Veza bez strasti: da li se moze promeniti?

Vracas se njemu u sigurnu luku i udobnost, kao kod tate i mame. Nije ni cudo da nemas uzbudjenje, ni na mamu se ne pališ, on ti je samo stabilnost. E sad, cemu dajes prednost ušuškanom zivotu, ili neces da ti zivot prodje a da ti se ne desi bar deo spanske serije? Sa toliko strasti i zeljom za njom ne bi trebalo biti tesko zagristi u zivot.
Nije ti bila frka za dvostruki zivot, imati i njega i jos jednog. Gle, neko i tako funkcionise. Ako ti tako odgovara, ni prema kome nije fer, al nismo svi isti. Uredi sebi zivot kako tebi odgovara.
Sto se tice teme nema i nece biti strasti ako je nije ni dosad bilo. Nije strast prioritet u vezi ali ako se vec kao ti zamisli o tome, i smatra to bitnim, nece biti bolje, nezadovoljstvo ce biti sve vece. Ne razmisljaj mnogo o tome, smotajte se u krevet kad naidje bez da mudrujes. Jesi li analiticar ili degustator čina? Ali ako si u toj fazi da te to opterecuje, ostavices ga kad tad. Nemas *** da odes sad dok nema nikog na vidiku, al kad ti iskrsne onakav kakvog bi htela, ode ti. Al zaheban zivot, kajaces se sto god da uradis ili ne uradis. Nije iskljuceno i to, da ako mu stalno to primedbujes, nek je i povremeno, da se iznenadis jednog dana da je nasao drugu a tebi lepo saopsti da se spakujes. Niko ne voli nezadovoljnog kraj sebe. A ti ni ne krijes da jesi.itd itd
 
Trazi se poseban muskarac. Ko i ti sto trazis/zelis posebnu devojku. Nista tu lose nema u tome... sve dok su ti namere ciste. :)


Da, to je istina. Da bi nasao posebno
prvo moras da poznajes sebe inace se sve svodi na dzak iz koga se vadi naslepo.Normalno je da se zene maskiraju da bi izgledale bolje
i normalno je da muskarci lazu. Obe slike sluze za pristup tako da je dalje normalno da zena posle par meseci kaze da je on lagao i da ode,
ali je normalno i da muskarac ne kaze nista i da ode, kada sminka spadne.
" Ja sam se udala jer mi je obecao...." Dakle, predbracni ugovor....:) "Ja sam se ozenio jer je bila lepa i pametna..." Dakle, lazu ljudi...
Onda znaci strast...znaci li strast par veceri "dobrog" sexa, pa i par meseci...? Ne, strast i ljubav se grade odnosom prema partneru, sve ostalo je direktna voznja u raskide zbog nedostatka strasti maskirane u neslaganjima zbog nerazumevanja...
 
Veza bez strasti: da li se moze promeniti?

Kratko i jasno: Ne moze.

Pogotovo kod tebe , jer si rekla da od pocetka ne podnosis njegov miris, poljupce. I kada nema ucestalog sexa (u dugim vezama) sto je normalno, oni koji se vole ljube se...pokazuju ljubav. (oxytocin) https://www.psychologytoday.com/gb/basics/oxytocin

Resenje nije da 'pobegnes' drugome. Resenje je da odes, budes sama, shvatis sta zelis, sta ti treba da budes srecna, (prosiri vidike, uci!) pocnes da gradis svoj zivot ponovo. Ljubav ce doci. Oslobodi se lazne sigurnosti. I straha od promene. Rizikuj. Iako ce biti tesko u pocetku. Garantovano ce biti bolje konacno. Godine nisu bitne.

Kod velikih odluka ja imam Test zadnjeg dana zivota.

Srecno.
 
