Tate i deca, mama gde si

Kišofil

Aktivan član
Poruka
1.700
Sve češći slučaj je, u mojoj okolini bar, da deca ostaju sa ocem posle razvoda. Razvoda sve više, ali sve manje žena zainteresovanih za decu. Samo odu. Očevi nemaju kud. Možda ih ne bi ni oni gajili, ali to im je sto im je.
A vidim i one koji se zestoko bore da zadrze decu.
Ne znam kako precizirati temu, na sta staviti akcenat, žena, majka, koja se samo spakuje i ode, ili otac koji gaji sam decu.
Ovde je reč o domu i porodici, zato tu postavljam temu. Šta bi s porodicom??? Postojeće se raspadaju, a nove se ne formiraju.Šta bi sa ženama i materinskim instiktom?

Vidi li ko šta jasno, il smo krenuli nizbrdo u svim segmentima żivota...

- - - - - - - - - -

Nekako mi se čini, svako ko se spakuje i ode, ne okrece se vise prema toj deci...
 
Sve češći slučaj je, u mojoj okolini bar, da deca ostaju sa ocem posle razvoda. Razvoda sve više, ali sve manje žena zainteresovanih za decu. Samo odu. Očevi nemaju kud. Možda ih ne bi ni oni gajili, ali to im je sto im je.
A vidim i one koji se zestoko bore da zadrze decu.
Ne znam kako precizirati temu, na sta staviti akcenat, žena, majka, koja se samo spakuje i ode, ili otac koji gaji sam decu.
Ovde je reč o domu i porodici, zato tu postavljam temu. Šta bi s porodicom??? Postojeće se raspadaju, a nove se ne formiraju.Šta bi sa ženama i materinskim instiktom?

Vidi li ko šta jasno, il smo krenuli nizbrdo u svim segmentima żivota...

- - - - - - - - - -

Nekako mi se čini, svako ko se spakuje i ode, ne okrece se vise prema toj deci...

Ja sam znala za samo jedan slucaj da je majka troje dece bila potpuno, ali potpuno nezainteresovana za tu decu. U ostalim slucajevima obicno su majke vise privrzene deci nego ocevi.

Sto se tice porodice, da, u savremenom drustvu malo se vodi racuna i o braku i o porodici. Brak vise nije svetinja, nije nesto "za ceo zivot", nego sad mi se cefne da se vencam, sad da se razvedem, i tako. Ljudi beze od obaveza, odgovornosti, ako u braku neko oseca da ne moze da zadovolji svoje licne, sebicne potrebe, odmah razvod i rasturanje porodice.:sad2:
 
Sve češći slučaj je, u mojoj okolini bar, da deca ostaju sa ocem posle razvoda. Razvoda sve više, ali sve manje žena zainteresovanih za decu. Samo odu. Očevi nemaju kud. Možda ih ne bi ni oni gajili, ali to im je sto im je.
A vidim i one koji se zestoko bore da zadrze decu.
Ne znam kako precizirati temu, na sta staviti akcenat, žena, majka, koja se samo spakuje i ode, ili otac koji gaji sam decu.
Ovde je reč o domu i porodici, zato tu postavljam temu. Šta bi s porodicom??? Postojeće se raspadaju, a nove se ne formiraju.Šta bi sa ženama i materinskim instiktom?

Vidi li ko šta jasno, il smo krenuli nizbrdo u svim segmentima żivota...

- - - - - - - - - -

Nekako mi se čini, svako ko se spakuje i ode, ne okrece se vise prema toj deci...

Ne znam gde ti živiš, ali ja baš nemam takve informacije. Otac i samostalno gajenje dece je :hahaha:

Ne brini se, bilo je i toga i pre 30 i kusur godina. Razvoda je sada zapravo manje nego pre, ali novinari nam stvaraju famu. Drži SNS svoje glasače u pripravnosti svakojakim tupavim i netačnim vestima.
 
Sve češći slučaj je, u mojoj okolini bar, da deca ostaju sa ocem posle razvoda. Razvoda sve više, ali sve manje žena zainteresovanih za decu. Samo odu. Očevi nemaju kud. Možda ih ne bi ni oni gajili, ali to im je sto im je.
A vidim i one koji se zestoko bore da zadrze decu.
Ne znam kako precizirati temu, na sta staviti akcenat, žena, majka, koja se samo spakuje i ode, ili otac koji gaji sam decu.
Ovde je reč o domu i porodici, zato tu postavljam temu. Šta bi s porodicom??? Postojeće se raspadaju, a nove se ne formiraju.Šta bi sa ženama i materinskim instiktom?

Vidi li ko šta jasno, il smo krenuli nizbrdo u svim segmentima żivota...

- - - - - - - - - -

Nekako mi se čini, svako ko se spakuje i ode, ne okrece se vise prema toj deci...

oce da zadrze da se slepaju uz alimentaciju,u svakom slucaju zena u prometu ne moze profitirati
 
Ne znam gde ti živiš, ali ja baš nemam takve informacije. Otac i samostalno gajenje dece je :hahaha:

Ne brini se, bilo je i toga i pre 30 i kusur godina. Razvoda je sada zapravo manje nego pre, ali novinari nam stvaraju famu. Drži SNS svoje glasače u pripravnosti svakojakim tupavim i netačnim vestima.

