КРУПНИ ПЛАН

eqXPjyf.jpg
 
Lepe slike Moghrion. Vidim da imas mali ram na slici pa moram da pitam, da li se smemo da postiramo sa malim ramom ili ne ?
Eto posto ste oba moderatora na ovoj temi izjasnite se u vezi rama. Po pravliniku foruma ne ide sa ramamom ili mozda ja ne razumem pravilnik.
Meni bi olaksalo posao jer i ja imam puno slika sa ramom, pa da ne bih morao da ih secem pre nego sto postiram ovde.
 
То је нека стара слика, па отуд рам, тако је пре нешто година хостована па је таква и остала...
начелно то ваља избегавати, али може да се толерише по који изузетак...
 
Не спорим да дискретни рам може да значи нешто у презентацији фотографије, али , можда зато што сам матор и формиран у том смислу у прошлости, сматрам да фотографији не не треба никкав оквир. Музеолошки гледано излагање, а и ово је један вид излагања, фотографија се излаже између два стакла са што дискретнијим начином качења, баш због тога да " заживи" у простору.
На форуму овоправило ома итекако смисла , јер доприноси уједначености презентације, врло различитин нивоа како жанровски, тако и по квалитату, фотографија, што нам је и циљ.
 
Ухх... старо је то... видим у ексифу каже све нуловано, тако да је вероватно неки хелиос...њих сам те године доста користио...
а можда је и онај пентакс...50мм ф1,8...
Тај комад је мени стигао пун воде, маховине и траве... нисам се надао да ће то икад да проради, а никад брже и лакше нисам растурио и очистио објектив и сад ме тако добро служи да је то чудо...

aha klasican prime
mislila sam da nije neki makro
pa sjajno je isfokusiro za takvu blizinu
ovo manuelni fokus?

- - - - - - - - - -

Заправо је технички прилично слаба...
Оно што ју је за мене учинило вредном је мекоћа фокуса и кремаста текстура латица, а ово светло ми у синтези са таквим фокусом и бојом уопште буди сећање на тај дебели 'лад прошаран зрелим и јаким цитрусним мирисом магнолије у то летње поподне...
Такорећи, интересантан је онај део иза капака, не онај испред њих...
али то је већ нека друга прича...

- - - - - - - - - -

а оно што се Метли свидело је управо тај фокус и дубина сенке, зато је и питала које је стакло у питању...

upravo

plus sto ima neku dozu elegancije i smirenosti cela kompozicija

- - - - - - - - - -


ovo je dobra fora, samo bih ja malo svetla digla, underexpose je malo ali nije to strasno, ne smeta....
 
aha klasican prime
mislila sam da nije neki makro
pa sjajno je isfokusiro za takvu blizinu
ovo manuelni fokus?

јашта... мануелно, мада се код њих више ослањам на моју дистанцу него на фокусни прстен...

ah
upravo

plus sto ima neku dozu elegancije i smirenosti cela kompozicija

- - - - - - - - - -
То је до самог цвета... баш сам га пре неки дан опет загледао и мирисао тамо...
брзо пролази, али док траје... оставља озбиљан утисак...


ovo je dobra fora, samo bih ja malo svetla digla, underexpose je malo ali nije to strasno, ne smeta....

ја мислим да је ово као кадар... мршаво, али светло и сенке су по мом укусу... памтим таква јутра, сећам се неких места... мени је ово одлично...
 
Обоје сте сте у праву. Тачно Могрионе било је јутро , сто на покривеној вернди на коју тек долази светло.Ја сам склон подексозицији, али у овом случају сам пробао и другу експозоцоју и изгубио
право штимунг светло. Што се тиче композиције тачно, дијагонала пресечена полукругом, није идеална у овом кадру ,али само из тог угла је та светлост најбоље радила.
Хвала обома на коментарима, драгоцени су.
Мислим да овде имамо могућност да такве разговоре водимо , мени они стварно представљају задовољство.
 
јашта... мануелно, мада се код њих више ослањам на моју дистанцу него на фокусни прстен...


То је до самог цвета... баш сам га пре неки дан опет загледао и мирисао тамо...
брзо пролази, али док траје... оставља озбиљан утисак...




ја мислим да је ово као кадар... мршаво, али светло и сенке су по мом укусу... памтим таква јутра, сећам се неких места... мени је ово одлично...
ma uvek moze bolje, al nisam ni htela da ga sibam sa ispravkama, generalno volim te teme sa pusenjem i dimom, portrete posebno, kacila sam vec na tu temu...
zato mi se dja ta njegova fora
a tehnicki svasta fali al aj da ne zakeramo sad tu da kao tupimo
ono sto najvise upada u oci je podexponirast i manjak kontrasta...al aj da kazemo da je i to umetnicka sloboda :lol:

- - - - - - - - - -

Обоје сте сте у праву. Тачно Могрионе било је јутро , сто на покривеној вернди на коју тек долази светло.Ја сам склон подексозицији, али у овом случају сам пробао и другу експозоцоју и изгубио
право штимунг светло. Што се тиче композиције тачно, дијагонала пресечена полукругом, није идеална у овом кадру ,али само из тог угла је та светлост најбоље радила.
Хвала обома на коментарима, драгоцени су.
Мислим да овде имамо могућност да такве разговоре водимо , мени они стварно представљају задовољство.
ne da dizes expoziciju sad nesto mnogo, jako malo ...niti da ides na dug sater, nikako, pojesce te svetlo izgubices te zanimljive senke i prelaze
a ostatak igrarija se odradi u lr ili ps...da se istaknu ti prelazi svetla u senke
 

Back
Top