Tabu' tema:jel stvarno ima smiala radjati decu?

Tasker

Zainteresovan član
Poruka
282
Nema smilsla,velika prevara...
Staromondno.
Mislim da je nasa generacija shebana bas od nase dece.
Nasa greska...
Nazalost,moram da konstatujem,bolje da NE.
Znam da boli,boli i mene,ali skinimo masku i stvarno i kazimo,jel su nam ta deca stvarno trebala?Cemu sluze?
Imam sina 44 g.cerka 34...kao da ih nemam...
Zivot sam im dala i pare.
Cerka moje drugarice mi kaze,odlucili smo da nemamo decu!
Super!
Moje pitanje je cemu sluze deca?
 
Zbog sebe. Da bismo sebe ostvarili kao roditelje, kao članove društva koji su nečim zadužili društvo, rađamo ih kao odbojnik od osećanja sopstvene potpune beskorisnosti i besmislenosti koji preti da nas podavi. Od osećanja besmisla, nedostatka svrhe, cilja. A svrha je samo jedna - nimalo očigledna - naučiti bezuslovnu ljubav.
Onaj ko nam duguje zahvalnost (za istinski veliku žrtvu) nikada nisu deca, nego je društvo. Društvo je dobilo, deca su upala u dug.
Društvo je izrazito nezahvalno i surovo, a mi nemamo muda da se bunimo i ljutimo na državu i društvo.
Zato se, kad omatorimo, okrećemo deci tražeći nedobijenu zahvalnost.
A deca nas u čudi gledaju - navikli su i očekuju da još dajemo, a mi nezadovoljni i umorni tražimo i od njih očekujemo.
Decu smatramo nezahvalnim i bezosećajnim, a oni nas zadrtim sebičnim stipsama. Oklevamo da lako pomremo da bi oni imali više mesta.
Na sreću izlečivo je.
Ovo je lek
65.jpg

Deluje. :heart:
Ako zafali hrabrosti preporučujem pride 3 čašice prepeka.
p.s. i njih, našu voljenu decu, čeka isto - moraju jednom, nekada, nekako, naučiti da bezuslovno vole. Ne nas, razume se, nego svoju decu.
Mi ćemo od njih naučiti, ako bude dovoljno knjiga, hrabrosti, pameti i prepeka.

Prepeka još ima.
Hvala bogovima.
 
Nema smilsla,velika prevara...
Staromondno.
Mislim da je nasa generacija shebana bas od nase dece.
Nasa greska...
Nazalost,moram da konstatujem,bolje da NE.
Znam da boli,boli i mene,ali skinimo masku i stvarno i kazimo,jel su nam ta deca stvarno trebala?Cemu sluze?
Imam sina 44 g.cerka 34...kao da ih nemam...
Zivot sam im dala i pare.
Cerka moje drugarice mi kaze,odlucili smo da nemamo decu!
Super!
Moje pitanje je cemu sluze deca?

Auuu koje sve freske su ovde na krstarici. Vidi se da je Srbija država staraca.
Ti da si stvarno htela da pomogneš deci Srbije, rodila bi još koje. Ovako ti i tvoja generacija ko neka gungula samo pametujete i kažnjavate svoju decu jer ste ostali većina.
 
Nema smilsla,velika prevara...
Staromondno.
Mislim da je nasa generacija shebana bas od nase dece.
Nasa greska...
Nazalost,moram da konstatujem,bolje da NE.
Znam da boli,boli i mene,ali skinimo masku i stvarno i kazimo,jel su nam ta deca stvarno trebala?Cemu sluze?
Imam sina 44 g.cerka 34...kao da ih nemam...
Zivot sam im dala i pare.
Cerka moje drugarice mi kaze,odlucili smo da nemamo decu!
Super!
Moje pitanje je cemu sluze deca?

Razmisli samo sta bi se desilo da svi razmisljaju poput tebe, i odluce da je glupo imati decu, jer eto, kakve koristi !?

Mislim da je uopste reci za takvu stvar da je staromodna besmisleno.

Cemu sluze deca? Pa cemu sluzimo? Cemu ti sluzis?
Mislim da je nezahvalno postavljati takvo pitanje.

U kom smislu kao da ih nemas? To su odrasli ljudi, i pretpostavljam da su osnovali svoju porodicu, kojoj takodje moraju da se posvete.
Ljudi ne mogu da ostanu vezani za svoje roditelje u toj meri kao kad su bili deca. To ne bi bilo normalno. Pa nece neko odrasloj osobi govoriti sta treba da uradi, ili ne uradi, i slicno. Kakva bi to bila osoba u 30-im, ili 40-im godinama koja za sve odluke koje treba da donese mora prvo da se konsultuje sa majkom?

