " Вечна Ловишта - Хард дискова "...:hehe:
 
И треба да се " по мало чује ". Хард диск ..није ССД ..који нема ниједан покретан део.
Хард диск у себи има миниму два мотора. Један врти дискове великом брзином, а други.. степ-мотор ( или ел-маг склоп ) помера магнетне главе...:aha2:
Ако ти се хдд " добро чује " :eek: споља из затвореног кућишта компа ...онда то није добро...и знак је да почнеш да скупљаш паре за ..НОВИ...:think: :aha2:



Хард диск - није грамофон ...:huh:

Ако се деси → да маг. главе које лебде на 10µ-на од дискова, исти ..додирну...тај хдд је отишао у " Вечна Ловишта - Хард дискова "...:hehe:

Desava se, moze da radi jos neko vreme, mahom se izgrebani deo u chkdsk pojavljuje kao bad sector. Drugacije ne moze da se vidi ako se ne otvori.

Mislim kada kazem grebanje ne smirgla kao ringlu :) Ali dovoljno je da ima mali kontakt u jednom delu ploce to se poprilicno cuje.

- - - - - - - - - -

Da samo su zvukovi i grebuckanje potpuno drugaciji pojam od vibracije...Meni npr kad prislonim ruku na sto-ispod koeg je kompi hard disk-oseti se verlo lagane vibracije, ali ipored toga sto je WD Black-koji kazu da je bucan(moj NIJE), NE CUJE SE u radu.NIJEDNOM nije kliknuo , skljocnuo, mislim ni zazujao,,,Doduse sistem mi je na SSDu pa hard radi samo-kad se gleda film, skladiste kopiraju fotke,muzika itd.

Pa kaze da je resio problem sa vibriranjem, spominje "cudan" zvuk.. sad ne znam sta cuje . Pogotovo sto kaze da se nije cuo kao pre.
 
ps.

Ne kazem da je njemu izgrebano nesto :lol: samo sam spomenuo da mzoe da se desi ako cuje skripu ili pisak, poenta je sto je hdd "promenio" zvuk, da se to cuje od pocetka onda je OK. Definitivno nesto nije u redu osim ako ga je opet ubacio u neki cudan polozaj :
 
Desava se, moze da radi jos neko vreme, mahom se izgrebani deo u chkdsk pojavljuje kao bad sector. Drugacije ne moze da se vidi ako se ne otvori.

Mislim kada kazem grebanje ne smirgla kao ringlu :) Ali dovoljno je da ima mali kontakt u jednom delu ploce to se poprilicno cuje.

То се НЕ ЧУЈЕ...сем ако ниси унутар хдд-а ...:hehe:

Оно што се највше чује у раду хард диска ( ако није отишао лагер на гл. мотору који врти дискове ) је ел.маг. механизам који покреће и позиционира маг. главе ...:aha2: ( и он има лагере )

Када се оштети тај механизам...онда се чује - СВАШТА НЕШТО ОД ЗВУКОВА...:per:
 

Back
Top