Koji je najobjektivniji znak ?

gorbat

Zainteresovan član
Poruka
411
Naravno, Malo je komplikovanije od znaka. Ali krenimo sa znakom. Da li je to Ovan koji ne zna nista prethodno, ili je to Blizanac koji se hrve sa svojim twin, ili je to Devica gde je Mercury cist, ali prizeman , ili je to Skorpija koja ide u dubinu, koja investigate, ili je to Strelac koji se pita ko sam ja, ili je to Vodolija koja gleda u buducnost, ili Riba koja zavrsava krug viseg znanja?
 
Jarac zato sto je njegov vladar Saturn ‘veliki ucitelj’ . Nije dobar ali je pravedan (kao vreme). Uci te da prihvatis odgovornost za svoje postupke. I kad te ‘odvuku’ sile Jupitera (e.g. so-ju ) Saturn ce te vratiti na zemlju.
Medjutim, druga strana Saturna je dogma, tako ako veliki ucitelj prihvati dogmu, recimo iznakazenu istoriju I prenese je kao istinu, Saturn ne propagira istinu(objektivnost). Saturn je objektivnost u vremenu.
Uran je BezVremena objektivnost.
Tako da po meni Vodolija tj. Uran kao visi level Merkura, intelekta je teznja za objektivnim.
Astrolozi obicno Imaju jak Uran , veza Mercury.
 
Poslednja izmena:
Jarac zato sto je njegov vladar Saturn ‘veliki ucitelj’ . Nije dobar ali je pravedan (kao vreme). Uci te da prihvatis odgovornost za svoje postupke. I kad te ‘odvuku’ sile Jupitera (e.g. so-ju ) Saturn ce te vratiti na zemlju.
Medjutim, druga strana Saturna je dogma, tako ako veliki ucitelj prihvati dogmu, recimo iznakazenu istoriju I prenese je kao istinu, Saturn ne propagira istinu(objektivnost). Saturn je objektivnost u vremenu.
Uran je BezVremena objektivnost.
Tako da po meni Vodolija tj. Uran kao visi level Merkura, intelekta je teznja za objektivnim.
Astrolozi obicno Imaju jak Uran , veza Mercury.

Znaci astrolozi? :)

Znaci objektivnost ne zavisi od vremena?

Znaci....da se u principu slazem.:)
 
Mislim da su jarac i strelac najopsednutiji da "saznaju istinu" . U ozbiljnom smislu...ostali znakovi nekako vise teze subjektivnosti.
Kao skorpija koja voli dubinu misticnog, voli da se prepusti osecajima, previse posesivna i emotivno osetljiva da bi bila objektivna po meni. SKorpija definitivno moze da ima precizne uvide, i to na najdubljoj emotivnoj bazi. Ali to je kod nje trenutak spoznaje, moze najvise da joj posluzi za adekvatnu reakciju u datom trenutku. Medjutim na duze staze je sklona da upada u emotivna stanja koja joj kvare objektivnost...
Vodolija definitivno najvise flertuje s okolinom i veoma dobro prepoznaje razno razne impulse i takodje moze da ima duboke i tacne uvide, ovoga puta na umnom nivou... Ali takodje sklona promenama stanja svesti, jako sklona perverzijama, mislim zbog uranove pretenciuoznosti i egoizmu, kao rezultat nezrelih teznji za dostizanja slobode

Iz mog ikustva nekako, osobe rodjene u jarcu i strelcu imaju najvise odlucnosti i zadrtosti (Koja moze biti problem ako se ne spozna) da se ostane na putu stvaranja objektivne svesti, sve zavisi od duhovne zrelosti i truda da li ce je dostici, al definitivno su na tom putu ;)
 
Mislim da su jarac i strelac najopsednutiji da "saznaju istinu" . U ozbiljnom smislu...ostali znakovi nekako vise teze subjektivnosti.

Jarac je jedan od najsubjektivnijih znakova jer protiv potrebe da budu cenjeni i postovani ne mogu da se bore. Potrebno im je da ih neko ceni i postuje, samim tim padaju u veliku zamku ukoliko dobiju trunku paznje. Kada vide da od nekoga dobijaju paznju i socijalne poene, u stanju su da potpuno naruse tudje zivote, osecanja itd, relativno im je nebitno na koga nagaze. Jarac ce uvek gledati prvenstveno sebe. Cak i kada gleda druge, gleda sebe za ubuduce.
Zid nikada nije objektivan, vec pravi raskol i podelu izmedju dva dela (Saturn Vaga).
Vaga je Pravedna, ali nije Objektivna. Vaga se vodi odredjenim nacelima gde se ljudske emocije nikada ne stavljaju u prvi plan. Po sudovima porodice mogu da se veoma lako unistavaju zbog drzavnih zakona.
Saturn je odlican za suzbijanje negativnog.

Generalno, zemljani znakovi nikada nisu objektivni jer su povodljivi materijalnom i razmisljaju kroz "Imanje". U tome Devica pokazuje jednu strastvenu dualnost jer su ovo misaoni tip ljudi, ostrog intelekta, koji dobijaju jednu mracnu karakternu crtu potrebe da se sve sacuva, cak i sitnis. Usmere se na sitnicu i onda nikako ne vide krupniju sliku. Zatim padaju u zastoj kada se sa necim pokusavaju izboriti na mentalnom nivou, sto skoro pa obavezno podrazumeva izuzetnu potrebu da se pripali cigareta. Tesko mi je da zamislim Asc Devica ili Skorpija bez cigarete :mrgreen:
 

Back
Top