Ne znam na sta si tacno mislila kad si rekla ovo kao da ih nemas. Definisi
 
Poslednja izmena:
Nema smilsla,velika prevara...
Staromondno.
Mislim da je nasa generacija shebana bas od nase dece.
Nasa greska...
Nazalost,moram da konstatujem,bolje da NE.
Znam da boli,boli i mene,ali skinimo masku i stvarno i kazimo,jel su nam ta deca stvarno trebala?Cemu sluze?
Imam sina 44 g.cerka 34...kao da ih nemam...
Zivot sam im dala i pare.
Cerka moje drugarice mi kaze,odlucili smo da nemamo decu!
Super!
Moje pitanje je cemu sluze deca?

Ovo boldovano je toliko licemerno da ja licno nemam reci.
Nisu ni nasa deca zahvalna na nasem zrtvovanju (i ne treba,ja se nisam zrtvovao da bi me dete uramilo kao ikonu,nego da odraste u samosvesnog i samostalnog coveka).To tako ide u zivotu,nismo ni mi klecali od zahvalnosti pred nasim roditeljima...
Svako ko tako razmislja i ne treba da ostavlja potomstvo,sledecu generaciju licemera za sobom.
 
Da li si primetila da deca slušaju istu muziku koja se oduvek sluša u kući, da se deca oblače slično onome kako se oblače roditelji, da se deca u stvari vaspitavaju primerom.
Isto tako, deca imaju isti odnos prema ostarelim roditelima kakav su ti isti roditelji imali prema svojim roditeljima.
Dakle...primerom do onoga što želiš.
 
Mislim da je uopste reci za takvu stvar da je staromodna besmisleno.
Rekao bih da Tasker nije znala da formuliše uvodni tekst.

Stalno se u javnosti ponavlja da je mnogo dece najveće bogatstvo. Najbogatiji su onda oni koji kopaju po kontejnerima sa po desetoro dece.

Nekada se zaista odgajanje dece svodilo na to da im se da parče proje i neka krpica. Tako "odgojeno" dete je već od prvih koraka bilo radna snaga u kući. Što više radne snage - bogatija kuća.

Danas više nije tako.

Da li si primetila da deca slušaju istu muziku koja se oduvek sluša u kući, da se deca oblače slično onome kako se oblače roditelji, da se deca u stvari vaspitavaju primerom.
Isto tako, deca imaju isti odnos prema ostarelim roditelima kakav su ti isti roditelji imali prema svojim roditeljima.
Dakle...primerom do onoga što želiš.
Ne bih se složio. Nažalost, uticaj društva, neposrednog okruženja i medija mnogo je veći nego što izgleda. Lični primeri u kući svakako nisu dovoljni. (Kako inače objasniti tolike otpadnike od društva čiji su roditelji bili primerni?)


Ima smisla ako su potencijalni roditelji spremni za roditeljstvo,koje je ozbiljan i odgovoran posao
Činjenica je da je danas odgajanje dece ozbiljan, težak i veoma odgovoran posao.
 
Mislis radila si i zaradjivala ceo zivot za te pare koje si im dala?
E pa to sto si ulozila u njih to ce i da ti se vrati i to mozda jer su u godinama kada verovatno imaju svoju porodicu.
Ili je ono najbolje da razjebu svoju decu, zenu, muza, decka, devojku, posao da bi ispunili tvoju zelju za koju smatras da bi bila najbolja za njih?
Jel treba da budu duboko nesrecni da bi ti bila zadovoljna njima?
Ako tebe nije imao ko da podrzi jel isto treba i oni da prolaze ili bi volela da njima bude bolje?
Hajde da pogledamo stvari i iz tvog ugla, da bude da si im posvetila vreme, sedela sa njima, ohrabrivala ih da ostvare svoje snove, zelje i da te stvarno ne sisaju ni 1 posto
Da li ti shvatas da je to ustvari iskljucivo tvoj licni (Ne)uspeh kao roditelja, da si ipak nesto pogresno uradila ili da sada ocekujes nesto iz potpuno sebicnih razloga?
Stvarno vecinu nekad ne razumem
Sa jedne strane ocete da vam dete ima svoj krov nad glavom a kad krene da se odvaja niko ne kaze polako, uspeces, jedno po jedno, idi imaj svoj mir vec gde ces, ima mesta, ustedecemo
Ocete da nadje devojku, zenu, decka, muza pa kad nadje ko je to sta je sta ima nema ovo vam se kod te osobe svidja ovo ne ko da vam je ista ukrala dete e tako znate da se ponasate
Ocete unucice kojem trebaju otac i majka pa frka kako vas niko ne zarezuje
Ej bre ljudi pa jeste vi poludeli svi?
Pa kako je vama bilo ako su vam se tako trpali u vezu brak vasi svekar, svekrva, tast, tasta, odnosno otac i majka?
Jel moguce da vas nisu naucili da budete bolji roditelji toj svojoj deci od njih?
Stvarno ne razumem.
 
