Да ли је национална издаја одрицање од Македоније?

Mračak@

Elita
Poruka
24.612
Здраво.

Имам једну недоумицу.

Наиме, ваљда сви знамо место где је крунисан наш најславнији владар?

Скопље.

Стари град српске царевине.

Град и регија (Македонија), која је као срце средњевековне Србије, ослобођења у Балканским ратовима.

Простор на којем живи сигурно више Срба него на простору Косова и Метохије.

Да не рачунамо оне бугаризоване, и албанизоване.


Е сад, да ли мислите да је национална издаја да се таква цела област прогласи за независну државу?

Колико је људи издало националне интересе Срба, онда када је признало Македонију?

Где су били протести поводом тога?

Где је била кука и мотика поводом тога?

И на крају, која је разлика у битности између Македоније и КиМ?

За онда, због броја манастира, и Македонија није срце Србије?

Хвала.
 
Jeste bila nacionalna izdaja, al provukoše se crveni .

Bila je izdaja i priznavanje avnojevskih granica i predaja Baranje SR Hrvatskoj.

Bila je izdaja i predaja Banata Rumuniji.

Tako ti je to , nekog obese, a neko se provuče.

Шта мислиш, како ће Мрачак проћи?

- - - - - - - - - -

Да је те 2012. године победио БоТа никада не би смео да потпише независност Косова и предају територије, јер би га патриоте из опорбе Вучић и Николић растурили на изборима.

Србија плаћа цену одласка Тадића са власти.
 
Opet neki fantaziraju i izmisljaju stvari o menja, a ja samo pitam kakava je razlika u izdaji Kosmeta i Makedonije?

Sacuvaj ti Boze ovih tastatura ratnika.

- - - - - - - - - -

Шта је Мрачче, добио си задатак да ботујеш за независно Косово од батиног бате?

odrekao se Mračak KiM dok si reko pereca......:sad2:

Molim Vas da se uozbiljite.
 
Шта мислиш, како ће Мрачак проћи?

- - - - - - - - - -

Да је те 2012. године победио БоТа никада не би смео да потпише независност Косова и предају територије, јер би га патриоте из опорбе Вучић и Николић растурили на изборима.

Србија плаћа цену одласка Тадића са власти.

Ne sme ni Vučić, boji se .
 
Opet neki fantaziraju i izmisljaju stvari o menja, a ja samo pitam kakava je razlika u izdaji Kosmeta i Makedonije?

Sacuvaj ti Boze ovih tastatura ratnika.

- - - - - - - - - -





Molim Vas da se uozbiljite.
a što te baš sada to zanima....i pusti više te priče o internet ratnicima.....kad god bi vi drugi da diskvalifikujete forumskog kolegu i opravdate svoje mišljenje pominjete te internet ratnike....mislim jadno......brate.....kaži lepo jesi li ti za priznavanje ili podelu ili nepriznavanje KiM.....mani sad priču o Makedoniji nije aktuelna.......ne uvijaj više.....:roll:
 
a što te baš sada to zanima....i pusti više te priče o internet ratnicima.....kad god bi vi drugi da diskvalifikujete forumskog kolegu i opravdate svoje mišljenje pominjete te internet ratnike....mislim jadno......brate.....kaži lepo jesi li ti za priznavanje ili podelu ili nepriznavanje KiM.....mani sad priču o Makedoniji nije aktuelna.......ne uvijaj više.....:roll:

Zasto prica o Makedoniji nije aktuelna? Sad joj menjaju i naziv. I svasta nesto rade u srcu Srbije.

Ja sam protiv AVNOJ granica, i za sam da postoji teritorijalna celina Srbije kao sto je bila i posle Velikog rata.

Sa sve Baranjom, Crnom gorom i Makedonijom. Kosovo, Srem, Backa, Banat, Matohija...

Sve to je jedna celina.

Izdaja je kada neko kaze da je ok da Baranja i Makedonija nisu deo toga, da sad to nije tema...

Time pljuje na Bitolj, Kajmakcalan..

I sta sad?

Za mene je i Makedonija Jerusalim, bas kao i Kosmet.

Kome nije, ocigledno je za izdaju.
 
