Pregrejavanje

Temperatura grafe na ovoj AMD Radeon HD 7450 dok igram COD Ghosts je 70 stepeni ali laga dosta jer normalno ne podrzava...

Znaci nije problem ni u ventilatorima ni u nicemu nego u samoj grafici...

E sad kako da resim da mi se AMD Radeon r7 200 ne pregreva?
 
11229-05_R7_250X_Vapor-X_2GBGDDR5_DP_HDMI_2DVI_PCIE_FBC_635400815871419262.jpg
 
Nisam uopste skroz skinuo ventilator dok sam menjao pastu nego sam ga drzao u ruci zajedno sa hladnjakom.
Brate radi kuler sad upravo gledam

- - - - - - - - - -

Inace sad sam u komp stavio grafu AMD Radeon HD 7450 cekam da se skinu driveri pa cu sa njom probati

Ako nisi skinuo ventilator od GRAFICKE kartice-ne znam kako si uspeo da zamenis pastu..?Graficka kartica se sastoji od-shtampane ploce na koju je zaliven graficki chip)koj se vidi tek kad skines hladnjak koji je preko chipa pa ide preko ventilator-koji ako nisi skinuo-NISI MOGAO da promenis pastu!
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam hladnjak i kuker al nisam onaj kabl izvukao na to sam mislio. Evo sad upravo menjamu termalnu pastu po poslednji put nzm sta vise da uradim..

https://imgur.com/a/zUPJ1um

ajd ovako-to belo/sivo na chipu-toj :kockici"u sredini stampane ploce na grafickoj-skinite PAZLJIVO alkoholom i ostavite dobro da se osus!!(idealan bi bio mediciniski benzin jer brze isparava al OK) zatim PAZLJIVO namazete TANAK sloj termalne paste na graficku i sve pazljivo vratite nazad...Pasta ne treba da curi ispod hladnjaka!Ventilatore dobro ocistite od prasine,....itd.itd...Na pitanje "da li je crkla"ne znam 100 ^ odgovor ali da-nazalost moguce je da je u fazi crkavanja...Da je dok se previse grejala je neki element se -istopio, pregrejao, itd....Nisam imao takvih iskustava sa grafickom pa stvarno ne znam , realno...
 
Stavim mali kruzic paste u sredinu jel tako?

pazi-za procesor tako savetuju iako sam ja radio ovakio-stavis malo na sredinu i blizu coskova ali MALO i onda uzmem npr. kreditnu karticu neku staru ili tako nesto i onda PAZLJIVO razmazem da pokrije celu povrsina chipa jednakoNaglasavam -ja na grafici nisam nikad menjao pastu-ovako sam menjap na procesoru vise puta-i meni licno ta tehnika savrseno radi...
 
Evo ti slika https://postimg.cc/image/gz1eqnzbf/
Mozda se grafa pregrava zbog napajanja? Povezena je sa napajanjem.
Napajanje bude skroz vrelo kad ga dodirnem ne znam ni jel ispravno

Pazi druze sad nemas tu puno bas izbora-probaj JOS JEDNOM da zemenis pastu-pregledaj ventilatore na grafickoj-mozda oni ne rade dobro-ako do svega toga nije-ili je koristi pa kako joj Bog da, ili nosi u servis, ili...juri druguu, jbg...P.C. mozda ti neko prodao tako shebanu.srecno.
 
Evo ti slika https://postimg.cc/image/gz1eqnzbf/
Mozda se grafa pregrava zbog napajanja? Povezena je sa napajanjem.
Napajanje bude skroz vrelo kad ga dodirnem ne znam ni jel ispravno
haloooo breeee, gde ti je maska od hladnjaka grafičke?
Zar ti stvarno misliš da maska služi kao ukras?
Maska od hladnjaka služi da se strujanje vazduha usmeri preko rebara hladnjaka i izbaci napolje iz kućišta ovako ceo sistem za hlađenje nema nikakvu svrhu jer nema maske i vazduh za hlađenje ne dopire do krajeva hladnjaka baš tamo gde su najpotrebniji na spojevima bakarnih cevi koje odvode toplotu sa grafičkog čipa na sam hladnjak
 
Ja sam ovaj komp kupio preko oglasa i evo sad kad sam ga otvorio napajanje je skroz u cosku u donjem delu racunara a tamo gde obicno stoji napajanje u gornjem cosku racunara stoji veliki kuler.
ma slabo te zahebao taj što ti je prodao taj komp

- - - - - - - - - -

lepo sam ti napisao da je to amd r7 250x safhire , inače to je prerađena hd7770
 
E upravu si brate pise na njoj hd 7770 sad sam video.

Kako mislis da me zajebao? Pa jel mogu negde kupiti tu masku?

I jos jedno pitanje sad gledam na netu amd r7 250x sapphire i amd radeon hd7770 nisu bas iste graficke? Kako da znam tacno koja je? Na njoj pise hd7770
 
Poslednja izmena:
E upravu si brate pise na njoj hd 7770 sad sam video.

Kako mislis da me zajebao? Pa jel mogu negde kupiti tu masku?

I jos jedno pitanje sad gledam na netu amd r7 250x sapphire i amd radeon hd7770 nisu bas iste graficke? Kako da znam tacno koja je? Na njoj pise hd7770
isti čip je u pitanju samo je montiran hladnjak od 7770 koliko se meni čini , rupe se poklapaju pa ako naletiš na hladnjak sa maskom za hd7770 on će odgovarati
 

Back
Top