Treba li da se uvede taksa na kucne ljubimce

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.618
"Komunalni policajci kažnjavaće nemarne vlasnike", "U šetnju obavezno sa povocem i kesom", "Propisi o izvođenju moraju da se poštuju"...
Ovu su samo neki od naslova u medijima iz 2013. godine, kada su najavljena stroža pravila za vlasnike koji svoje kućne ljubimce izvode u šetnju po javnim površinama.
Da li su nam pet godina kasnije ulice čistije od izmeta pasa i mačaka i koliko su novčane kazne uticale na svest vlasnika?

B92 je nedvno postavio anketu sa pitanjem Treba li da se uvede taksa na kucne ljubimce

ovo su neki od odgovora :
1.Zavisi na šta će te pare biti potrošene. Ako će finansirati azile, graditi parkove za pse, možda čak i oformiti policiju za pomoć životinjama onda mi ne bi bio nikakav problem da plaćam. A ako će neko tim parama da kiti pevaljke u Guči ne pada mi na pamet..

2.
DA! Naravno, u mojoj zgradi ima bar 20 pasa laju, prljaju i neprijatno mirišu. Nije zgrada štala. Ali zato ima samo jedna beba i jedno dete.

3.
Ljudi ne ciste ni svoje kuce a kamoli za ljubimcima. Lepo bi bilo da se oformi policija za zivotinje ali ni ova "za ljude" ne radi posao kako treba pa bi to bila cista otimacina i namet. Kante koje su predvidjene za bacanje kesica posle ciscenja izmeta su pune, toliko ljudi ne vodi brigu o sebi a kamoli o izmetu svog ljubimca... A i da se ne lazemo dobar ih ima samo zato sto je to sad in.

4.
A sta cemo sa lutalicama.One isto idu bez korpe,bez povodca napadaju decu vrse nuzdu svuda a ima ih mali milion.Ocemo i njima da lupimo taksu ili mi gradjani da lupimo drzavi taksu zbog ugrozavanja nase bezbednosti.Neozbiljno je postavljati uopste pitanje o vlasnickim psima dok se ne resi problem lutalica.

5.
Evo ovako, konkretno. U Svajcarskoj svako za psa placa godisnje 200 franaka ‘porez’. Na papiru pise 100 ide opstini, 100 ide kantonu. Drzavi kao drzavi nista. Ali sta dobijete za tih 200fr? Dobijete te kese bukvalno na svakom koraku i nalaze se smestene na kantama za djubre, mozete uzeti kada pozelite i koliko pozelite. Ako su uvek tu i iste te kante uvek uredno ciste, znaci da je neko placen da to prazni. Znaci vi ste 200fr platili kese, dakle 3 po danu sigurno pa racunajte za celu godinu i platili ste uvek uredne kese i povrsine za setanje pasa. Mislim da je korektno. Ali to je u CH. Srbija kada bi i naplacivala ne bi ste imali te kese za dzabe, mozda i da ali retko gde. A, znamo i sami na sta lice kante za djubre...Dakle placas, a ne dobijas to sto si platio. Pozz

6.
Tema uvođenja taksi mislim da može da se aktuelizuje onog trenutka kada država skupi sve lutalice, odstrani ih trajno sa ulica, počne da šiša travu i skuplja lišće. I naravno, kada objasni i ljudima da se po ulici ne p..a i ne s..e. Sve bez toga je smešno.
https://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=1429182


Sta vi mislite o ovom, zadnjih dana aktuelnom pitanju koje se vrti po svim televizijama uz dovojdenje razno raznih strucnjaka i komunlne policije
 
mislim da je u redu ako tako sakupljen novac ide u budzet iz kojeg ce da se pomogne napustenim zivotinjama i odrzavanju grada za deo koji prljaju vlasnicki psi - kesice na svakom cosku, redovno praznjenje kanti..hranilice i pojilice na odredjenim mestima, hranilice za ptice i selice i domacice kako bi se ocuvala fauna teritorije, a nepobili svi stanovnici planete osim najikvarenije ljudske vrste
s obzirom kako funkcionise nasa drzava, od te takse bi ponovo neko samo sumu prelio u svoj dzep, a cetvoronozni prijatelji ne bi imali nista
zao mi je sto nemam trenutno sliku pacova koji je ulovljen u istanbulu, imao je oko 15kg
ne drze turci macke i pse zato sto su prosvetljeniji od nas, nego zato sto su suoceni za posledicom disbalansa i nemanja dovoljne kolicine macaka i pasa
manje macaka i pasa, vise pacova i glodara..vise pacova, veca mogucnost prenosa zaraza

na zalost izgleda da u svakoj drzavi vladaju oni ciji je ego prevelik i koji ne znaju da je covek samo deo eko sistema ove planete
 