E ovde gde ja zivim zene beze ko lude i ostavljaju sve. A beze - nigde. Zive tako same, u nekoj svojoj tzv "slobodi", pojma nemam ko je tu lud. Razumem da ne mogu sa muzem, ali ostaviti decu nije bas materinski, al duuuga je to sad i druga tema...
 
Bolje da odu nego da prave haos I Tu gde ode nece se usreciti s njom

Liči da je tako. Zar zaista mogu biti srecne?
Poznajem jednu, ostavila je muza i dva sina, i otisla da zivi privatno. Sama. Bez partnera. I jos bivsem muzu kaze "nemas pojma kako je lepo biti sam i bez obaveza." Nisu imali los brak, naprotiv. Ali ona zeli da "prozivi". Pretpostavljam da je divno biti sam bez gomile obaveza zene znaju koliko se samo stari popegla, sudova opere da ne nabrajam dalje. Ali da li je taj mir koji dobiju vredan toga?
 
Poslednja izmena:
Liči da je tako. Zar zaista mogu biti srecne?
Poznajem jednu, ostavila je muza i dva sina, i otisla da zivi privatno. Sama. Bez partnera. I jos bivsem muzu kaze "nemas pojma kako je lepo biti sam i bez obaveza." Nisu imali los brak, naprotiv. Ali ona zeli da "prozivi". Pretpostavljam da je divno biti sam bez gomile obaveza zene znaju koliko se samo stari popegla, sudova opere da ne nabrajam dalje. Ali da li je taj mir koji dobiju vredan toga?

Вероватно се удала са 18 година, па јој треба времена да проживи.

Ретке су особе које тако рано уђу у брак и очувају га до краја живота.

Заиста треба времена да се неке ствари проживе, али о томе се размишља пре него што се изговори "Да".

Иначе, нисам приметила ту тенденцију да жене беже од деце, овако како је написано звучи као правило.
 
А мушкарац кад оде то није проблем? Жена остане да се ака са децом а он настави да живи као младић.

То вам је ок?

То је, изгледа, нормалније, али мама да оде и да живи свој живот, чист безобразлук...

Јер, мајке морају више и нежније да воле, једна је мајка, не сме да буде себична.

Самохрана мајка је лујка, самохрани отац је мученик, и тако ти је то у Србији.
 
Eh... Kome je kako posle razvoda, zna on, deca na ulicu ne mogu, jednom moraju pripasti. Nekad su bile borbe za starateljstvo, a sad borbe da ih niko nece nakon razvoda. Naravno, niko ne iznosi to javno i glasno zbog anatemisanja, ali vise niko ne zeli decu. Ma moj akcenat je bio na pitanju sta to u zeni prelomi i preseče da ne zeli biti s decom. Nije bas prirodan poriv. Ako moze bez dece koju je rodila i odgajila, moze bez svakog? Da li deca nisu ispala kako ke ocekivala, slatka kao sa reklame, pametna ko Ajnstajn, lepa ko glumci...? Koliko tu ima razocarenja ili potrebe za nečim da se jos dogodi da ne prodje zivot uz "ves masinu i peglu"?... pa nije ovo oko nas spanska serija, Srbija je... gde odu u Srbiji pa nadju satisfakciju i dobar zivot a ostave prethodni zivot nedorecen?
 
Poslednja izmena:
Malo je glupavo osudjivati bilo koga.

Nikad ne bih rekao da se bilo sta preesece izmedju dece i roditelja,

majke koje odu bez dece i dalje misle da je za njih bolje da ne menjaju

sreinu u kojoj im je bilo dobro, a muskarci misle da im je bolje uz majku.

Sasvim je druga prica nedoreceni odnosi izmedju bivsih supruznika,

pa mnogi dodju u situaciju da moraju da prekinu odnose i sa decom.
 
Uostalom, sta fali tatama da brinu o deci, vecina majki tako i bira muza da je pogodan da brine o deci,

cak su redje one koje su birale ili mogle da biraju muza za sebe, jer ti koje one izaberu nisu za kucu.

Ako vec hocete lobodnu zenu ne mozete da ocekujete da sve budu opredeljene majke, a muzevi,

kada su vec hteli decu sa takvom zenom neka brinu o njima.

- - - - - - - - - -

Tema je bas malo optuzujuca bez i jednog opravdanog razloga. Mediokritetska.
 
]Ja sam znala za samo jedan slucaj da je majka troje dece bila potpuno, ali potpuno nezainteresovana za tu decu. U ostalim slucajevima obicno su majke vise privrzene deci nego ocevi.
[/B]
Sto se tice porodice, da, u savremenom drustvu malo se vodi racuna i o braku i o porodici. Brak vise nije svetinja, nije nesto "za ceo zivot", nego sad mi se cefne da se vencam, sad da se razvedem, i tako. Ljudi beze od obaveza, odgovornosti, ako u braku neko oseca da ne moze da zadovolji svoje licne, sebicne potrebe, odmah razvod i rasturanje porodice.:sad2:

Isto ovako. Znam za jedan slucaj ( isti broj dece ). Ostalo, uglavnom funkcionalno. Deca uvek kod majke.
 

Back
Top