U vezi sam 7 godina, oboje imamo 40. Veza je počela bez prave "zaljubljenosti". Oboje smo tražili ozbiljanu vezu, stabilnost, planove za budućnost, međusobno poštovanje i to smo nasli jedno u drugom. Imamo kompatibilan način života i svidjaju nam se slične stvari. Ali među nama postoji neka vrsta seksualne nekompatibilnosti, ne privlači me "hemijski". Fizički mi se sviđa, ali nikada nisam uživala u njegovim poljupcima, na način na koji me dodiruje, njegov miris me ne privlači. U početku sam ignorisala problem, misleći da samnom nešto nije u redu, sa mojim hormonima ili libidom. Trudila sam se da ga učinim srećnim, čak iako nisam bila raspoložena, pristajala sam na seksualne odnose. Znam da on ima svoje potrebe i da postane nervozan ako nije zadovoljen. Mislim da je ovo pogoršalo situaciju, seks mi je postala "obaveza" da bih zadržala dobro raspoloženje u vezi. Pokušali smo da pričamo o ovome, ali se uvek završavalo svadjom.
I onda, pre jedno godinu i po dana, zaljubila sam se u drugu osobu. Pre godinu dana, počeo je pakao, ostavila sam se sa svojim partnerom, i pokušala da budem sa tim drugim čovekom (koji me jako privlači), ali nisam mogla niti da se otkačim potpuno od bivšeg partnera, niti da ostanem u vezi sa novim. Slomila su me dvoumljenja, non stop sam uporedjivala te dve osobe. Posle nekoliko meseci patnje pokušala sam da se vratim svom (bivšem) partneru, ali problemi su ostali isti. Oboje smo svesni da seksualnost između nas ne funkcioniše dobro, ali mi smo vrlo bliski i nismo u stanju da zamislimo život jedno bez drugog. Kako mogu poboljšati svoju situaciju? Da li ima ikakvog smisla da posle svega ostanemo zajedno pokušavajući da nešto promenimo i poboljšamo, ili je bolje ići dalje? Ponekad osećamo da smo "najbolji prijatelji kojima je lepo kad su zajedno" i da nema smisla biti par. A onda posle mislim je normalno da se u vezi izgubi strast nakon nekog vremena, i ponavljam sebi da su druge stvari koje nas vezuju važnije. Ne znam kako da izađem iz ovog začaranog kruga i kojim put da krenem. Vaša mišljenja?

Sto bi rekle moje Lale vise dana nego kobasica :lol:, tebi sestro nikad dosta uzivanja. Ako hoces kontinuirane eksplozije strasti baci se na timski rad, na vise partnera, paralelne veze su resenje tvog problema. :deda:
 
Kratko i jasno: Ne moze.

Pogotovo kod tebe , jer si rekla da od pocetka ne podnosis njegov miris, poljupce. I kada nema ucestalog sexa (u dugim vezama) sto je normalno, oni koji se vole ljube se...pokazuju ljubav. (oxytocin) https://www.psychologytoday.com/gb/basics/oxytocin

Resenje nije da 'pobegnes' drugome. Resenje je da odes, budes sama, shvatis sta zelis, sta ti treba da budes srecna, (prosiri vidike, uci!) pocnes da gradis svoj zivot ponovo. Ljubav ce doci. Oslobodi se lazne sigurnosti. I straha od promene. Rizikuj. Iako ce biti tesko u pocetku. Garantovano ce biti bolje konacno. Godine nisu bitne.

Kod velikih odluka ja imam Test zadnjeg dana zivota.

Srecno.
pa znamo mi sta svakom treba,neko novo cackanje mecke da bude kao sa pocetka svake veze,sto znaci da se vrlo lako moze desiti sa bilo kojom novom vezom,i sta predlazes onda svima kad tako izgube po 5-10god sa svakim i dosadi im a odose u penziju,m,pa predlazes im isto sto ceka sve nas,odnos pun ljubavi,razumevanja,postovanja,tolerancije,kompromisa,ali bez strasti,e tako,nemoj vise da joj savetujes da gleda sanju marinkovic i prakticnu zenu,sve cete ostati same, i ne srecne u toj samoci.
 
Polazim od tog da si racionalna osoba cim si čekala tako dugo da započnes neki zajednički život, imaš savjest i ne želiš da povrijediš nekog. Zao mi je sto kroz to prolaziš.
Na žalost, strast mora da postoji od početka, kroz lijepu vezu može samo postati jača.
Evo čini mi se Japanac zna sta priča, to tako nekako treba da bude.

Za neke odluke nam treba vremena, sazriju u nama vremenom. Na kraju ništa drugo ti ne preostane nego da ih sprovedes u djelo jer ti ništa drugo neće donjeti mir.
Ako kad budeš spremna za to, osjetiti ćeš, a do tad hrabro.
 
Polazim od tog da si racionalna osoba cim si čekala tako dugo da započnes neki zajednički život, imaš savjest i ne želiš da povrijediš nekog. Zao mi je sto kroz to prolaziš.
Na žalost, strast mora da postoji od početka, kroz lijepu vezu može samo postati jača.
Evo čini mi se Japanac zna sta priča, to tako nekako treba da bude.

