Razume li se neko u umrezavanje?

Prvo jel su to IP kamere.. drugo jel su zakacene na neki NVR.. trece.. kome zelis da pristupis kamerama il NVR-u.. onda.. jel imas fiksnu ip adresu ili ti se menja..

ali ovako kako ja naslucujem problem.. imas frku oko port forvardinga... dakle kad zelis da pristupis sa interneta.. ti zapravo gadjas tvoju WAN adresu ali forvardujes port u podesesavanju rutera na ip adresu kamere.. jel ti je sad malo jasnije?
 
U kom smislu zakljucani? Potrebno je izvrsiti port forwardovanje ili?

Nadji u podesavanjima rutera deo za forwarding:
* podesi DHCP, tako da mac adresi kamere uvek dodeljuje istu, fiksnu ip adresu
* podesi service port (to je port koji ce biti otvoren ka spoljasnjosti)
* internal port (port na kojem radi kamera)
* unesi IP adresu kamere, i protokol koji se koristi
 
Poslednja izmena:
Ovako, imam dvr sa 4 kamere koje nisu ip kamere vec imaju po dve zice, jednu za napajanje i drugu za prenos video signala.
Na dvr sam ubo mrezni kabal i u network podesavanjima sam stavio dns servere, adresu rutera i postavio sam ip adresu.
Ruter koji imam je sbb cisco EPC3928S i imam dinamicku ip adresu. Znam svoju javnu i privatnu ip adresu.

Sa mog racunara koji je na istoj mrezi kao i sistem za nadzor mogu da pristupim sistemu kroz IE i to radi ekstra. Problem je kad hocu da pristupim sa uredjaja koji je van mreze.
Na cisku imam u polju application and gaming polje port forwarding. Tu sam ukucao ip adresu dvr-a u polja internal (start i end port) i external (start i end port) i to izgleda ovako

Capture.jpg

Kada odem da testiram port na sajtu https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ izbacuje mi da tu remote desktop i http port zatvoreni. Nisam siguran da li sam glup da umrezim ili je to zakljucano sa njihove strane i zahteva staticku adresu ili da mi oni to otkljucaju? Posto ovo nikad nisam radio, pretpostavljam da je nakon pustanja portova 37777,80,37778 i 554 potrebno pustiti i te portove i na dvr uredjaju. I onda mi samo treba mobilna aplikacija sa koje cu da pristupim.

Sad, da li mobilna aplikacija gadja javnu ip adresu rutera ili se kuca lokalna adresa dvr uredjaja? Posto je adresa dinamicka onda mi treba ddns, to sam vec napravio, ali nisam stigao da testiram zbog jebenog rutera.

Moze malo pojasnjenje ovoga kako to funkcionise i da li je apsolutno neophodna staticka ip adresa? U cemu gresim? Ovo me nije puno kostalo, a uzeo sam jer bih zeleo da ovladam ovom materijom. Mnogo me interesuju mreze i mrezni uredjaji.

Hvala na pomoci unapred.
 
Kad malo bolje razmislim, na NVR u polju tcp/ip stoji 34567 port, mobile 5800 i http port 80, pretpostavka moja je da u port forwarding treba da stoje ove vrednosti i ip adresa nvr 192.168.0.10.
Ali, opet, trebalo je da mi barem prijavi da je port 80 pusten. Kuckajte slobodno, nalozen sam kao debil ali tek sutra mogu to probati sto mi budete rekli. Imam ceo dan na raspolaganju za savete. :D
 
Prvo, sto se tice ovog zatvorenog porta 80, moguce je da imas problem jer ruter zapravo vec osluskuje na portu 80 (imao sam takvih problema), i to verovatno osluskuje samo na interfejsu za LAN. Taj port se koristi za podesavanja rutera (tu osluskuje neki web server koji ti servira te stranice preko kojih podesavas ruter). Jedno resenje je da promenis port preko kojeg se pristupa podesavanjima rutera (ako ruter dozvoljava da mu promenis to), ili da umesto porta 80 koristis neki drugi port.

EDIT:

Internal port mora biti jednak portu na NVR, a external se moze razlikovati
 
Poslednja izmena:
A sto ne koristis aplikaciju umesto ie.

Kod vidjenijih proizvodjaca i novijih uredjaja imas mogucnost da napravis nalog kod njih i pristupas dvr-u i kamerama bez staticke ip adrese. Tipa hick connect...

Ako to neces iz nekog razloga. Onda ce ti trebati staticka ip adresa. I moras da znas uredjaj (dvr). Nisu svi isti. Neki traze 1 port, neki 2, a neki 3.

Ali toliko je toga da ti niko ne moze reci sem da uzmes uputstvo i procitas sta se trazi.
 
