Pocetak kraja covecanstva?

Ocigledno da je ovo teska tema....

Svi zavlace glavu u pesak i ne diskutuju, a tako je ozbiljno....
A sta bi mogli da uradimo da ne dodje do kraja sveta? Ja nemam problem s tim. Uostalom, meni je fascinantna pojma, mrze se medjusobno, u depresiji su, sve im ravno, a onda cuju: smak sveta, pa vriste? A sto ti je problem da umres ako mrzis sebe i sve oko sebe? Ovo ne pitam tebe vise mi lebdi pitanje u vazduhu za mnoge takve.
Sto se mene tice, ako treba da nestanemo, nek nestanemo, ne vidim ni sta bi mogli preduzeti.
 
A sta bi mogli da uradimo da ne dodje do kraja sveta? Ja nemam problem s tim. Uostalom, meni je fascinantna pojma, mrze se medjusobno, u depresiji su, sve im ravno, a onda cuju: smak sveta, pa vriste? A sto ti je problem da umres ako mrzis sebe i sve oko sebe? Ovo ne pitam tebe vise mi lebdi pitanje u vazduhu za mnoge takve.
Sto se mene tice, ako treba da nestanemo, nek nestanemo, ne vidim ni sta bi mogli preduzeti.

Prolazio nekim poljem jedan covek i video nesto neobicno: svi vrapci popadali po zemlju u okrenuli noge prema nebu!

Nije mogao da ne upita: "Vrapci, sta vi to radite!?

A jedan vrabac mu odgovori: "O putnice, culi smo da ce sutra PASTI NEBO, pa se spremamo da ga zaustavimo!"

Putnik se nasmeja i rece: "Ta kako cete vi tako mali i slabi zaustaviti ogromno nebo da ne padne?"

A vrabac mu odgovori mirno: "Ako svaki od nas, malih i slabih, UCINI SVE STO JE U NJEGOVOJ MOCI - nebo nikada nece pasti!" Jevrejska narodna basna
 
Prolazio nekim poljem jedan covek i video nesto neobicno: svi vrapci popadali po zemlju u okrenuli noge prema nebu!

Nije mogao da ne upita: "Vrapci, sta vi to radite!?

A jedan vrabac mu odgovori: "O putnice, culi smo da ce sutra PASTI NEBO, pa se spremamo da ga zaustavimo!"

Putnik se nasmeja i rece: "Ta kako cete vi tako mali i slabi zaustaviti ogromno nebo da ne padne?"

A vrabac mu odgovori mirno: "Ako svaki od nas, malih i slabih, UCINI SVE STO JE U NJEGOVOJ MOCI - nebo nikada nece pasti!" Jevrejska narodna basna

njima je samo stalo do neba iznad izraela... sto nekad i nije lose
 
Prolazio nekim poljem jedan covek i video nesto neobicno: svi vrapci popadali po zemlju u okrenuli noge prema nebu!

Nije mogao da ne upita: "Vrapci, sta vi to radite!?

A jedan vrabac mu odgovori: "O putnice, culi smo da ce sutra PASTI NEBO, pa se spremamo da ga zaustavimo!"

Putnik se nasmeja i rece: "Ta kako cete vi tako mali i slabi zaustaviti ogromno nebo da ne padne?"

A vrabac mu odgovori mirno: "Ako svaki od nas, malih i slabih, UCINI SVE STO JE U NJEGOVOJ MOCI - nebo nikada nece pasti!" Jevrejska narodna basna
Sto je vise dusa ukljuceno to.. oooommm [emoji38]
Slazem se. E pa onda nek se udruze ljudi da do smaka sveta ne dodje. Ako bi doslo a ja kazem da nece skoro, doci ce jer cemo ga preterati. Sa medjusobnom mrznjom, pohlepom, zaviscu. Destruktivnoscu i autodestruktivnoscu.
Uostalom..
you-know-this-place-makes-me-wonder-which-would-be-27287555-1.jpeg
 
There is only tomorrow
Nothing but sorrow waiting for you.
Don't look for any mystery
It's only history we're passing through.
The threat from the east
Growing stronger with each passing hour.
All systems are failing
And talks with the west have turned sour.
The leaders are waiting for blood on their hands.
Playing with weapons they don't understand.
Could it be this time we'll see the end of the world.
Each day brings a new danger
Love is a stranger we used to know.
Outside, the sun goes on rising.
But we're realizing there's not long to go.
The storm clouds are forming
Take held of the warning to come.
The Kremlin has told every nation
There's no place to run.
The leaders are waiting for blood on their hands.
Playing with weapons they don't understand.
Could it be this time we'll see the end of the world.
The end of the world.
The end of the world.
The end of the world.
The threat from the east
Growing stronger with each passing hour.
All systems are failing
And talks with the west have turned sour.
The leaders are waiting for blood on their hands.
Playing with weapons they don't understand.
Could it be this time we'll see the end of the world.
The end of the world.
 
Iz neke moje perspektive ovo je gluplja civilizacija u odnosu na ranije,
tako da je se treba sto pre resiti i skociti malo vise u neku, ako ne pametniju
ono bar nesmislenu....razmisljanje je postalo suvise komplikovano,
pa vecina pokusava da ne razmislja sto je znak da nam trebaju druge osnove...
 

Back
Top