Zatamljena stakla - Kako registrovati auto?

Corto Malteze

Veoma poznat
Poruka
12.221
Većina automobila iz uvoza već ima zatamljena stakla iza stuba vozača, odnosno zadnji deo auta, i sada se neko dosetio da te folije moraju da se skidaju ako želite na tehnički pregled po novu nalepnicu. U Zakonu o bezbednosti saobraćaja kao ni u Pravilniku o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima nigde ne piše niti jedno jedino slovo o tome.
U pravilniku Član 72 piše:

Vetrobran se ne sme naknadno zatamnjivati.

Bočna okna u ravni vozača mogu biti naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 30%. Ostala stakla na vozilu mogu biti naknadno zatamnjena bez ograničenja ukupne vrednosti prigušenja svetla pri čemu na vozilu moraju biti ugrađena dva bočna vozačka ogledala.

Stepen refleksije stakala na vozilu ne sme prelaziti 15% kako ne bi došlo do zaslepljivanja drugih učesnika u saobraćaju.

Odredbe st. 3. i 4. ovog člana ne odnose se na vozila kojima se prevoze predsednik Republike, predsednik Vlade, predsednik Narodne skupštine, kao i na određena vozila koja upotrebljavaju odnosno koriste organi unutrašnjih poslova, službe bezbednosti i službe za vanredne situacije, određena vojna vozila i vozila namenjena za hitnu medicinsku pomoć, koja se koriste za poslove koji zahtevaju naknadno zatamnjenje.


na taj član se pozivaju i u Upravi Saobraćajne policije kao i u Agenciji za bezbednost saobraćaja kao što i vidite sami nigde se ne pominje da folije moraju da se skidaju već naprotiv da su dozvoljene.

Pošto meni ide redovan tehnički pregled i nova nalepnica, a imam folije na zadnjem delu automobila podneo sam zahtev Agenciji za bezbednost saobraćaja da mi izdaju Saglasnost da mogu da registrujem auto sa postojećim folijama koje su ugrađene u Austriji (auto je uvezen iz Austrije) i koje imaju na sebi Žig na osnovu kog sam u dva klika na internetu našao Specifikaciju proizvođača u kojoj pišu tehničke karakteristike folija koje su 100% u skladu sa našim zakonom i pravilnikom.
Naravno da je to Don Kihotovska borba i da institucije većinom pokušavaju da prebace odgovornost na nekog drugog pa me šalju kod ovog i onog nadležnog, a nadležan je izgleda neki indijanac poglavica koji je rekao ostalim indijancima da folije na kolima "ne može" pa sada oni svi kao papagaji ponavljaju ne može, a u zakonu i pravilniku nigde to ne piše, pošto smo mi Republika sa Parlamentom, a ne indijansko pleme trenutno sam u borbi da u mom ličnom interesu i interesu svih ostalih koji imaju isti problem te folije na autu ipak može :mrgreen:
 
O folija itekako ima ali treba da se napuni necija kasa pa se mora uraditi atest.
Fora sa kolima iz uvoza je sto su njih pustali na AMSS pregledu ukoliko imaju atest na papiru za folije a ako ne onda su morale da se gule iako imaju homologaciju na svakoj foliji na autu u vidu holograma i slicno.
Sad da se ne bi ponovo lepile folije nasi uv+bacuju te oznake da su atestirane i plati se dosta manje da bi se dobio atest.
Inace lepo pise da moze do 15% da su zatamnjene folije a s obzirom da su sve vise e zato nisu po zakonu i ako te zaustavi policija skidaju ti tablice.
 
15% je maksimalan stepen refleksije :)
zatamljenost stakla odnosno folije može biti do 30% za prednja bučna stakla i bez ograničenja pozadi
pravilnik je tu prilično jasan

Agencija za bezbednost saobraćaja je dala licencu za 5 servisa koji ugrađuju folije i samo tih 5 u celoj Srbiji mogu da ugrađuju folije, i to je ok
neko bi rekao da je to nameštanje posla ortacima ili kako god, što možda i jeste, mada nas u ovom trenutku to ne zanima
nas zanima samo to da se ta preporuka ne može sprovoditi retroaktivno već samo za vozila koja od dana kada je preporuka objavljena u Službenom glasniku

u Zakonu o bezbednosti saobraćaja od Člana 249 do Člana 252 gde se jasno određuju prepravke na vozilima koje podležu ispitivanju odnosno atestu
folije se ne pominju :mrgreen:

- - - - - - - - - -

nema više folija, i da glumite ludilo - možeš samo da ih skineš ili da menjaš auto

kako da ti kažem hmm
odjebi u skokovima :mrgreen:

- - - - - - - - - -

yebe me ova krsta preko mobilnog pa razbija :mrgreen:

hoću da editujem tekst i obrišem ga dva puta :)
 
sto znaci da za prednja mozda i treba neki atest , posto ima granica refleksije i propusnosti

ali za samo zadnje - ne treba nikakav atest , mozes maksimalno da ih zatamnis

i niko ne bi trebao rec da ti kaze

ali kod nas terati pravdu - ni tom kruz ne bi izvrsio tu nemogucu misiju


ybg oni na upit moraju da ti odgovore u pisanoj formi u roku od 30 dana
ako si ih bocnuo gde nemaju pokriće u zakonu, insistiraš na svom zahtevu
jeste možda malo cinculiranje, ali završavaš stvar 100% :mrgreen:
 
Ima sigurno negde u zakonu jer ne bi oni tek tako zaustavljali kola sa zatamnjenim staklima i oduzimali tablice.
To bi znacilo da bi svi ti ljudi mogli da tuze drzavu jer su im oduzete tablice i pisane kazne neopravdano?
Sta nas tek sve ceka zahvaljujuci ovoj vlasti tek cemo da vidimo jer drzava od necega mora da zivi a najlakse je opaliti porez i takse ali nikako se konacno udostojiti da se krene sa proizvodnjom u sopstvenoj reziji a ne davati pare strancima da globe nas narod za sitne pare.
 
Dakle, danas zvanično potvrđeno od Agencije za bezbednost saobraćaja, atest za folije na automobilu nije potreban prilikom tehničkog pregleda!
Jedini potreban dokument je Potvrda proizvođača vaše marke automobila, odnosno generalnog uvoznika i zastupnika u Republici Srbiji, da je Saglasan sa prepravkom (folije na staklima) na konkretno vašem (broj šasije) vozilu.

(kako preko moba da ubacim fotku? slikao sam dopis iz Agencije)
 
A potvrda proizvodjaca ce kostati koliko?
Meni su hteli da uzmu 10000 dinara za saglasnost da se slazu da se u njihov auto ugradi metanski uredjaj!!!!!!
Znaci u Italiji se taj auto mogao voziti 4 godine bez te saglasnosti ali u Srbiji mora da se da saglasnost?
Lopine su nam bre ljudi na vlasti i samo nas deru !!!!!!!
 
i to je glupost

neka vozila se vise ne prozvode , nema ni proizvodjaca

kako onaj sa jugom da uzme tu potvrdu

gde je zastava , postoji li neka kancelarija

naravno da nije glupost
kada završim sutra sa nalepnicom
postaviću vam ovde step by step

da sa yugom je baš dobra ideja :mrgreen:
varburg, trabant, tristać i peglica imaju isti problem
buba može :)

- - - - - - - - - -

A potvrda proizvodjaca ce kostati koliko?
Meni su hteli da uzmu 10000 dinara za saglasnost da se slazu da se u njihov auto ugradi metanski uredjaj!!!!!!
Znaci u Italiji se taj auto mogao voziti 4 godine bez te saglasnosti ali u Srbiji mora da se da saglasnost?
Lopine su nam bre ljudi na vlasti i samo nas deru !!!!!!!

konkretno za mazdu je 3000 dingera
i platio sam generalnom distributeru mazde za srbiju, ne agenciji
ybg, lopine jesu, ali od ove akcije od mene nisu dobili ni dinara :mrgreen:
 
Eto danas su objavili na tehnickim pregledima da ne treba atest za folije ali da mora da se dobije potvrda proizvodjaca da se slazu sa izmenama na vozilu i npr BMW nece da izdaje te potvrde jer nece ni da ih naplacuje i kaze da se slaze da sa promenama na njihovim vozilima.
E to je prava stvar a ne ovi lihvari koji koriste ovu odluku lopovske drzave.
 