Za neke odluke nam treba vremena, sazriju u nama vremenom. Na kraju ništa drugo ti ne preostane nego da ih sprovedes u djelo jer ti ništa drugo neće donjeti mir.
Ako kad budeš spremna za to, osjetiti ćeš, a do tad hrabro.

Vrlo ozbiljan tekst i savet kao i mnogi pre njega na ovoj temi sto me natera da se zamsilim, a onda shvatim da
su sve to saveti nezainteresovanih osoba sa svojim jedva iskustvom zasnovanim iskljucivo na sexu kao inicijalnom upoznavanju.
Bilo bi zanimljivo da se javi neka zena ili neki muskarac kome su drugi izabrali partnera pre 50 godina...mozda bi oni imali sta da kazu na ovu temu iz iskustva nekoga ko je uspeo da sastavi vise od 10 godina sa istim partnerom.
I da, mislim da su svi saveti o odnosima dvoje ljudi vrlo neskromni iako sugestivni, jer savet uvek trazi neko ko je u dilemi jer sam nije znao da resi svoj problem, pa je podlozan uticaju sredine, kao recimo sto rade razne sekte, tako radi i ova forumska kada nadje nekog slabog i neodlucnog.
 
Vrlo ozbiljan tekst i savet kao i mnogi pre njega na ovoj temi sto me natera da se zamsilim, a onda shvatim da
su sve to saveti nezainteresovanih osoba sa svojim jedva iskustvom zasnovanim iskljucivo na sexu kao inicijalnom upoznavanju.
Bilo bi zanimljivo da se javi neka zena ili neki muskarac kome su drugi izabrali partnera pre 50 godina...mozda bi oni imali sta da kazu na ovu temu iz iskustva nekoga ko je uspeo da sastavi vise od 10 godina sa istim partnerom.
I da, mislim da su svi saveti o odnosima dvoje ljudi vrlo neskromni iako sugestivni, jer savet uvek trazi neko ko je u dilemi jer sam nije znao da resi svoj problem, pa je podlozan uticaju sredine, kao recimo sto rade razne sekte, tako radi i ova forumska kada nadje nekog slabog i neodlucnog.

Meni ona ne djeluje kao neko slab i neodlučan, žena je u dilemi i ima potrebu da vidi kakvo mišljenje drugi imaju o tome. Ne vjerujem da ce proizici ikakav postupak osnovan na ovim postovima, već prije na reallife situaciji.

Ja sam čula ljubavnu priču i od prije 50 godina, zasnivala se na pogledima, razgovoru i ukradenim dodirima, noći u sjenu.Ljubav na seljački način, strastvena dabome. Otjerala ih u propast oboje.
Bilo je i ugovorenih, gdje su proveli život zajedno u poštovanju i slozi a bilo ponekad i strasti, mašta čini svoje. Ništa loše u tome, za one koji to mogu...

Poenta je valjda imati hrabrosti i znanja i postupiti tako da koncu svega se mozes osvrnuti i reci da je vrijedilo.
 
Meni ona ne djeluje kao neko slab i neodlučan, žena je u dilemi i ima potrebu da vidi kakvo mišljenje drugi imaju o tome. Ne vjerujem da ce proizici ikakav postupak osnovan na ovim postovima, već prije na reallife situaciji.

Ja sam čula ljubavnu priču i od prije 50 godina, zasnivala se na pogledima, razgovoru i ukradenim dodirima, noći u sjenu.Ljubav na seljački način, strastvena dabome. Otjerala ih u propast oboje.
Bilo je i ugovorenih, gdje su proveli život zajedno u poštovanju i slozi a bilo ponekad i strasti, mašta čini svoje. Ništa loše u tome, za one koji to mogu...

Poenta je valjda imati hrabrosti i znanja i postupiti tako da koncu svega se mozes osvrnuti i reci da je vrijedilo.

Zene koje traze savet drugih za svoje probleme siguno nisu stabilne, vec su pomerene nekim svojim dozivljajima koje shvataju kao neresive,
a tada je svako slab i takav prihvta savete koje svako moze po svom nahodjenju da deli, narocito ako nema savesti.
Mnoge brakove koji su mogli da budu uspesni rasturili su dusebriznici svojim savetima. Ko moze da noi takav teret i jos da se oseca ponosnim
sto je nekome pomogao moze kako hoce, a hoce li i posle rzvoda taj dusebriznik brinuti za onoga koga je savetovao?

Sa druge strane, ako sama svesno udjes u neki brak, kakavgod bio i trazis podrku da iz njega izadjes koliko i ti uopste sposoban i nadalje da brines o sebi?