Poslednja izmena:
mislim da je u redu ako tako sakupljen novac ide u budzet iz kojeg ce da se pomogne napustenim zivotinjama i odrzavanju grada za deo koji prljaju vlasnicki psi - kesice na svakom cosku, redovno praznjenje kanti..hranilice i pojilice na odredjenim mestima, hranilice za ptice i selice i domacice kako bi se ocuvala fauna teritorije, a nepobili svi stanovnici planete osim najikvarenije ljudske vrste
s obzirom kako funkcionise nasa drzava, od te takse bi ponovo neko samo sumu prelio u svoj dzep, a cetvoronozni prijatelji ne bi imali nista
zao mi je sto nemam trenutno sliku pacova koji je ulovljen u istanbulu, imao je oko 15kg
ne drze turci macke i pse zato sto su prosvetljeniji od nas, nego zato sto su suoceni za posledicom disbalansa i nemanja dovoljne kolicine macaka i pasa
manje macaka i pasa, vise pacova i glodara..vise pacova, veca mogucnost prenosa zaraza

na zalost izgleda da u svakoj drzavi vladaju oni ciji je ego prevelik i koji ne znaju da je covek samo deo eko sistema ove planete

Да да, само не знам како ови на Западу решавају те пацове, тамо мора да су пацови велики као коњи с обзиром да никад нисам видео ниједног пса или мачку луталицу тамо.
 
Проблем бр. 1
Парк код Мањежа, долази службеник чистоће и ставља гомилу кесица за скупљање измета паса. 7 минута касније наилази заштићена мањина и односи све до једне кесе.

Проблем бр. 2
Да власници паса и мачака плаћају додатни порез је у реду, ако и бацачи опушака по улици буду плаћали додатни порез, а то значи сви пушачи. Затим сви они који мокре у пијаном стању а неретко се и чучне и обави и велика нужда, иза нечијих кола. Дакле, и сви који конзумирају алкохол да плаћају порез.

Дакле, сви да плаћају порез осим ових 42 који нити имају љубимце, нити мокре, нити пуше....

Порез се већ плаћа. Проблем је држава која није одредила одговарајуће мере по питању власничких паса и мачака. Чак и кад се нађе власник напуштеног чипованог пса, не можете му ништа.
 
Da se podje od Becha : Although we’ve drastically changed the natural habitat, our pets can find true happiness in the urban jungle if we meet and anticipate their needs. Depending on the breed, you may need a Hundeführerschein or dog licence, issued after an exam at MA 60. All dog owners are required to pay a €72 tax on their dog each year with a discount for those taking the voluntary licensing exam. Viennese dogs are famously well-mannered and their owners are proud of it.
Tu treba nakalemiti i obavezan godisnji veterinarski pregled , i zabraniti drzanje opasnih dzukaca .
.....................................................................................................................................................................................................................
Zабрањене расе

banned-dog-breeds.jpg
У Малезији не дозвољавају следеће расе: амерички Пит Булл, Пит Бул теријер, Пит Булл, Амерички стафордширски теријер, Стафордширски бул теријер, Амерички булдог, Неополитан мастиф, Јапански Тоса, Акита, Дого Аргентино и Фила Бразилиеро.
Постоје додатни захтеви да се ове расе доведу у Малезију: Ротвајлер, Доберман Пинсцхер, Немачки Схепард, Белгијски Схепард, Источноевропски Схепард, Булл Мастифф, Бул теријер и Перро де Преса Цанарио.Власници ових раса морају унапред да поднесу званичну писмену пријаву директору Државне ветеринарске службе (Стате ДВС). Сертификати о роду морају бити доступни и пас се не сме увозити за препродају или друге комерцијалне разлоге.

.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Mada lichno , drzao bih mastifa , ali nikad sar planinca ( to je ipak cuvar za planine i nemam poverenja u tu rasu koju drze u gradu )
 
Poslednja izmena:
За шта ће та такса бити коришћена ?- нико не помиње.
Да ли ће такса утицати на број несавесних власника паса који не поштују ни законску обавезу да вакцинишу свога пса против беснила.
Да ли ће такста да реши проблем напуштања паса?
Да ли ће такса да отрије тајну фантомских белијх комбија који разносе чопоре луталица и избацују их где стигну ?

