Treba li da se uvede taksa na kucne ljubimce

jos jedan primer...zato treba uvesti takse da ne bi svaka budala gajila sluzbenog psa. srecom, pa je ostalo u krugu porodice..izujedano je derle vlasnika psa. :mrgreen:

a naslov gluplji d agluplji ne moze biti. hteo da zastiti pa je unakazio, a dve4 sestre se posvadjale i pas je izabrao stranu.mogu da zamislim sta bvi bilo da su te dve nevaljale devojcice napale neko neduzno dete u parku i da ga dzukela izujeda. :(

https://www.srbijadanas.com/vesti/hronika/rotvajler-hteo-da-zastiti-devojcicu-pa-je-unakazio-detalji-horora-u-dvoristu-porodicne-kuce-u-2018-08-08
 
100 mesecno, 1200 za godinu dana...evrica :mrgreen:, malo ko bi se odlucio da drzi pojedine rase. osim toga boli mene q sto je devojcica izujedana, o tome su trebali da misle roditelji. dobra stvar je sto pas nije izujedao nekog sa strane, a ovo u krugu porodice je njihov problem. kontam da bi roditelji da je rot izujedao tudje dete pobegli sa sve psom, makar se napad zavrsio i smrcu.

malo iz nemacke...staford rastgao majku i sina...negde procitah da je sin bio u invalidskim kolicima. ja zaista, ali zaista ne krivim psa sto je morao da ih rastrgne, on se samo borio za mesto vodje copora, jer je skontao da je vodja slab i bolestan. pas nije kriv. ko im kriv kad su debili pa drze staforda pored slabe osobe...posotje rase koje pomazu invalidima, ali staford definitivno nije ta rasa.

https://www.kurir.rs/planeta/3024493/horor-u-nemackoj-majku-i-sina-pas-rastrgao-u-rodjenoj-kuci
 
Pretpostavka je da se misli na pse prvenstveno.
Ne znam kako bih pored svega placao jos i taksu...4 psa, mesecna hrana za njih, mesecna hrana za sebe, racuni (struja, voda, smece, internet, telefon), pored cega jos u svakoj setnji redovno hranim i napustene lutalice, iako radim za beduriju od plate...
Po meni, za drzanje kucnih ljubimaca, ne, ali takodje po mom misljenju bi trebalo uvesti na one koji zaradjuju na njima, odgajivacnice, pogotovo one silne male privatne koji rade na crno, neregistrovano.
Ali realno, po meni, izuzetno je neozbiljno postaviti pitanje uvodjenja takse, a problem cistoce grada i lutalica je sve veci i veci, azili su prenatrpani.

Alternativno, slozio bih se sa tim ukoliko drzava najpre pocne da se bavi redovnim kosenjem travnjaka i parkova, odrzavanjem, prskanjem i ciscenjem, resi problem lutalica i izgradi dodatna prihvatilista za vec napustene, redovne kante, kesice za izmet, i ukoliko se od tih para uvede redovno cipovanje vezivanje ljubimca za maticni broj vlasnika o njihovom trosku i velike kazne ukoliko se ne prijavi nestanak a pas se pronadje u medjuvremenu bez nadzora vlasnika, i da se kaznjavaju vlasnici koji setaju pse bez povoca, takodje kazne za nemarnost i nasilje prema zivotinjama. Treba da postoje odredjena mesta gde su psi pusteni, a ne da moramo da prelazimo preko puta jer nam u susret ide rot bez povoca, a pritom znam koliko je vlasnik nemaran iako vice "ma nece on nista".
Ne znam za druge gradove, ali ovde kod mene ne postoji apsolutno nista od toga.
 

Back
Top