Da se u nedelju održe izbori, samo tri liste bi ušle u parlament: SNS-u niko ne bi bi

Mračak@

Elita
Poruka
24.612
http://www.telegraf.rs/vesti/politi...ns-u-niko-ne-bi-bio-potreban-da-formira-vladu

Prema tom istraživanju javnog mnjenja, objavljenom u današnjem "Blicu", daleko iza naprednjaka su na drugom i trećem mestu Savez za promene sa 9,6 odsto, i socijalisti sa 9,4 odsto podrške građana.

Ostale stranke ne bi prešle izborni cenzus - radikali sa 4,3 odsto podrške, Pokret slobodnih građana (3,6 odsto), PUPS (3,4), SDPS (2,4), SNP Nenada Popovića (2,0), SPAS Aleksandra Šapića (1,8) SDS Borisa Tadića sa 1,7 odsto. Ukupno 5,3 odsto građana izjasnilo se za neku drugu stranku.
 
http://www.telegraf.rs/vesti/politi...ns-u-niko-ne-bi-bio-potreban-da-formira-vladu

Prema tom istraživanju javnog mnjenja, objavljenom u današnjem "Blicu", daleko iza naprednjaka su na drugom i trećem mestu Savez za promene sa 9,6 odsto, i socijalisti sa 9,4 odsto podrške građana.

Ostale stranke ne bi prešle izborni cenzus - radikali sa 4,3 odsto podrške, Pokret slobodnih građana (3,6 odsto), PUPS (3,4), SDPS (2,4), SNP Nenada Popovića (2,0), SPAS Aleksandra Šapića (1,8) SDS Borisa Tadića sa 1,7 odsto. Ukupno 5,3 odsto građana izjasnilo se za neku drugu stranku.

Očekivani rezultati ankete, koje sam i predvideo nekoliko dana unapred. :D

S obzirom na statističko friziranje, treba skinuti nekoliko procenata naprednjacima i otprilike jedan socijalistima, te sve druge proporcionalno povećati.
 
http://www.telegraf.rs/vesti/politi...ns-u-niko-ne-bi-bio-potreban-da-formira-vladu

Prema tom istraživanju javnog mnjenja, objavljenom u današnjem "Blicu", daleko iza naprednjaka su na drugom i trećem mestu Savez za promene sa 9,6 odsto, i socijalisti sa 9,4 odsto podrške građana.

Ostale stranke ne bi prešle izborni cenzus - radikali sa 4,3 odsto podrške, Pokret slobodnih građana (3,6 odsto), PUPS (3,4), SDPS (2,4), SNP Nenada Popovića (2,0), SPAS Aleksandra Šapića (1,8) SDS Borisa Tadića sa 1,7 odsto. Ukupno 5,3 odsto građana izjasnilo se za neku drugu stranku.

Koj je bre ovaj Nenad Neša Popović?
 
http://www.telegraf.rs/vesti/politi...ns-u-niko-ne-bi-bio-potreban-da-formira-vladu

Prema tom istraživanju javnog mnjenja, objavljenom u današnjem "Blicu", daleko iza naprednjaka su na drugom i trećem mestu Savez za promene sa 9,6 odsto, i socijalisti sa 9,4 odsto podrške građana.

Ostale stranke ne bi prešle izborni cenzus - radikali sa 4,3 odsto podrške, Pokret slobodnih građana (3,6 odsto), PUPS (3,4), SDPS (2,4), SNP Nenada Popovića (2,0), SPAS Aleksandra Šapića (1,8) SDS Borisa Tadića sa 1,7 odsto. Ukupno 5,3 odsto građana izjasnilo se za neku drugu stranku.

Koji fejk! Zamisli, SNP Nenada Popovica ima 2%, a realno njega ni njegova zena ne glasa...
 
Koji fejk! Zamisli, SNP Nenada Popovica ima 2%, a realno njega ni njegova zena ne glasa...

Tako je.

SNS+PUPS+SDPS+SNP = 62,6%.

I to, još je ovo pez raznih minoraca kao npr. SPO ili PS, usled čega to znači da bi rezultati trebalo po svemu sudeći da prelaze i 63%. :lol: A osvojili na prošlim izborima samo 48%.

Ankete treba čitati između redova. Saseči bar 5 posto naprednjacima, SPS verovatno negde na oko 8 odsto, dok je Savez za Srbiju negde 13-15 procenata. I ostale iz opozicije treba u izvesnoj meri proporcionalno uvećati, s tim što ostaje otvoreno pitanje da li to znači da radikali definitivno imaju cenzus ili ne.
 
Ljudi, pa u demokratskoj ameriki dve stranke se godinama smenjuju.

Tri, najviše četiri stranke da udju u parlament je sasvim dovoljno.

Ja bih i voleo više da je tako bilo. Da imaš demokrate i radikale (ili naprednjake, nebitno) kao dve prilično jednake snage koje u svakom trenutku mogu smeniti ovu drugu kada nešto zabrljaju i stalno se moraju dokazivati građanima (mislim na predizborna obećanja).

Ovako imaš strašno mnogo ljudi koji mrze Vučića ali glasaju za SNS.
 
Ja bih i voleo više da je tako bilo. Da imaš demokrate i radikale (ili naprednjake, nebitno) kao dve prilično jednake snage koje u svakom trenutku mogu smeniti ovu drugu kada nešto zabrljaju i stalno se moraju dokazivati građanima (mislim na predizborna obećanja).

Ovako imaš strašno mnogo ljudi koji mrze Vučića ali glasaju za SNS.

Mislim da je obrnuto, koji glasaju za Vozda, a mrze ostatak SNS ekipe. Zbog nekog kabadahije na lokalu uglavnom.

A znas sta je jos strah? Sto kad Vozd ode u penziju (sto nije tako daleko), lokalne kabadahiuje prelaze u tu drugu ekipu koju bi glasali da promene SNS.

Na kraju ce svi da pljuju po SNS kao pravnom licu, ali ce kabadahije i dalje da vladaju.

Kao i za vreme dinastija Obrenovic, Karadjordjevic, Tita, Slobe, Dosista.

Jer, za vecinu problema obicnog coveka, obicno je krivac bas taj lokalni serif, bio to Djilas, Marko Jaksic, Zvonko Veselinovic, Nebojsa Covic, Zelenovic, Vesic, Balsa Bozovic, ili Stamatovic ili neko deseti.
 
Ja bih i voleo više da je tako bilo. Da imaš demokrate i radikale (ili naprednjake, nebitno) kao dve prilično jednake snage koje u svakom trenutku mogu smeniti ovu drugu kada nešto zabrljaju i stalno se moraju dokazivati građanima (mislim na predizborna obećanja).

Ovako imaš strašno mnogo ljudi koji mrze Vučića ali glasaju za SNS.

Najbolji sistemi su američki i britanski gde imaš dve jake stranke definitivno. Uvek jaka opozicija ko god je na vlasti i lakše se smenjuju na izborima. Ovaj sistem je loš na primer kada u Nemačkoj nijedna stranka nema više od 35% ili kad jedna odvali sa preko 50% kao kod nas. Onda je to uvek tako, ili slabe koalicije ili monopol jedne stranke koja jede druge.
 

Back
Top