Razume li se neko u umrezavanje?

U lan delu je uneta mac adresa i uneta se ip adresa 192.168.0.11 koja stoji u opciji assigned dhcp adress stoji static.
U firewall je iskljucena opcija blokade anonimnih interenet requestova.
u dmz je ukljuceno enabled i stoji 192.168.0.11.
remote desktop je ukljucen, cini mi se da je ukljucen i port na racunaru u opciji enable windows features u add/remove programs.
ukljuceno je u portovanju u device manager automaticlz detect settings.
u port forwarding na ruteru koji ima adresu 192.168.0.1 i masku 255.255.255.0. je stavljena ip adresa 192.168.0.11 i u internal portovima je ukljucen 3389 port kao start i end port.
Jedino ako je ujeban external port ali i tu sam stavio 3389 i opet port check tool prijavljuje da je taj port zatvoren. Stvarno ne znam sta sam vise mogao pogresiti. Ynaci, ovo prvo hocu da otkljucam na PC-ju, pa ako otkljuca, onda cu da montiram opet kamere. stvarno me mrzi da kacim i otkacujem svaki put, treba mi tv.

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 502631
pretpostavljam da ovako izgleda tvoja mreža

da, bas tako.
 
U lan delu je uneta mac adresa i uneta se ip adresa 192.168.0.11 koja stoji u opciji assigned dhcp adress stoji static.
U firewall je iskljucena opcija blokade anonimnih interenet requestova.
u dmz je ukljuceno enabled i stoji 192.168.0.11.
remote desktop je ukljucen, cini mi se da je ukljucen i port na racunaru u opciji enable windows features u add/remove programs.
ukljuceno je u portovanju u device manager automaticlz detect settings.
u port forwarding na ruteru koji ima adresu 192.168.0.1 i masku 255.255.255.0. je stavljena ip adresa 192.168.0.11 i u internal portovima je ukljucen 3389 port kao start i end port.
Jedino ako je ujeban external port ali i tu sam stavio 3389 i opet port check tool prijavljuje da je taj port zatvoren. Stvarno ne znam sta sam vise mogao pogresiti. Ynaci, ovo prvo hocu da otkljucam na PC-ju, pa ako otkljuca, onda cu da montiram opet kamere. stvarno me mrzi da kacim i otkacujem svaki put, treba mi tv.

- - - - - - - - - -



da, bas tako.
mask je 255.255.252.0 na sbb-ovom ruteru ako ga nisi dirao , i nemoj da gledaš portove da li su otvoreni ili ne njih ne možeš da vidiš zbog NAT-a i kod mene na proveri stoji da su zatvoreni portovi
a šta ti stoji u računaru na LAN-u?
Clipboard02.jpg
 
taj ruter ima unutrašnju adresu 192.168.0.1 mask je 255.255.252.0 (da dobro ste videli 252) , tom istom ruteru neki gateway u sbb-u dodeljuje NAT-ovanu spoljnu adresu ((vi vidite tu spoljnu adresu kada proveravate ip ) a taj gateway ima svoju javnu fiksnu adresu i to funkcioniše bez problema , kao što se vidi iz slika koje sam priložio ovde , a da bi ste pristupili svome računaru morate uraditi portovanje kako treba a ne paušalno na njihovom sbb ruteru namestite DMZ a u LAN podešavanjima kompa morate da imate podešeno ručno svoju unutrašnju ip adresu koju vam ruter daje , takođe morate uneti i DNS-ove od provajdera da bi vam internet ispravno radio , a remote desktop ako preko njega pristupate mora biti enablovan a na računaru morate da imate na svome user-u i namešten password

Ali nece covek da pristupa racunaru nego dvr-u.

Za racunar mu treba samo team viewer i to ce da radi bez portovanja.
 
inače potraži na google play prodavnici ivideon instaliraš ga na telefon a server instaliraš na računar i samo se registruješ sa emailom , i onda pristupaš preko interneta direktno tvome nvr-u jedino što mora da ti radi i računar u isto vreme program se zove Goolink
 
Poslednja izmena:

Back
Top