Da li vaša majka pati što nema unuče?

Prvo nisi izašao iz uloge sina da bi postao otac, tj dobar otac. Pitas se kako je mami tvojoj i koliko ona pati, nigde tvog poriva, i pitanja kako cu ziveti bez deteta jadan ja?! Neee, nego mama zeli unuce... Ccc... Onda zabrzate da otkacite i tu stavku, pa svi zajedno okrenete ledja tom detetu, a neko se 24h dnevno angazuje da ga odgaji, jer se neka mama brinula sto nema unuceta. Pa godpodin sin napravi unuce i neku drugu zenu mamom, i svima slupa zivot. Sebi. Zeni. Tom detetu. Pravi dete kad ti zelis i s kim ti zelis, i kad zelis. Pusti mamu, tatu, pa i samu devojku. Budi Otac kad ti budes hteo. I uzivaj u tome. Ako se ne vidis u toj prici, kuliraj i uzivaj, jednom se zivi.
 
CsusUHsXEAALFil.jpg
 
Da li ste sa majkom razgovarali na tu temu, možda ne pokazuje ali joj sigurno nije lako.
Dok su njene prijateljice pune unučadi, ona još nije iskusila kako je to biti baka.

Kako se nosite sa tim?

Moja ih slabo viđa, pa zbog toga pati. I to nekako dođe kao nemogučnost da se malo po'urči pred drugim babama, pa uglavnom mi preko SMS-ova blagoglagolja.
 
Imam 27 godina i zakera mi stalno kako su se drugi poženili, napravili decu, kako je željna unučića... a to što mi je dvadeset i sedam godina vrlo suptilno ali konstantno uništavala život svojim glupostima, to nikom ništa. Ne zanimaju me deca niti verujem da ću ih imati, iritira me cela postavka "posao od 9 do 5, porodica, deca", uvek me je to iritiralo... a i ne želim da donesem na ovaj bolesni svet nekoga ko će naslediti moje psihičke probleme i još se dublje ukanaliti.
 
Imam 27 godina i zakera mi stalno kako su se drugi poženili, napravili decu, kako je željna unučića... a to što mi je dvadeset i sedam godina vrlo suptilno ali konstantno uništavala život svojim glupostima, to nikom ništa. Ne zanimaju me deca niti verujem da ću ih imati, iritira me cela postavka "posao od 9 do 5, porodica, deca", uvek me je to iritiralo... a i ne želim da donesem na ovaj bolesni svet nekoga ko će naslediti moje psihičke probleme i još se dublje ukanaliti.
dace ti dete nov smisao za zivot
 
evo jedna majka dva punoljetna muskarca da se oglasi

elem naravno da bi me obradovala unuce, ali po svaku cijenu niposto
skoro je jedan imao nekakvu infekciju pa se prepao za potomstvo, pa smo razgovarali i dotjerali pricu do toga da on nikad nebi ostavio zenu koju voli u slucaju da ne moze da rodi, i on je osjetio olaksanje, i ja

bila sam srecna sto je shvatio zivot, sto je poslije razgovora bio vidno opusten, i to mi je bilo najprece, da vidim svoje djete zadovoljno

nikad ih i nisam opterecivala, pustila da zive svoje zivote kako hoce, jer mi je to najprece, nisu mi oni krivi sto ja nisam naradjala desetoro pa da ocekujem da ce neko od njih imati djecu, taman posla
ja sam htjela da se ostvarim kao majka, rodila koliko sam mislila da cu moci da izvedem na put, a ostalo me ne zanima
nisu oni moje vlasnistvo, dobro je sto su sposobni, inteligentni da mogu biti samostalni, i naravno bitno mi je da su zivi i zdravi

a ostalo prepustam njima
 
i jos da dodam jedno objasnjenje

nas narod zivot daje da se skuci, imetak najbitniji u zivotu, poginu radeci, i onda imaju brigu kome ce to sve ostaviti ako nemaju unuce, i u mom kraju se mnogo pati zbog toga
elem ja sam misljenja da me zabole kome ce kuca ostati, nek mi posluzi svrsi dok mi treba , a kuca je bilo bit ce
prezivjela sam rat, gledala kako kuca u kojoj zivim gori, imala sam poplavu, a tek kakve nesrece se mogu desiti da nas nema nikako na zemlji, i smatram da je materijano bezvredno, prolazno, i puka potreba, koja iz milion razloga moze nestati u trenu i opet podici, a ono sta je bitno je zivot, nesto brzo prolazno, nepovratno i treba uzivati u njemu dok traje, ili u najmanju ruku iskoristiti ga onako kako covjek zeli, ako ne upotpunosti onda bar onoliko koliko mogucnosti dozvoljavaju
 
Da li ste sa majkom razgovarali na tu temu, možda ne pokazuje ali joj sigurno nije lako.
Dok su njene prijateljice pune unučadi, ona još nije iskusila kako je to biti baka.

Kako se nosite sa tim?

boze sacuvaj , o tome uopste ne treba da razmisljas, njoj najvaznija treba da bude tvoja sreca da si ti srecan i to je pocetak i kraj razgovora.
uostalom i ona je zena i uvek ce zbog necega biti nesrecna- to im je prirodno stanje, sto nema unuce , sto je snajka ne postuje , sto je samo jedno unuce sto je dva, sto je tri , sto se mucite , sto su bolesni, ....tralalaala , gledaj sebe i svoje strasti i zelje.
zamisli se razmisli se i kreni vec jednom .
tvoj zivot je samo tvoj prestani da mislis o okolini.
cim krene kukanje i patetika pocni da dizes tegove i pusti omiljenu pesmu , promeni misli , promeni zivotnu filozofiju , trgni se.
gomila cigana, celavih ,debelih, ruznih, i bolesnih se ,reprodukuje , jer imaju pare, zene nemaju pojma o selekciji.
muskarci su se medjusobno selektovali u patrijarhatu ,sad je sve naopako.
ako ti je uteha i zenama sanse da im ostanu geni su 0%-5% kroz milenijume ako imaju samo jedno il dva deteta...ljudska vrsta ce proci kroz kataklizmu- to je neminovno, tako da i te sto su cvrcnule jedno il dva deteta kao i da nisu .
 
Poslednja izmena:

Back
Top