- - - - - - - - - -

Uostalom, temu je postavio klon radi istresanja licnih frustracija forumasa...
 
Zene koje traze savet drugih za svoje probleme siguno nisu stabilne, vec su pomerene nekim svojim dozivljajima koje shvataju kao neresive,
a tada je svako slab i takav prihvta savete koje svako moze po svom nahodjenju da deli, narocito ako nema savesti.
Mnoge brakove koji su mogli da budu uspesni rasturili su dusebriznici svojim savetima. Ko moze da noi takav teret i jos da se oseca ponosnim
sto je nekome pomogao moze kako hoce, a hoce li i posle rzvoda taj dusebriznik brinuti za onoga koga je savetovao?

Sa druge strane, ako sama svesno udjes u neki brak, kakavgod bio i trazis podrku da iz njega izadjes koliko i ti uopste sposoban i nadalje da brines o sebi?

- - - - - - - - - -

Uostalom, temu je postavio klon radi istresanja licnih frustracija forumasa...

Izvini, samo slabi ljudi imaju dileme? Wooohoo. Mozda ti pises ovako jer je u pitanju ljubavna dilema ili zato sto mislis da je laznjak postavio temu. Imanje bilo kakvog kolebanja uopste nije znak slabosti . Trazenje saveta nije znak slabosti, bas napotiv , to pokazuje da ljudi dovode SEBE u pitanje? A znas koliko to ljudi radi ? Vrlo malo. Da, mi cemo dati povrsne odgovore, kao neki posmatraci koji uopste emotivno ne ucestvuju u ovoj dilemi, ali dovoditi na isti nivo, nase odogovore i odgovore nekih real life, iskrenih prijatelja, to bas i nije fer.. Drugo, NIKO ne moze nekog da razvede, a ni da uda /ozeni ( ta vremena su prosla, na srecu, ili na zalost , sami biramo ). Trece, samo osoba u vezi /braku zna tacno da li je u istom srecna? Mislis da je ostajanje u braku resenje svih problema? Nemoj me pogresno shvatiti, ja brak kao instituciju zapravo volim, i mislim da ljudi danas negde olako dozivljavaju isti , bas zato sto smo jednostavno svi nekako sebicni, a kompromis je samo neka rec, neki ideal, o kom ljudi vise vole da pricaju, nego da ga prave. Cesto se prica i o toleranciji. Sta tacno treba da se tolerise? Prevara? :) Alkohol? Batine? Fizicko zlostavljanje? Psihicko zlostavljanje? Nezainteresovanost da se ucestvuje u kuci,porodici, deci?
Svi mi u sve svesno ulazimo - samo nemoj da zaboravis da se u nesto ulazi pod jednim okolnostima, a izlazi se u nekim sasvim drugim. Ako si znao da brines o sebi pre braka, znaces i posle ( kakve to veze ima sa brakom uopste) . Jedna stvar je zabavljati se ( jedna okolnost, svako zivi u svom stanu, sve super ), druga stvar ziveti sa nekim ( druga okolnost, sad znas da neko ima neke navike koje ti se bas i ne dopadaju ), a trece biti u braku, pa jos ako tu dodju deca ( treca okolnost, javljaju se razne dileme, oko vaspitanja, oko logistike, oko novca , da ne nabrajam ) . I nista se to ne desava preko noci,nego postepeno. Karikiram malo, mozda sam ja za to da vakcinisem dete , a muz nije. Problem? Jeste. Kako ces da napravis kompromis? Tako da, molim te , nemoj da banalizujes stvar sa "Zene koje traze savet drugih za svoje probleme siguno nisu stabilne, vec su pomerene nekim svojim dozivljajima koje shvataju kao neresive". Malo sam rasirila temu i izvinjavam se :)
Sto se konkretnog pitanja tice: ne moze. Ma..ne moze. Sve moze. Mozes da se ucauris u vezi/braku bez strasti, bez ljubavi, da funkcionises na nekom nivou, da ispunis formu. Sve to moze. Pa ljudi to rade. Zadovoljavaju formu. Komisluk. Porodicu. Vekove i vekove nametnutog "moranja" , jer sta si ako se ne udas, ne ozenis, ne rodis decu, ne ostavis potomke? Koja je tvoja svrha? Ti je sam po sebi nemas. Sio mi ga djura. Ko voli da bude nesrecan do kraja zivota-moze da bira formu. Ostali mogu da skupe mooda pa da probaju da budu srecni :) Garancija nema. :)
 

Back
Top