Nema smilsla,velika prevara...
Staromondno.
Mislim da je nasa generacija shebana bas od nase dece.
Nasa greska...
Nazalost,moram da konstatujem,bolje da NE.
Znam da boli,boli i mene,ali skinimo masku i stvarno i kazimo,jel su nam ta deca stvarno trebala?Cemu sluze?
Imam sina 44 g.cerka 34...kao da ih nemam...
Zivot sam im dala i pare.
Cerka moje drugarice mi kaze,odlucili smo da nemamo decu!
Super!
Moje pitanje je cemu sluze deca?

Čemu su ti služila kad su napravili?
 
Ekstreman primer je zena koja je cerku sa detetom tj unucetom izbacila iz stana jer ista nije htela da se vrati imucnom muzu NASILNIKU....Doduse to je za tu mucenicu bilo i najbolje sto je ista mogla da ucini za nju. Iako je nacin odvratan ta mlada zena ce nauciti silom prilika da se osamostali, da stvori nesto svoje makar to bila i supa. Sta mislite oce da trci kod mame da joj sutra nesto pomogne? Ne mislim ni ja da hoce a trazice je ta majka kad bude sv.Petar dosao po nju.
 
Nema smilsla,velika prevara...
Staromondno.
Mislim da je nasa generacija shebana bas od nase dece.
Nasa greska...
Nazalost,moram da konstatujem,bolje da NE.
Znam da boli,boli i mene,ali skinimo masku i stvarno i kazimo,jel su nam ta deca stvarno trebala?Cemu sluze?
Imam sina 44 g.cerka 34...kao da ih nemam...
Zivot sam im dala i pare.
Cerka moje drugarice mi kaze,odlucili smo da nemamo decu!
Super!
Moje pitanje je cemu sluze deca?
Своју децу волим и волећу их увек без обзира како се они буду према мени односили добро или лоше.
 
nema smisla tražiti smisao u rađanju deca
deca su sama sebi smisao.

- - - - - - - - - -

Nema smilsla,velika prevara...
Staromondno.
Mislim da je nasa generacija shebana bas od nase dece.
Nasa greska...
Nazalost,moram da konstatujem,bolje da NE.
Znam da boli,boli i mene,ali skinimo masku i stvarno i kazimo,jel su nam ta deca stvarno trebala?Cemu sluze?
Imam sina 44 g.cerka 34...kao da ih nemam...
Zivot sam im dala i pare.
Cerka moje drugarice mi kaze,odlucili smo da nemamo decu!
Super!
Moje pitanje je cemu sluze deca?

deca ne služe nikome i ničemu
možda si se zato i razočarala je r si mnogo ..očekivala?
osim toga tvoja deca više nisu deca
iako su nama deca - deca do kraja života
ipak u jednom momentu moraš da shvatiš da su ta deca - odrasli ljudi
 
Još jedan dokaz da se tokom istorije najteže menjaju ljudi!

Današnje je stanje takvo da decu treba da imaju samo oni koji to žele i koji su svesni šta odgajanje dece znači.

Oni koji ih ne žele ne treba da ih rađaju samo zato da bi se uklopili u opšta shvatanja jer su nekadašnja napredna shvatanja danas prerasla u zablude.

slažem se
samo bih dodala da ljudikoji ne žele decu lepo sebi i drugima priznaju "ne želim decu
a ne da traže kojekakve izgovore
kao tražim stalo zaposlenje, auto, stan...
 
slažem se
samo bih dodala da ljudikoji ne žele decu lepo sebi i drugima priznaju "ne želim decu
a ne da traže kojekakve izgovore
kao tražim stalo zaposlenje, auto, stan...
Da, tako bi trebalo.

Mnogi tako govore jer je veliki pritisak okoline. Ako bi jasno rekli "ne želim decu" često bi bili izopšteni na neki način. Većina bi, u okolini, smatrala da ima pravo da ih osuđuje.
 
Da, tako bi trebalo.

Mnogi tako govore jer je veliki pritisak okoline. Ako bi jasno rekli "ne želim decu" često bi bili izopšteni na neki način. Većina bi, u okolini, smatrala da ima pravo da ih osuđuje.

Zato sto su vecina ljudi goveda koja daju sebi za pravo da sude o tudjim izborima.
Kao i ova 'dama' sto je postavila temu.Resila si da imas decu,gaji ih kako treba ili ako ne uspes,nemoj se zaliti.Ili ih nemoj radjati da bi komsije rekle da si plodna snajka....
 

Back
Top