КРУПНИ ПЛАН

2dZo884.jpg
 
Метлице да ли су светлосни акценти на носу , бради и јагодицама последица реакције шминке на предње светло ? Мени се слична ствар дешавала у студију када смо снимали неке особекоје су саме шминкале. Наравно виодљиво је у крупним плановима много више, али је присутно и уочљиво и у шрим плановима.
 
dada
to se generalno pere posle u programima

mnogo je manje toga kad ti dodje od profesinalnog sminkera, ovo kad se same nafrakaju ugl se hvatas za glavu :lol:
profi znaju da matiraju kako treba lice, i znaju da ujednace boju...
ovo kad se same mazu dodju masne i neujednacene, onda to spasavas u ps
ja ovo nisam spasavala u ps jer me mrzi sad za krstu da to radim iskreno....

inace imas kad zelis svetlosne akcente na nosu jagodicama i celu, kod fashion fotki imas to....to se postize sminkom pa onda filteri u ps
cuveni hajlateri ako si cuo za njih, koji se stavljaju posle pudera na lice....drugaciji je njihov efekat od ove masne koze...sve to mnogo lepse izgleda ujednacenije kad profi sminker to odradi...onda ti to provuces kroz filter i doteras malo i gotovo...

ove ovako kad se same nafrakaju imas da sredjujes kolko oces....
njoj je i boja koze neujednacena jer nije dobro razmazala puder
opalio ju je blic sa kisobranom i sva je masna i sjajna
sad ti uzmes pa sredjujes taj sjaj ublazavas, i onda provlacis kroz filter koji ujednacava boju koze i matira
al to je posao....ovo je ovako bez obrade okaceno ovde, iskreno nemam ni vremena ni volje da to sredjujem za krstu ko za modni editorijal :lol:
 
Ма ја мислим да је одлично што си без обраде ставила фотку, јер нам то даје прилику да разговарамо и о томе.:ok:
Не зна се са ким има више проблема када се раде студијске емисије, да ли са женама које су саме " удешавале" шминком или с мушкарцима који одбијају интервенцију шминкера, јар им то смета имиџу. Ако пређеш преко тога после ти кажу како су јако лоше сликани, а никакв мајстор светла и никакав камерман ту не помаже.
Али да се вратимо фотографији. Ти си дала добре примере како се то решава у студијским условима, али сличне, а нежељене последице се јављају и у снимању у екстеријеру, саприродним светлом и за њих постоје начини да се ублаже , ако н и потпуно елиминишу, изборм угла снимања и померањем објекта и наравно комбинациама параметара при фотографисању.
 
ja kad radimo slikanje napolju navijam da mi dodju nenasminkane
jer prirodno svetlo i cigla puder koji ce guske da stave = horor za obradu
lakse je da dodje nenasminkana kakav god ten da ima i podocnjake...pa ti lepo to brze sredis nego kad moras da sidas one krimi boje koje se jave od losih pudera

za studisko svetlo boze pomozi i kad dodje sama nasminkana, jer je ono belo pa kad se pomesa sa cigla puderima ispadne nekako ok boja, i ujednaceno je, kontrolises situaciju... ostaje ti blag sjaj da skidas...nije smak sveta

ovo sto sam okacila nije sa ovog posla sad, nisu studiska svetla i sve fensi...ovo je ja i kolega jedan blic sa kisobranom u jednom kafeu, sreca belih zidova...pre par god...dakle nista senzacionalno, sto se i vidi
ovo je neka nasa takmicarka za mis, tada bila...kad sam je videla da je dosla sa cigla bojom puderom znala sam da ce bitit horor

kako god okrenes vucko ne gine ti zajebancija sa ps :lol:

sad kad radim u profi studiju sa sjajnom opremom i profi smnkerima nema toliko zajebancije, ti vec dobijes dobru sliku, mozda jedan filter u ps ako ima problematicnu kozu i to je to...
al to ne mogu da kacim...
nije ni bitno, sto ti kazes ne bi imali tu o cemu da caskamo...to ti je kad listas casopise gledas to svaki dan...nista tu nema zanimljivo

ovoj slici sto sam okacila treba frequency separation odraditi, pa liquify, pa uklanjanje podocnjaka alatkama, pa portraiture filter...znas li ti koji je to sex sto bi moj sef reko kad oce da opise da imas tesku zajebanciju sa obradom :lol: nisam pludela da to radim za ovo
 
Poslednja izmena:
Газда га је стварно угланцао, а светло било сјано( око седам сати поподне), па пробај де поквариш, кад си то све намести, хахаха!
 
Poslednja izmena:

Back
Top