И тако можемо да испунимо питањима читаву страницу.
П
Шешељ је увео порез на поседовање оружја. Да ли се у тој опбласти, захваљујући том порезу ишта променило у односу на предходни период ?
Ова власт жели да уведе још једну таксу и увешће а да се ништа неће променити.
АПСОЛУТНО ПРОТИВ.
 
Ако таксе има у свим цивилизованим земљама, нема шта ми ту да мислимо, није то наука, препише се решење из цивилизације и спроводи се, такса, хватање паса који се нађу на улици, ако се нико не јави да га преузме или удоми после неког краћег времена успављивање итд...
 
Ако таксе има у свим цивилизованим земљама, нема шта ми ту да мислимо, није то наука, препише се решење из цивилизације и спроводи се, такса, хватање паса који се нађу на улици, ако се нико не јави да га преузме или удоми после неког краћег времена успављивање итд...


До сада се већ показало како смо се усрећили са ресавском школом преписивања закона без икаквог размишљања , само да бисмо " били свет" и из других области.
 
До сада се већ показало како смо се усрећили са ресавском школом преписивања закона без икаквог размишљања , само да бисмо " били свет" и из других области.

Да смо преписали законе о џукелама не би нам сада јуриле децу по улицама.
 
Да смо преписали законе о џукелама не би нам сада јуриле децу по улицама.

А чије би ти прописе преписао ?
Прописи у различитим земљама се јако разликују, а то нема везе са покушајем увођења таксе.
 
Ако таксе има у свим цивилизованим земљама, нема шта ми ту да мислимо, није то наука, препише се решење из цивилизације и спроводи се, такса, хватање паса који се нађу на улици, ако се нико не јави да га преузме или удоми после неког краћег времена успављивање итд...
Ako se ne varam ( neka me neko ispravi) i u Srbiji je postojao porez na pse. Da li ga je iko placao ja ne znam, ali je postojao.
Porez na psa ne resava ama bas nista, opstina dobja neke pare, ali ni vlasnik n pas nema nista od toga , a to je tako sa porezima
i uobicajeno.
Ja placam za svog stvarno mirnog u ljubEznog psa i osiguranje ( porez je oko 60 evra godisnje jer je rasa miroljubiva), a i ovo
je osiguranje za tu miroljubivu rasu takodje oko 50-60 evra godisnje. Ni ja ni pas nemamo nista od toga, ali porez moram da placam, a osiguranje
placam dobrovoljno jer bi recimo bila velika katastrofa ako bi mj pas istrcao na ulicu i napravio neki saobracjani picvajz ili ne daj Boze da neki
covek zbog njega indirektno nastrada.
U Srbiji se ne bi nista promenilo, komuna bi uzimala porez, ulicnih pasa bice sve vise i vse, nikakve vajde nema od poreza, pa ni pseceg,
 
koji ste licemeri... svi hocete azile za napustene pae a necete da placate taksu jer imate zmiju u dzepu i lakse vam da fraj pljujete po onima koji ne dele vase stavove... kao moramo da znamo na sta idu pare :hahaha:
cirkus

A zašto bi neko odvajao novac kad je država dužna da te iste pse zaštiti i udomi. Mi ćemo plaćati takse ako budemo morali, za svoje pse, ali šta će oni raditi sa onim psima što sa na ulici? Hoće li ta sredstva usmeravati u tom pravcu, hoće malo morgen.
Ja sam udomila jednu kuju i zadovoljna sam. Poslušan i veran pas. Čuva dvorište za medalju samo zato što redovno dobija hranu i vodu i što je deca po ceo dan maze. Na tome nam je zahvalna.
 
A zašto bi neko odvajao novac kad je država dužna da te iste pse zaštiti i udomi. Mi ćemo plaćati takse ako budemo morali, za svoje pse, ali šta će oni raditi sa onim psima što sa na ulici? Hoće li ta sredstva usmeravati u tom pravcu, hoće malo morgen.
Ja sam udomila jednu kuju i zadovoljna sam. Poslušan i veran pas. Čuva dvorište za medalju samo zato što redovno dobija hranu i vodu i što je deca po ceo dan maze. Na tome nam je zahvalna.

Да да, а државу финансирају Деда Мразови са северног пола.
 

Back
Top