Na žalost nisam uspeo da se izganjam sa sistemom :(
Ustvari je najbolje reći nisam stigao, jer mesec dana pre isteka nalepnice koliko sam smarao da će biti dovoljno jednostavno nije dovoljno, naš sistem zahteva mnogo više vremena.
U tehničkom pregledu niko ne priznanje Agenciju za bezbednost saobraćaja oni se oslanjaju na preporuka inspektora za teh. preglede koji su ispred uprave saobraćajne policije i to je početak i kraj, a isti taj inspektor ne može da odlučuje bez Agencije, a papir iz Agencije mu nije validan bez kontrole u Upravi, a to može samo pismenim putem i odgovor se čeka 30 dana.
Sve u svemu vrzino kolo koje bi možda isterao da sam imao više vremena.
Ovako sam skinuo folije i yebiga.
 
Većina automobila iz uvoza već ima zatamljena stakla iza stuba vozača, odnosno zadnji deo auta, i sada se neko dosetio da te folije moraju da se skidaju ako želite na tehnički pregled po novu nalepnicu. U Zakonu o bezbednosti saobraćaja kao ni u Pravilniku o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima nigde ne piše niti jedno jedino slovo o tome.
U pravilniku Član 72 piše:

Vetrobran se ne sme naknadno zatamnjivati.

Bočna okna u ravni vozača mogu biti naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 30%. Ostala stakla na vozilu mogu biti naknadno zatamnjena bez ograničenja ukupne vrednosti prigušenja svetla pri čemu na vozilu moraju biti ugrađena dva bočna vozačka ogledala.

Stepen refleksije stakala na vozilu ne sme prelaziti 15% kako ne bi došlo do zaslepljivanja drugih učesnika u saobraćaju.

Odredbe st. 3. i 4. ovog člana ne odnose se na vozila kojima se prevoze predsednik Republike, predsednik Vlade, predsednik Narodne skupštine, kao i na određena vozila koja upotrebljavaju odnosno koriste organi unutrašnjih poslova, službe bezbednosti i službe za vanredne situacije, određena vojna vozila i vozila namenjena za hitnu medicinsku pomoć, koja se koriste za poslove koji zahtevaju naknadno zatamnjenje.


na taj član se pozivaju i u Upravi Saobraćajne policije kao i u Agenciji za bezbednost saobraćaja kao što i vidite sami nigde se ne pominje da folije moraju da se skidaju već naprotiv da su dozvoljene.

Pošto meni ide redovan tehnički pregled i nova nalepnica, a imam folije na zadnjem delu automobila podneo sam zahtev Agenciji za bezbednost saobraćaja da mi izdaju Saglasnost da mogu da registrujem auto sa postojećim folijama koje su ugrađene u Austriji (auto je uvezen iz Austrije) i koje imaju na sebi Žig na osnovu kog sam u dva klika na internetu našao Specifikaciju proizvođača u kojoj pišu tehničke karakteristike folija koje su 100% u skladu sa našim zakonom i pravilnikom.
Naravno da je to Don Kihotovska borba i da institucije većinom pokušavaju da prebace odgovornost na nekog drugog pa me šalju kod ovog i onog nadležnog, a nadležan je izgleda neki indijanac poglavica koji je rekao ostalim indijancima da folije na kolima "ne može" pa sada oni svi kao papagaji ponavljaju ne može, a u zakonu i pravilniku nigde to ne piše, pošto smo mi Republika sa Parlamentom, a ne indijansko pleme trenutno sam u borbi da u mom ličnom interesu i interesu svih ostalih koji imaju isti problem te folije na autu ipak može :mrgreen:

to je tako kad podzakonski akti tj. Uredbe imaju snagu veću nego sam Zakon, iako su same Uredbe najčešće u suprotnosti sa Zakonom...tako se kod nas zaobilazi Zakon ...ovo je zemlja Uredbi
i eto finog načina da se iz džepa sirotinje izvuče para a da to bude poduprto pravnim aktom Vlade
svi mi znamo da je jedina svrha toga da se napabirče pare
veća smo mi Evropa od same Evrope
 
Poslednja izmena:

Back
Top