Zasto prica o Makedoniji nije aktuelna? Sad joj menjaju i naziv. I svasta nesto rade u srcu Srbije.

Ja sam protiv AVNOJ granica, i za sam da postoji teritorijalna celina Srbije kao sto je bila i posle Velikog rata.

Sa sve Baranjom, Crnom gorom i Makedonijom. Kosovo, Srem, Backa, Banat, Matohija...

Sve to je jedna celina.

Izdaja je kada neko kaze da je ok da Baranja i Makedonija nisu deo toga, da sad to nije tema...

Time pljuje na Bitolj, Kajmakcalan..

I sta sad?

Za mene je i Makedonija Jerusalim, bas kao i Kosmet.

Kome nije, ocigledno je za izdaju.
....jeste to su srpske granice i ako Bog da biće ponovo.....medjutim razlika postoji Makedonija i Crna Gora su se odvojile mirnim putem i nisu ubijali Srbe,...... Kosovio i Metohija su nam oteti.....što se tiče srpskih delova u hrvatskoj za sada je mudrije ćutati o tome jel imaju mnogo jake saveznike....ipak crvena granica postoji a to je KiM.......oko nje smo gradili mit pesme ispevali, i na tom zanosu obnovili noviju srpsku državu.....a ono nam je brutalnom silom NATO pakta oteto.....oteto mora da se vrati.....jedno po jedno......sada mislim da je idealna prilika da taj proces vraćanja otpočne tako što ćemo zamrznuti sukob......stvoriti novi mit.....naravno da nisam za rat koji bi u napred bio izgubljen .....jasno je da se situacija u svetu menja u našu korist ......čemu žurba....... pogledaj odnose Tramp Putin tu je i onaj Bolton, nama naklonjen.....mi naravno možemo i da pregovaramo sa Šiptarima ......pod uslovom da to bude blef kako bi kupili vreme, ali je veoma važno da na tim pregovorima ne dogovorimo ništa ..........ako već ne možemo da proglasimo okupaciju i zamrznut sukob......znam da je veoma je važno da ne srozavamo ugled neke od velikih sila i ne idemo im na kunac .....ali valjda je i njima jasno da Srbi Kosovo i Metohiju moraju vratiti......znači diplomatija da ali sa pravim igračima ne sa Šiptarima i ostalom balkanskom boranijom.......
 
Па и ми смо та балканска боранија. Доказ за то је чињеница да је Холбрук после спречавања пада Бањалуке, по кабинетима на Палама дизао ноге на сто и спрдао се са функционерима и војним врхом РС.

Мислиш да се било који политичар у Србији било шта икад питао самостално?

Јесте, и после пар дана има пиштољ на слепочници.

Какав мит? Косово од кад је ослобођено, никада није било привлачно да се тако одсели неки Србин из Краљева нпр. Више се Срба селило у ту Македонију. Знам их по Охриду доста. Чак и Гостивару.

Неће нико признати Косово. Нити ће Косово нити у УН икада.

Проблем је што ни под управом Београда неће никад бити, чак и када све буде војно спремно.

Зато што неће нико свој плански живот и живот своје деце да планира доле. Желеће само да пева о томе, али не и да нпр. иде доле у школу, да ради, да ствара.

Са друге стране, ја Македонију и Космет гледам као целину. Једну јужну српску област, коју су комунисти отргли. За мене је и једно и друго исто. Издаја је око тога већ била у пракси. Ми ту издају живимо одавно. Деценијама.
 
da bi se Srbi vratili na Kosovo bile su potrebne fabrike i privlačan život ljudima .....dole toga nije bilo ......naša greška je što je sve preseljeno u Beograd.......polako težište treba da se pomera na jug a opet jačati i severne granice.......dakle započetak ulagati u Novi sad i Niš....

Ниједна власт, и док је држава била већа и јача, никада није успевала доле да уложи довољно да би се неко селио добровољно.
 
Здраво.

Имам једну недоумицу.

Наиме, ваљда сви знамо место где је крунисан наш најславнији владар?

Скопље.

Стари град српске царевине.

Град и регија (Македонија), која је као срце средњевековне Србије, ослобођења у Балканским ратовима.

Простор на којем живи сигурно више Срба него на простору Косова и Метохије.

