Restartuje se komp pre ucitavanja windowsa, tjs tacno na ucitavanju

Imam ovaj problem, kada upalim kom pojavi se ovo
https://imgur.com/a/PcsoFWQ
Nakon toga izadje ono start windows normal i ima safe mod i tako to, sta god da sam izabrao, windows krene da se ucitava i komp se restartuje i svaki put isto.
Ako je neko ima slican probelm i resenje, hnacilo bi mi da pomogne
Hvala
Reinstalacija windowsa ti rešava problem sigurno , možda probaš da ubaciš insti windows sa kojeg je instaliran i pokreneš oporavak sistema i , nije ti ništa sa hardom -to se jednostavno desi pa se desi.

- - - - - - - - - -

pao ti je sistem, verovatno kao posledica crkavanja hard diska. proveri zdravlje hard diska pomoću drugog računara i razmisli o zameni ako ne pokaže 100/100
iz koga si ti filma ispao?
 
iz koga si ti filma ispao?

Dobro je što si boldovao reč verovatno, i onda se uhvatio kao da sam rekao da mu je 300% riknuo hard. Već u na početku posta kažem da mu je pao sistem, i svako sa imalo zdravog razuma skonta da treba da ga reinstalira. Crkavanje harda je samo jedna od mogućnosti i nije na odmet da i proveri zdravlje svog hdd, da mu se ne bi slične stvari dešavale u skorije vreme.
 
Dobro je što si boldovao reč verovatno, i onda se uhvatio kao da sam rekao da mu je 300% riknuo hard. Već u na početku posta kažem da mu je pao sistem, i svako sa imalo zdravog razuma skonta da treba da ga reinstalira. Crkavanje harda je samo jedna od mogućnosti i nije na odmet da i proveri zdravlje svog hdd, da mu se ne bi slične stvari dešavale u skorije vreme.
znaš koja je verovatnoća da je oštećen hard disk i da zbog toga restartuje?
između 0 i 1%

- - - - - - - - - -

prvo u taj windows boot many ne ides safe mode,nego ides na repair opciju. stiska se f8 da bi izasao taj meni. ako ne sljaka,obori ga pa nanovo. snejks je ovde najpametniji
hvala na pohvali ali ja nisam najpametniji - ne pada mi na pamet da uzimam takvu titulu na sebe - jer ono samo po sebi to nije istina , a istina je da ja dosta znam i to znanje koristim svakodnevno kako u svom radu na svome poslu tako i u pokušajima da vam pomognem ovde - barem onima kojima se može pomoći , nekima ništa ne pomaže
 
hebo te sentinel , glupi windows program i ništa drugo , svaki hdd ima rezerve i pri svakom formiranju particija kao i njihovom formatiranju programi za menadžment diskova izoluju loše sektore i loše clustere i zamenjuju ih sa rezervom sve dok se rezerva ne potroši a posle smanjuju veličinu hdd-a za tu veličinu koju izoluju na disku , a posle svega tu su programi kao fdisk i low level format , inače diskovi u mome računaru su stari skoro 10 godina i još uvek su 100% ispravni i performance im je 100%-ni
 
znaš koja je verovatnoća da je oštećen hard disk i da zbog toga restartuje?
između 0 i 1%

znam koja je, al' dešava se. pre par meseci sam na ćaletovom laptopu koji je star ~8 godina morao da dižem win bukvalno jednom nedeljno jer jbg, mala je verovatnoća da riknjava hard, sigurno je nešto drugo, kad ono međutim. otkako je zamenjen hdd, radi kao sat.
 
hebo te sentinel , glupi windows program i ništa drugo , svaki hdd ima rezerve i pri svakom formiranju particija kao i njihovom formatiranju programi za menadžment diskova izoluju loše sektore i loše clustere i zamenjuju ih sa rezervom sve dok se rezerva ne potroši a posle smanjuju veličinu hdd-a za tu veličinu koju izoluju na disku , a posle svega tu su programi kao fdisk i low level format , inače diskovi u mome računaru su stari skoro 10 godina i još uvek su 100% ispravni i performance im je 100%-ni

ovaj bio iz 2007

a probao sam i par linux live verzija , ni to nije htelo
 
znam koja je, al' dešava se. pre par meseci sam na ćaletovom laptopu koji je star ~8 godina morao da dižem win bukvalno jednom nedeljno jer jbg, mala je verovatnoća da riknjava hard, sigurno je nešto drugo, kad ono međutim. otkako je zamenjen hdd, radi kao sat.
Zato postoji Fdisk , jeste da on radi cluster po cluster i radi sporo sve zavisi od veličine hdd-a ali posle njega uvek znaš na čemu si , baš kao i LLF , jedino ako je fizički oštećen disk onda ne može se ništa uraditi tj onda je neisplativa popravka , za mojih sada već 15 godina bavljenja računarima tek dva HDD-a sam bacio jednog od 20 i jednog od 40 gb oba Maxtor-a .
 
