nesto crpi bateriju

sasasta

Buduća legenda
Poruka
33.998
imam moto c plus , dobar telefon

ali nesto ponekad iscrpi bateriju , oko 5 ujutru

jutros mi se drugi put desilo,

pad sa 67 na 57 posto za 10 min - simple battery graph

a imam i app usage , koji ne pokazuje rad nicega u tom vremenu

iskljucen je transfer podataka i wi-fi
 
Deinstaliraj aplikacije na koje mozda sumnjas, najcesce su to ove sa push notifikacijama, facebook, twitter, mejl vrem. prognoza..... pa butuj telefon u safe mode na neko vreme da vidis ima li neke promene sa baterijom.
 
Uz prognozu,sada idu i neke dodatne reklame i to vuce bateriju.I meni nekada sa 30%spusti na nulu za 5min.ranije je to radilo kako treba,samo pokazivalo vreme u mestu i okolini,a sada stizu neke vesti da te bog sacuva.
 
ma sve zivo pogaseno

i wifi i prenos podataka i gps

notifikacije taklodje blokirane

jedino alarm bio nastelovan

ali ne u 5 , nego u 7

Eee ako alarm crpi bateriju,baci je i kupi drugu u inat.Ne znam koliko ti je stara baterija,ali ni to više nije sigurnost da je baterija dobra.Čitao sam o tome da je dobro da se pusti neki dan da se telefon ugasi,pa da se stavi na punjenje.Pišu da tako produžava svoj vek.To normalno kada si kod kuće.tako 2-3puta i kada se napuni na 100% da se isključi.Probaj,ništa ne košta.
 
Eee ako alarm crpi bateriju,baci je i kupi drugu u inat.Ne znam koliko ti je stara baterija,ali ni to više nije sigurnost da je baterija dobra.Čitao sam o tome da je dobro da se pusti neki dan da se telefon ugasi,pa da se stavi na punjenje.Pišu da tako produžava svoj vek.To normalno kada si kod kuće.tako 2-3puta i kada se napuni na 100% da se isključi.Probaj,ništa ne košta.

Ovo je dobro da se radi jednom u mesec-dva (koliko da se kalibrira), nikako cesto, mada nije losa ideja, hoce takodje da se naglo gubi kapacitet i od pregrejavanja, mada ugasio si sve sto je moglo kako kazes tako da bi i to trebalo da bude eliminisano, stvarno cudno.
 
@sasasta
Alarm nema teorije da toliko crpi bateriju, mislim da i ti to sam znas, safe mode ti je najpriblizniji resetovanju telefona, jer ce raditi samo sa fabrickim aplikacijama, tako da ako i sa njima bude pravio ovaj problem onda nesto definitivno nije u redu sa samim telefonom, da li je sad softver ili baterija pitanje je.

Takodje pretpostavljam da telefon nije rutovan i da ti je telefon mladji od godinu - godinu i po dana jer nakon tog perioda je i donekle ocekivano da baterija polako pocinje da pravi problem.
 
Poslednja izmena:
Pa resetuj ga sasasta, ne muci se vise :lol:

ne instaliraj nista ne updejtuj nista samo ostavi alarm (fabricki) tu jednu noc ili 2, ako ne crpi nista posle mozes lako da ides sistemom eliminacije, ako i dalje crpi nesto bateriju ona je to fabricki i tu ne mozes ama bas nista.

Ako mozes da izdrzis ja bih mu odmah nakon reseta iskljucio i internet tih 12-24 sata. Koliko da sprecim sinhronizaciju i udate aplikacija, i da vidim kako reaguje baterija na cistom prvobitnom sistemu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top