Да не рачунамо оне бугаризоване, и албанизоване.


Е сад, да ли мислите да је национална издаја да се таква цела област прогласи за независну државу?

Колико је људи издало националне интересе Срба, онда када је признало Македонију?

Где су били протести поводом тога?

Где је била кука и мотика поводом тога?

И на крају, која је разлика у битности између Македоније и КиМ?

За онда, због броја манастира, и Македонија није срце Србије?

Хвала.
Доста полуистина и неистина у твом уводном посту.Регија Македонија није била средњевековно срце Србије.Оно у балканским ратовима је више била окупација него ослобођење.То потврђују данас и неки срспки историчари.На том простору данас живе највише Македонци чији преци ни после двадесетак година тортуре након балканских и првог светског рата нису постали Срби.Србија нема чега да се одрекне када је у питању Македонија и сматрам да су у ствари издајници они који су је присвајали у прошлости запостављајући просторе где заиста живе Срби а што је довело до тога да Србија нема данас у свом простору Босну и Херцеговину и Црну Гору а како је кренуло вероватно ни Косово и Метохију.Тако да ову тему посматрам као тему неког ко жели да оправда свог идола и његову предају Косова и да на неки начин скрене пажњу јавности са тога.
 
И какве бре фабрике да отвара држава? То је планска привреда, то је у старту осуђено на пар година, највише деценија, и катанац.

- - - - - - - - - -

Доста полуистина и неистина у твом уводном посту.Регија Македонија није била средњевековно срце Србије.Оно у балканским ратовима је више била окупација него ослобођење.То потврђују данас и неки срспки историчари.На том простору данас живе највише Македонци чији преци ни после двадесетак година тортуре након балканских и првог светског рата нису постали Срби.Србија нема чега да се одрекне када је у питању Македонија и сматрам да су у ствари издајници они који су је присвајали у прошлости запостављајући просторе где заиста живе Срби а што је довело до тога да Србија нема данас у свом простору Босну и Херцеговину и Црну Гору а како је кренуло вероватно ни Косово и Метохију.Тако да ову тему посматрам као тему неког ко жели да оправда свог идола и његову предају Косова и да на неки начин скрене пажњу јавности са тога.

Срамно, дакле ти прихваташ да је део српског корпуса присилно бугаризован. Баш те брига за српско Скопље, Битољ, Кајмакчалан, где су наши прадедови оставили кости.
 
И какве бре фабрике да отвара држава? То је планска привреда, то је у старту осуђено на пар година, највише деценија, и катанац.

- - - - - - - - - -



Срамно, дакле ти прихваташ да је део српског корпуса присилно бугаризован. Баш те брига за српско Скопље, Битољ, Кајмакчалан, где су наши прадедови оставили кости.
Није део српског корпуса у Македонији присилно бугаризован.То су националистичке бајке.Опет пишем ни после двадесет година тортуре коју су преци данашњих Македонаца преживели од 1918 до 1941 они нису постали Срби.На Кајмакчалану су преци Срба губили кости између осталог због таквог нереалног размишљања као што је твоје.Уосталом у првом светском рату је велики део предака данашњих Македонаца био у војсци Бугарске и то добарт део њих добровоњно а неки од њих и са високим чиновима тако да по твој логици испада да је војска Србије у првом светском рату ослобађала Македонију од самих Македонаца.
 
Није део српског корпуса у Македонији присилно бугаризован.То су националистичке бајке.Опет пишем ни после двадесет година тортуре коју су преци данашњих Македонаца преживели од 1918 до 1941 они нису потали Срби.На Кајмакчалану су преци Срба губили кости између осталог због таквог нереалног размишљања.Уосталом у првом светском рату је велики део предака данашњих Македонаца био у војсци Бугарске неки од њих и са високим чиновима тако да по твој логици испада да је војска Србије у првом светском рату ослобађала Македонију од самих Македонаца.

Наравно да јесте, јер је то било део српског царства, исто као и Космет.
 
Наравно да јесте, јер је то било део српског царства, исто као и Космет.
Много пре тога Београд и цела данашња Србија су биле део бугарског царства па не верујем да београђане или рецимо кикинђане сматраш србизираним Бугарима.
 

Back
Top