Ma low level format na HDD-u je radjen (radio sam) samo iz jednog razloga. Kada premestas HDD u prostoriju sa znacajno razlicitom temperaturom. HDD ovi su nekada bili proste sprave pa glava usled sirenja ili skupljanja ploce nije mogla da nadje stazu pa si morao da upisujes nove staze. To su bili hdd-ovi sa steper motorima. Odavno hdd ovi ne zavise od temperature i na sebi imaju zapisane proprietary informacije koje kada bi obrisao prakticno bi unistio HDD ;)
 
Ma low level format na HDD-u je radjen (radio sam) samo iz jednog razloga. Kada premestas HDD u prostoriju sa znacajno razlicitom temperaturom. HDD ovi su nekada bili proste sprave pa glava usled sirenja ili skupljanja ploce nije mogla da nadje stazu pa si morao da upisujes nove staze. To su bili hdd-ovi sa steper motorima. Odavno hdd ovi ne zavise od temperature i na sebi imaju zapisane proprietary informacije koje kada bi obrisao prakticno bi unistio HDD ;)
nemaš ti pojma
It can erase and Low-Level Format a SATA, IDE, SAS, SCSI or SSD hard disk drive. Will also work with any USB and FIREWIRE external drive enclosures as well as SD, MMC, MemoryStick and CompactFlash media.An option to quickly wipe partitions and MBR data is available.
WARNING: After running this low level format tool, the whole disk surface will be erased.

Data restoration is impossible after using this utility!
http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/
 
To ne radi nikakav low level format HDD-a. Nema nacina to da uradis. Kazem danas ukoliko bi ti na neki volseban nacin i uspelo, samo bi mogao HDD da bacis u djubre ;p

edit:
inace to sto radi taj program, na Linux-u mozes da uradis sa jednom komandom:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda, ukoliko je sda naziv prvog sata diska na trenutnom sistemu ;p
koje sve diskove imas proveravas sa lsblk ;)

edit2:
I da te edukujem. low level format je formiranje staza na hdd-u i to se nekad radilo kad su diskovi bili malog kapaciteta i kad se znalo kolko moze
staza i kolko ima ploca. Te informacije odavno ne predstavljaju nista osim starog nacina adresiranja *logickih blokova* na disku. Dakle da bi uradio
low level format morao bi da uneses parametre od kojih bi zavisila nova velicina diska (recimo broj staza i broj sektora po stazi).
E sad, to odavno vise nije aktuelno, te low level format HDD vise nece da radi jer je besmisleno. Teoretski (ma ne moze cak ni teoretski) ako bi ti i uspelo smanjio bi drasticno
kapacitet diska posto se to radilo dok su diskovi bili od 20-40 megabajta, i najverovatnije bi se disk takodje drasticno usporio.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim tu nikakvu korisnu informaciju, izguglao si nesto sto nema blage veze sa ovim o cemu pricamo ;p
Osim toga ovaj clanak na srpskom daje sliku hdd-a iz vremena diskova kada su bili streper motori ;)
Danas se diskovi u opste tako ne formatiraju, tj staze uopste nemaju isti broj sektora kako je nacrtano
niti mi znamo koje sve informacije proizvoidjac smesta na disk a koje su potrebne da bi glava nasla
stazu, (spare sektori i to) ;)
Ja sam ti dao informacije koje ovde nemas i iz kojih nesto mozes zaista nauciti o ovome, ali ego ti je obrnuto proporcionalan
znanju koje imas ;p

edit:
ali nije cudo da ne znas nista o ovome:
evo i dedo i medo nema pojma
https://www.dedoimedo.com/computers/low-level-formatting.html
Zapravo ono sto zovete low level format je zapravo brisanje sadrzaja diska ;)
Interesantno da google nema nikakvu korisnu informaciju o ovome, bar ja nisam nasao ;)

ola konacno sam nasao ;)))))
https://www.webopedia.com/TERM/L/LLF.html
"
(n.) Short for low-level format, a formatting method that creates the tracks and sectors on a hard disk. Low-level formatting creates the physical format that dictates where data is stored on the disk. Also see high-level format.

Modern hard drives are low-level formatted at the factory for the life of the drive. A PC can not perform an LLF on a modern IDE/ATA or SCSI hard disk, and doing so would destroy the hard disk. Older MFM drives could be low-level formatted to extend the life of the disk, but modern hard drives no longer use MFM technology.

A low-level format is also called a physical format.

Floppy disks must also undergo low-level and high-level formatting, but these two are generally performed at the same time. On PCs, for example, the FORMAT command performs both a low-level and high-level format the first time a floppy is formatted.

(v.) The process of performing low-level formatting."
 
Poslednja izmena:
kao što rekoh nemaš ti blage veze sa životom i nemam nameru dalje da se raspravljam jer to nikuda ne vodi , to što ti ne znaš kako može da se formatira hdd je otežavajuća okolnost ali za tebe, inače na svakom instalacionom disku postoji alatka za formatiranje diskova do detalja , a na novim hard diskovima informacije o hard disku se nalaze na čipu u elektronici a ne na samim diskovima , ali ste vi jako lenji da ulazite u detalje i traje vam predugo , tako da....
 
Poslednja izmena:

Back
Top