Prvo, sto se tice ovog zatvorenog porta 80, moguce je da imas problem jer ruter zapravo vec osluskuje na portu 80 (imao sam takvih problema), i to verovatno osluskuje samo na interfejsu za LAN. Taj port se koristi za podesavanja rutera (tu osluskuje neki web server koji ti servira te stranice preko kojih podesavas ruter). Jedno resenje je da promenis port preko kojeg se pristupa podesavanjima rutera (ako ruter dozvoljava da mu promenis to), ili da umesto porta 80 koristis neki drugi port.

Probao sam i druge, nece. Ukljuci sam telefon na wifi i uneo njegov ip i ukljucio sam port forwarding i nece. Video sam da ima i dmz opcijapa sam tu uneo ip adresu telefona jer ta opcija kaopusta sve portove.

- - - - - - - - - -

A sto ne koristis aplikaciju umesto ie.

Kod vidjenijih proizvodjaca i novijih uredjaja imas mogucnost da napravis nalog kod njih i pristupas dvr-u i kamerama bez staticke ip adrese. Tipa hick connect...

Ako to neces iz nekog razloga. Onda ce ti trebati staticka ip adresa. I moras da znas uredjaj (dvr). Nisu svi isti. Neki traze 1 port, neki 2, a neki 3.

Ali toliko je toga da ti niko ne moze reci sem da uzmes uputstvo i procitas sta se trazi.

Uputstvo ima 4-5 strana velicine mobilnog telefona i pise sve do novioa koji i ja sam znam bez tog upustva.
 
A sto ne koristis aplikaciju umesto ie.

Kod vidjenijih proizvodjaca i novijih uredjaja imas mogucnost da napravis nalog kod njih i pristupas dvr-u i kamerama bez staticke ip adrese. Tipa hick connect...

Ako to neces iz nekog razloga. Onda ce ti trebati staticka ip adresa. I moras da znas uredjaj (dvr). Nisu svi isti. Neki traze 1 port, neki 2, a neki 3.

Ali toliko je toga da ti niko ne moze reci sem da uzmes uputstvo i procitas sta se trazi.

Opet zavisi koliko mu se cesto menja javna adresa. Ja se ne secam kad mi se poslednji put promenila. Ako si planirao da duzi vremenski period radis tako, morao bi da pratis stalno koja ti je public adresa, pa kad se promeni, da pristupas preko te nove
 
Ti bar imas javnu IP adresu, mene su zeznuli pre par meseci, tako da mi vise ni forwarding ne pomaze, jer i provajder koristi neki NAT na njihovom nivou :lol:

Da, da veliki provajderi su poceli da daju natovane adrese, pa je svaki trud uzalud ;(

edit: naravno onda mora da se kupi staticka adresa

Garant se nismo razumeli. IP mog rutera u mojoj lokalnoj mrezi je 192.168.0.1, a ostali uredjaji koje nakacim u lokalnoj mrezi samo menjaju zadnji broj. A adresu koju mi ruter ima kad komunicira sa internetom je 87.116.xxx.xxx. Nemojte mi samo reci da ima provajdera koji ti daju modem van tvog lana koji ima adresu tipa 192.168.0.1? :eek: Sta se onda radi?

Kod kablovske se ne menja cesto dodeljena adresa osim ako ne promenis mac adresu sa koje se javljas.
Mislim da je mac adresa vezana za modem.
 
Poslednja varijanta. Ako imas racunar tamo u lokalnoj mrezi gde je dvr i radi team viewer mozes da namestis da se stalno podize sa sistemom i da ima uvek iste parametre za pristup. Onda podesis i aplikaciju na tom racunaru da se stalno podize sa sistemom. Racunar da se restartuje ako nestane struje i dr. Onda sa udaljenog racunara pristupis tom racunaru preko tv-a i gledas kamere.
:D

Sigurno nece raditi druge stvari tipa vnc, ali team viewer bi mogao. Probaj pa javi da li radi.
 
Poslednja varijanta. Ako imas racunar tamo u lokalnoj mrezi gde je dvr i radi team viewer mozes da namestis da se stalno podize sa sistemom i da ima uvek iste parametre za pristup. Onda podesis i aplikaciju na tom racunaru da se stalno podize sa sistemom. Racunar da se restartuje ako nestane struje i dr. Onda sa udaljenog racunara pristupis tom racunaru preko tv-a i gledas kamere.
:D

Sigurno nece raditi druge stvari tipa vnc, ali team viewer bi mogao. Probaj pa javi da li radi.

To je i meni palo na pamet, posto tovec radim. Sa kucnog racunara se cesto konektujem na posao da iskljucim neke servere ili da proverim mejlove.
 

Back
Top