Cije to grehe kajem i kakve dugove vracam?

Ne, nisam poznavao i ne poznajem ni jednog narkomana.

Ovde sam podrazumevao nešto što je prirodno a religiozni bi verovatno rekli "od Boga dato". Narkomanija svakako ne može da se ubroji u tu kategoriju.

Seksualni nagon je prirodan i normalan, kao i uživanje uz dobru pesmu ili priču u društvu. Narkomanija, opijanje i pušenje nisu prirodni i na njih se moje pisanje ne odnosi.

Da li su "prirodni" svi oblici seksualnog zadovoljenja nagona i da li je cudnovato ako neko i zbog same pomisli na neke od niiha , ima "griznju savesti" ili ne ... ?
 
Ne, nisam poznavao i ne poznajem ni jednog narkomana.

Ovde sam podrazumevao nešto što je prirodno a religiozni bi verovatno rekli "od Boga dato". Narkomanija svakako ne može da se ubroji u tu kategoriju.

Seksualni nagon je prirodan i normalan, kao i uživanje uz dobru pesmu ili priču u društvu. Narkomanija, opijanje i pušenje nisu prirodni i na njih se moje pisanje ne odnosi.

Добро, сад је прецизније.

Да ли је исхрана за тебе природан и нормалан нагон? Познајеш ли некога ко воли да једе, представља му задовољство да једе али се при томе преједа и често, тако преједен бива у проблемима са здрављем због којих се покаје што се преједао? А опет, после неког времена понови то?
 
Добро, сад је прецизније.

Да ли је исхрана за тебе природан и нормалан нагон? Познајеш ли некога ко воли да једе, представља му задовољство да једе али се при томе преједа и често, тако преједен бива у проблемима са здрављем због којих се покаје што се преједао? А опет, после неког времена понови то?
Ishrana - primarni nagon u zivom svetu. Prejedanje nije greh, ali nije ni zdravo sa medicinske tacke gledista.
 
Pošto mora detaljno da se objašnjava, objasnio sam detaljnije na šta sam mislio u prethodnoj objavi.

Crkva smatra seksualno zadovoljenje muškarac - žena grehom ako nisu venčani. Ne mislim da je to greh.

Jeste ,jer se nisu stekli uslovi za taj cin, kome treba pristupati s potpunom odgovornoscu.

- - - - - - - - - -

Ishrana - primarni nagon u zivom svetu. Prejedanje nije greh, ali nije ni zdravo sa medicinske tacke gledista.

Cim nije zdravo, onda je greh.
 
Ishrana - primarni nagon u zivom svetu. Prejedanje nije greh, ali nije ni zdravo sa medicinske tacke gledista.
Поента вица је била да ли је нешто што ствара ужитак може да има негативне последице. Не мораш ти да зовеш то грехом, али последице постоје а постоји и уживање.

- - - - - - - - - -

Зар ОВДЕ нисмо већ испричали много од наведеног?
 
Поента вица је била да ли је нешто што ствара ужитак може да има негативне последице. Не мораш ти да зовеш то грехом, али последице постоје а постоји и уживање.

- - - - - - - - - -

Зар ОВДЕ нисмо већ испричали много од наведеног?
Hoces reci da ja ne moram da to karakterisem kao grehk, dovoljno je da to vi cinite, jer vas bog ce vas, bezgresne vernike poslusati, a ne ateistu u "moru" grehova.
 
Hoces reci da ja ne moram da to karakterisem kao grehk, dovoljno je da to vi cinite, jer vas bog ce vas, bezgresne vernike poslusati, a ne ateistu u "moru" grehova.
Ма јок, последице преједања и уживање у клопи, на то сам мислио.
Не знам да ли ће атеисту Бог послушати, јер, да се подсетимо, атеиста каже да нема Бога. А признаћеш да је комуникација са непостојећим ентитетом чудна :)
 
U mom vidjenju sveta, vicu bi trebalo da se smejemo, zar ne? I, da li je taj tvoj vic upucen na neciju konkretnu adresu ili podjednako i za gresne i za bezgresne. Sugeriram da sledeci put kad ispricas vic, reci da se unapred pripremimo za smejanje.

Колико сам ја могао да видим из твог досадашњег коментарисања на форуму, смех није опција. Ни по цену живота.
Сугеришем да се опустиш, насмејеш и мало уживаш у разговору или једноставно у животу. Из најбоље намере.
 
Поента вица је била да ли је нешто што ствара ужитак може да има негативне последице. Не мораш ти да зовеш то грехом, али последице постоје а постоји и уживање.

- - - - - - - - - -

Зар ОВДЕ нисмо већ испричали много од наведеног?

Nisi mi odgovorio na pitanje:

Da li sam ja grešan što posle četvoro dece, sa ženom, već duži niz godina imam seksualni odnos iz čistog telesnog zadovoljstva, ?
 
