Iritirajuća poruka

asketa

Iskusan
Poruka
5.119
Zbog udara groma sam morao da zamenim matičnu ploču
(P5Q LDA775 sa P5Q EPU).

Posle toga nakon učitavanja windowsa (XP) pojavljuje se poruka

Screenshot_2.png


Kod mene ne postoji taj direktorijum Administrator.
Nakon OK komp. radi normalno.
Kako da je uklonim?
 
Win xp ima sakrivenog administratora koji se aktivira preko registrija, posto nemam xp odavno ne mogu da se setim tacne procedure, ako neko ima xp moze da se javi, (mada ima na netu) ali cak i da se ulogujes ne verujem da ces se resiti te greske assertion error je bezopasan i znaci da program prijavljuje da generalno nesto nije u redu i to je to,tu je kraj. znaci greska je sama po sebi bezopasna informativne je prrode, samo je dosadna, mada je pitanje da li je to jedini problem, kada menjas maticnu plocu to je isto kao kada bi preneo sistem na HDD-u na drugi komp. Moci ces mozda da ga koristis ali ce biti mahom nestabilan,
 
Win xp ima sakrivenog administratora koji se aktivira preko registrija, posto nemam xp odavno ne mogu da se setim tacne procedure, ako neko ima xp moze da se javi, (mada ima na netu) ali cak i da se ulogujes ne verujem da ces se resiti te greske assertion error je bezopasan i znaci da program prijavljuje da generalno nesto nije u redu i to je to,tu je kraj. znaci greska je sama po sebi bezopasna informativne je prrode, samo je dosadna, mada je pitanje da li je to jedini problem, kada menjas maticnu plocu to je isto kao kada bi preneo sistem na HDD-u na drugi komp. Moci ces mozda da ga koristis ali ce biti mahom nestabilan,

The genuine SixEngine.exe file is a software component of ASUS EPU-6 Engine by ASUS.
ASUS EPU-6 Engine is a power-saving tool that monitors different components to optimize and reduce power usage on ASUS systems. SixEngine.exe launches the ASUS EPU-6 Engine program. This is not an essential Windows process and can be disabled if known to create problems.

I tako ja pogledam koji se programi podižu pri startovanju (startup) i
pronađem SixEngine.exe.
Isključim ga i poruke više nema.

Možda bi bila bolja solucija da sam downlodovao SixEngine.exe i instalirao ga
ali to je već mač sa 2 oštrice.

Ipak hvala na pomoći.
 
Zbog udara groma sam morao da zamenim matičnu ploču
(P5Q LDA775 sa P5Q EPU).

Posle toga nakon učitavanja windowsa (XP) pojavljuje se poruka

Pogledajte prilog 502233

Kod mene ne postoji taj direktorijum Administrator.
Nakon OK komp. radi normalno.
Kako da je uklonim?

" SixEngine.exe " је ASUS-ov тројанац који се добија " гратис " уз њихове матичне плоче...;):lol:

У принципу није много опасан, али може да направи неке зезалице...попут те коју си усликао...;) и требао би ипак да га уклониш ( remove ) ...:aha2:

На овој гоогле претрази имаш више начина за то...:D...и изабери онај који ти одговара...;)

:arrow: https://www.google.rs/search?source...0k1j0i10i203k1j0i203k1j0i7i30k1.0.LJ-26hBBfpE
 
" SixEngine.exe " је ASUS-ov тројанац који се добија " гратис " уз њихове матичне плоче...;):lol:

У принципу није много опасан, али може да направи неке зезалице...попут те коју си усликао...;) и требао би ипак да га уклониш ( remove ) ...:aha2:

На овој гоогле претрази имаш више начина за то...:D...и изабери онај који ти одговара...;)

:arrow: https://www.google.rs/search?source...0k1j0i10i203k1j0i203k1j0i7i30k1.0.LJ-26hBBfpE

Ja za to koristim HitmanPro.
Odličan je.
Može se naći i skinuti verzija prema računaru:
16. 32 ili 64 Byt-na vezija.
 
user/admin u prevodu na srpski znači korisnik koji se zove admin

Ajde samo sa tim svojim silnim znajem PREVEDI user...i prevedi admin(istrator)mozda ti bude jasnije...i sta mislis zasto postoji opcija da neki program pokrenes kao administrator..?Ono sto ti pircas da je na PCju administrator isto na neki nacin i ujedno i korisnik-ali ne mora biti i obrnuto-nieje svaki user= admin...ako to ne kontash-dzaba ti te tvoje diplome, izvini...
 
I tako ja pogledam koji se programi podižu pri startovanju (startup) i
pronađem SixEngine.exe.
Isključim ga i poruke više nema.

Možda bi bila bolja solucija da sam downlodovao SixEngine.exe i instalirao ga
ali to je već mač sa 2 oštrice.

Ipak hvala na pomoći.

Nista, pa sam si fakticki pronasao problem :) Ali ako ikad budes imao prilike reinstall sistem koliko da budes miran, pozdrav.
 
Zamena maticne ploce podrazumeva i sistem/windows reinstalaciju, jesi li reinstall? Ili si samo bootovao?
kao što sam više puta rekao nije obavezno da moraš reinstall , ja sam isto prošle nedelje sređivao sranja posle udara groma u dva kompa menjao im matične i procesor pa sam ga dizao prvo u safe modu i sve odradio bez reinstalacije sistema i računari funkcionišu najnormalnije u pitanju su dve windows sedmice
 
kao što sam više puta rekao nije obavezno da moraš reinstall , ja sam isto prošle nedelje sređivao sranja posle udara groma u dva kompa menjao im matične i procesor pa sam ga dizao prvo u safe modu i sve odradio bez reinstalacije sistema i računari funkcionišu najnormalnije u pitanju su dve windows sedmice

Еххх ...7-це :D...су куд и камо стабилније од ових данашњих виндовсових бућкуриша...:hehe:.. :aha2:
 

Back
Top