Da li jedete u restoranu pri cemu dama ne jede?

Брт, ако се њој не једе, а ти си гладан, узмеш нешто мало, на чачкалицу. Или је убедиш да узме себи неку салатицу или палачинкицу.

То му дође нешто између - она пије пиће а ти ждереш и друге крајности - шта ме брига што она не једе, ја ћу да једем кад се мени једе.


Наравно, причамо о вечери у ресторану са дамом која ти још увек није превише блиска. Тј. девојка коју муваш или сте тек почели да фурате.

Ако си са рођеном женом, знате се и са нове и са цепене гаће, па је све једно.
 
Zasto nazivas zdranjem obrok u restoranu?

zato sto likovi zderu a nisu kulturni prema damama. to prozdiere telece medaljone u saftu. nije to bila vecera nego zdranje.

vidjao sam kako likovi prozdiru cufte i pire... a dama pije sok. pazi, nije tu problem kinta nesto drugo. a to se zove stil. moje misljenje.

nisi dosao iz rata nego iz teretane.... izdrzi. dama nece veceru- izdrzi.
 
Poslednja izmena:
Napravio sam glupost i ovu temu postavio na zene.

sad je ovde obnavljam.

znaciu kesu ste, imate za klopu.dami se ne jede. da li narucujete sebi hranu a ona bleji sa picem dok vi zderete?

Није то размимоилажење у поруџбинама у неком угоститељском објекту ништа страшно, наручује ко шта жели, мада мени је таква неусаглашеност потреба страна, нисам то доживљавао, штавише толико сам прилагодљив и увиђаван да сам имао проблема с једном пријатељицом, критиковала ме је што увек наручујем исто што и она. :D Нервирао ју је недостатак оригиналности, био је то заправо сигнал засићености, а мој став је био да су поруџбине небитна ствар, из неке куртоазије и као знак поштовања наручујем исто оно што и мој кафански партнер, а посебно кад је то симпатија и пријатељица, можда делује пичкасто, али блам ме је да дерем раџу, пивчугу и мезе поред даме која испија фенси коктел, кафу, чај...
 
Ајме што последња, зар да због клопе дижу руку на себе као Ромео и Јулија... боље да тип каже цици оно као Лала у вицу "та узми мало, макар на силу"... :D


Pa eto da nebude tako tragicno ,ne moraju dizati ruku na sebe, mogu i noge na da se dignu :lol:
 
Pa eto da nebude tako tragicno ,ne moraju dizati ruku na sebe, mogu i noge na da se dignu :lol:

:D

Мало сам се нашалио, али у праву си ти и ови људи који дискутују на теми, чињеница је да жене не могу да буду јешне као мушкарци, могу да попију, неке и више од мушких, али да поједу као мушки не могу. И ако пар није на неки начин усаглашен и с тог аспекта може да буде непријатности, па и проблема, може доћи и до те последње вечере, до разлаза.
Мој теча је нпр. изјелица, пати и од недостатка манира за трпезом, пар деценија је у браку са тетком и бламира је исто толико током обедовања у неком већем друштву или у ресторанима, вербалне теткине опомене не помажу, нити невербална комуникација шутирањем испод стола, тако да тетка или избегава одласке с њим на јавне крканлуке или се труди да на њима буде што даље од мужа, да не гледа очима зло кад већ зна да ће је засигурно обрукати пред светом.
А имам и једног познаника који се стално жали на девојку јер она не може да поједе и попије онолико колико он од ње очекује, рецимо уплате за новогодишњи дочек у неком локалу, он одмах креће с калкулисањем, како појести и попити толико да то надмаши уплаћену своту за улазнице, он сам може да ојади локал тако да буде у плусу, али његова цура не може и зато богереса, хејтује је, јер ће због њене скромности дочек бити трошак, биће у минусу као пар.
 
Ne znam da li nam se ikada desilo da ne jedemo oboje.
I kada neću da naručim što se desi jednom u milion situacija, muž naruči više jer zna da ću da štrpnem.

Bila jednom situacija kada smo izašli, on je pio neki antibiotik i neće da pije alkohol, a ispred mene dve čaše vina, konobar bio lenj.
Nailazi njegov kolega sa ženom i sedaju sa nama, ona naruči vodu sa limunom, on sok.
Još ona kokoška komentariše kako ne pije, ne puši, ma ni kafu samo zeleni čaj. :mrgreen:
 
Napravio sam glupost i ovu temu postavio na zene.

sad je ovde obnavljam.

znaciu kesu ste, imate za klopu.dami se ne jede. da li narucujete sebi hranu a ona bleji sa picem dok vi zderete?

kako ovo primitivno zvuči.
zašto bi oboje morali jesti ako neko od njih nije gladan? odlazak u restoran nije društveni događaj već potreba da se utoli glad.
zato u restoranu jede onaj ko je gladan a onaj ko nije pije kiselu vodu kafu ili gricka čips.
 
Zavisi ko je dama...žena, ljoobafnica, koleginica..... Msm da je to nekultirno sa ženske strane.

Ako se dogovorimo da idemo na ručak, onda je pristojno da jedemo oboje..

- - - - - - - - - -

ne nego jel je oterate od stola ako ne uzme i ona nešto da jede da vas ne nervira : ))

NIsam imao takve situacije da, ako idemo u bioskop, ona stoji ispred, jer je krenula u bioskop, a ne da gleda film.

- - - - - - - - - -

ako je on gladan a ja nisam, neka jede, ja cu neku salaticu ili kolac, ili vocnu salatu ili pice i kafu

Pda, al nešto svakako naručiš...ne računa se pitje...

- - - - - - - - - -

Ne znam da li nam se ikada desilo da ne jedemo oboje.
I kada neću da naručim što se desi jednom u milion situacija, muž naruči više jer zna da ću da štrpnem.

Bila jednom situacija kada smo izašli, on je pio neki antibiotik i neće da pije alkohol, a ispred mene dve čaše vina, konobar bio lenj.
Nailazi njegov kolega sa ženom i sedaju sa nama, ona naruči vodu sa limunom, on sok.
Još ona kokoška komentariše kako ne pije, ne puši, ma ni kafu samo zeleni čaj. :mrgreen:

Normalno. Ne idemo svaka 2 sata na ručak ili večeru u restoran ( :
 

Back
Top