Nisi mi odgovorio na pitanje:

Da li sam ja grešan što posle četvoro dece, sa ženom, već duži niz godina imam seksualni odnos iz čistog telesnog zadovoljstva, ?
Да ли ти је битно шта ја мислим о твојој грешности? О којој, УБР, као ни о теби, не губим време.

Ако не верујеш у грех, ради шта желиш. Ко ти брани?
 
Колико сам ја могао да видим из твог досадашњег коментарисања на форуму, смех није опција. Ни по цену живота.
Сугеришем да се опустиш, насмејеш и мало уживаш у разговору или једноставно у животу. Из најбоље намере.
Po svoj prilici i ovo je jedan od boljih domacih viceva???
 
Колико сам ја могао да видим из твог досадашњег коментарисања на форуму, смех није опција. Ни по цену живота.
Сугеришем да се опустиш, насмејеш и мало уживаш у разговору или једноставно у животу. Из најбоље намере.

:ok:

Po svoj prilici i ovo je jedan od boljih domacih viceva???

Nažalost to jeste za tebe vic :confused:
 
Да ли ти је битно шта ја мислим о твојој грешности? О којој, УБР, као ни о теби, не губим време.

Ако не верујеш у грех, ради шта желиш. Ко ти брани?

To nije odgovor. To je izbegavanje odgovora ?

Pa zar vas na Bogosloviji ne uče kako da odgovorite na ovakvo pitanje ?

Da li bračni parovi, nakon što izrode decu, trebaju nastaviti sa seksualnim odnosima, koji nemaju svrhu rađanja, već isključivo telesnog uživanja ?

Šta na ovo kaže knjiga starostavna ?

Odgovori nam, na hiljade bračnih parova u Srbiji očekuje tvoj odgovor ? ? ?
 
To nije odgovor. To je izbegavanje odgovora ?

Pa zar vas na Bogosloviji ne uče kako da odgovorite na ovakvo pitanje ?

Da li bračni parovi, nakon što izrode decu, trebaju nastaviti sa seksualnim odnosima, koji nemaju svrhu rađanja, već isključivo telesnog uživanja ?

Šta na ovo kaže knjiga starostavna ?

Odgovori nam, na hiljade bračnih parova u Srbiji očekuje tvoj odgovor ? ? ?
Ти имаш проблем са којим ти ја не могу помоћи.
Ако ти треба помоћ око аутоматике, јави се.
 
Nedavno je neko pitao o Raju i Paklu i da li se pominju u Bibliji :

"43 . I ako te ruka tvoja sablaznjava , odsijeci je bolje ti je bez ruke u zivot uci , negoli s obje ruke otici u pakao neugasivi . (Mt .5 , 29.)

44 . Gde crv njihov ne umire i oganj se ne gasi .(Is . 66 . 34 .)

45 . I ako te noga tvoja sablaznjava , odsijeci je , bolje ti je uci u zivot hrom , negoli s dvije noge da te bace u oakao , u oganj neugasivi .

46 . Gde crv njihov ne umire i oganj se ne gasi .
47 . I ako te oko tvoje sablaznjava , iskopaj ga , bolje ti je s jednim okom uci u Carstvo Bozije , negoli sa dva oka , da budes bacen u pakao ognjeni .

48 . Gde crv njihov ne umire , i oganj se ne gasi . ( 5 . Moj . 2 , 13) ...
 
Čekaj bre rođače, pa Adam i Eva nisu bili venčani, a užuvali su u telesnim zadovoljstvima ?

Isus takođe nije bio venčan sa Marijim Magdalenom ?

Zar ta tvoja priča nema veeelikih rupa ?


:think:

Gde si ti to procitao ili cuo da su ili nisu "Adam i Eva uzivali u telesnim zadovoljstvima" i sta s tim "Isus takođe nije bio venčan sa Marijim Magdalenom ? " hoces da nam kazes ... ?

Negiras skoro sve ili mozda cak i sve sto je napisano i opisano u Bibliji , a prihvatas ono sto nigde nije napisano u njoj ...
 
:think:
Gde si ti to procitao ili cuo da su ili nisu "Adam i Eva uzivali u telesnim zadovoljstvima" i sta s tim "Isus takođe nije bio venčan sa Marijim Magdalenom ? " hoces da nam kazes ... ?
I bog im rece, mnozite se i napunite'Zemlju. Da li si ti procitao Bibliju? Kako se ljudi mnoze? Ne znas ili znas? I gde si ti procitao da nije bio vencan? Zar nije ljubio u usta Mariju Magdalenu? Zar nije na svojoj svadbi od vode pravio najkvalitetnije vino? I zasto bi, inace, njegova majka sluzila goste na tudjoj svadbi?. Da li je duznost svatova da se staraju za pice na svadbama na koje su pozvani? Upregni malo sive celije.

Negiras skoro sve ili mozda cak i sve sto je napisano i opisano u Bibliji , a prihvatas ono sto nigde nije napisano u njoj ...Da
Hoces da kazes da je Biblija naucna knjiga? Svaka cast!
 

Back
Top