Палете и како их употребити

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.608
Палете су првобитно намењене транспорту робе.

Међутим, у неком тренутку, људи са мало више маште су увидели да се палете могу искористити и на друге начине.

Првенствено је у питању могућност модуларног склапања више елемената по принципу лего коцкица.

Друга битна ствар је цена палета, која је прилично ниска (у прво време су се исте могле добити и без плаћања).

Трећа ствар је да је у питању пуно дрво, додуше, меко , али ипак пуно дрво.


192.jpg


Палета са сллике је у изузетно добром стању али је њена цена од око 800 динара за комад прилично висока.

Питање је да ли је висока и за коришћење у изради намештаја? Заправо и није.
Просечан кревет направљен од палета, обзиром на њихове димензије захтева од две до четири палете као основу, што изађе на око 3200 динара за комплетну готову основу на коју можете да положите душек.
Свакако нећете ову варијанту користити ако нисте млади или бар "млади у срцу", али примена коју су палете нашле у изради намештаја је свакако занимљива и вреди је поменути.
 
Ентеријер кафића може исто да се среди помоћу палета. Видео сам неколико примера.

Свакако, слободно постави слике, али бих више волео ако имаш нека искуства са палетама и израдом намештаја или било чега другог, као и са проблемима који могу да се јаве у изради.
 
Палете су првобитно намењене транспорту робе.

Међутим, у неком тренутку, људи са мало више маште су увидели да се палете могу искористити и на друге начине.

Првенствено је у питању могућност модуларног склапања више елемената по принципу лего коцкица.

Друга битна ствар је цена палета, која је прилично ниска (у прво време су се исте могле добити и без плаћања).

Трећа ствар је да је у питању пуно дрво, додуше, меко , али ипак пуно дрво.


Pogledajte prilog 503765

Палета са сллике је у изузетно добром стању али је њена цена од око 800 динара за комад прилично висока.

Питање је да ли је висока и за коришћење у изради намештаја? Заправо и није.
Просечан кревет направљен од палета, обзиром на њихове димензије захтева од две до четири палете као основу, што изађе на око 3200 динара за комплетну готову основу на коју можете да положите душек.
Свакако нећете ову варијанту користити ако нисте млади или бар "млади у срцу", али примена коју су палете нашле у изради намештаја је свакако занимљива и вреди је поменути.

ova je baš dobra i mislim da 800 dindži nije previše
 
Из искуства да скренем пажњу онима који би хтели да направе нешто од палета.

Како сам већ напоменуо, палете се праве од меког дрвета. Проблем је што је велика већина тих палета необрађена, што значи да и кад завршите то што сте хтели да правите и офарбате, и даље постоји велика шанса да у неком тренутку добијете дрвени трн у кожи.

Зато је врло добро да се, пре почетка коришћења прегледа намештај који је направљен и да се шмирглом обраде све површине, ивице и посебно да се обрати пажња на ексере који могу понекад и да штрче ван габарита дрвета.
Ово можете урадити за свкау палету појединачно или, што је боља опција, пре склапања предмета.

- - - - - - - - - -

Важи правило да су боље обрађене, наоко јесу лепше, беле. Мислим да су димензије 90х60цм
Димензије еуропалета су 1200 x 800, мислим да је то стандард. Мада их има за разне индустријске гране, других димензија, ова је најчешћа.
 
Важи правило да су боље обрађене, наоко јесу лепше, беле. Мислим да су димензије 90х60цм

Pre svega je pravilo da su od punog drveta, ove nestandardizovane često budu i od iverice i od drveta jako lošeg stanja, polutrulog i u primžncipu neupotrebljive ili kratkog veka.

Nisam neki ljubitelj upotrebe istih u enterijeru, bašte i letnjikovci su već duga priča i mašta ume svašta.
 

Back
Top