Tabu' tema:jel stvarno ima smiala radjati decu?

Ove sa kojima se ja bakćem, one muzikalne, obrazovane, posebne, kreativne, pesnikinje, mi nikad nisu pravile pitanje oko auta...da li uopste vozim ili ne

- - - - - - - - - -

Zavisi u kakvom svetu se kreces...

(Kakve to veze ima sa temom?)
E baš te intelektualke se često odlučuju da nemaju decu.
Ja podržavam slobodu izbora, naročito jer sam se nagledala dece kako najstrašnije pate uz loše roditelje.
Ja lično sam davno odlučila da neću imati decu osim ako medicina ne uznapreduje jer imam sa obe strane naslednih genetskih bolesti, nažalost. Sem toga, nikada nisam bila finansijski u mogućnosti, što je samo potvrdilo moju odluku.
Neke žene hoće dete iz sebičnosti, ali podsvesne, kao kad dete kaže "Mama, tata, hoću kucu!"
A budući tata i mama bi trebalo da stvore uslove za dolazak deteta ili dece.
 
(Kakve to veze ima sa temom?)
E baš te intelektualke se često odlučuju da nemaju decu.
Ja podržavam slobodu izbora, naročito jer sam se nagledala dece kako najstrašnije pate uz loše roditelje.
Ja lično sam davno odlučila da neću imati decu osim ako medicina ne uznapreduje jer imam sa obe strane naslednih genetskih bolesti, nažalost. Sem toga, nikada nisam bila finansijski u mogućnosti, što je samo potvrdilo moju odluku.
Neke žene hoće dete iz sebičnosti, ali podsvesne, kao kad dete kaže "Mama, tata, hoću kucu!"
A budući tata i mama bi trebalo da stvore uslove za dolazak deteta ili dece.





Tako je.
 
(Kakve to veze ima sa temom?)
E baš te intelektualke se često odlučuju da nemaju decu.
Ja podržavam slobodu izbora, naročito jer sam se nagledala dece kako najstrašnije pate uz loše roditelje.
Ja lično sam davno odlučila da neću imati decu osim ako medicina ne uznapreduje jer imam sa obe strane naslednih genetskih bolesti, nažalost. Sem toga, nikada nisam bila finansijski u mogućnosti, što je samo potvrdilo moju odluku.
Neke žene hoće dete iz sebičnosti, ali podsvesne, kao kad dete kaže "Mama, tata, hoću kucu!"
A budući tata i mama bi trebalo da stvore uslove za dolazak deteta ili dece.

Znači ti misliš da bi bilo bolje da ni tebe tvoji nisu napravili?Mislim pošto kažeš sa obe strane ima naslednih genetskih bolesti..
 
Znači ti misliš da bi bilo bolje da ni tebe tvoji nisu napravili?Mislim pošto kažeš sa obe strane ima naslednih genetskih bolesti..

Da. Upravo tako.
A fizički problemi se odražavaju i na psihu, ne kaže se džabe da je : "U zdravom telu zdrav duh", ne daj bože nikome da živi bolestan. Ako još na to dodamo i siromaštvo, šta reći...
Dobro, moji nisu krivi što su me rodili, nije se znalo ovoliko tada kao sada. Moja majka plače sad kad me gleda u bolovima, ja sam tokom detinjstva gledala nju po bolnicama...a sa očeve strane su "ludi". Ako sam već i fizički bolesna i plus luda, ti misliš da bih trebala da nastavljam? Ja BiH volela zdravo i srećno dete, ako unapred znam da ne mogu, bilo bi krajnje zlo svesno to uraditi.

Plus finansije...
 
Moja žena ima neke drugarice koje nijesu za đecu,đeca su im smijetnja reče tako.

Poznato mi je to vrlo dobro!
Idem tako ulicom i sretnem drugaricu koju nisam videla 2-3 godine, stanemo, izljubimo se i počnemo da pričamo, i ona u jednom trenutku pokaza na dete i reče: "Blago tebi, ti nemaš prikolicu!

Jadno detence, mnogo mi ga je bilo žao, a ona me razočarala nemoguće opisati koliko. Mislila sam da je poznajem, da je dobar čovek, posle te njene izjave iskreno, izbegavala sam je, ako je njoj dete "prikolica"...na kraju, 5 godina kasnije, to i još jedno dete završili kod muža posle razvoda.
Bolje da ih nisu ni pravili- eto ti jedan primer.
 
Poznato mi je to vrlo dobro!
Idem tako ulicom i sretnem drugaricu koju nisam videla 2-3 godine, stanemo, izljubimo se i počnemo da pričamo, i ona u jednom trenutku pokaza na dete i reče: "Blago tebi, ti nemaš prikolicu!

Jadno detence, mnogo mi ga je bilo žao, a ona me razočarala nemoguće opisati koliko. Mislila sam da je poznajem, da je dobar čovek, posle te njene izjave iskreno, izbegavala sam je, ako je njoj dete "prikolica"...na kraju, 5 godina kasnije, to i još jedno dete završili kod muža posle razvoda.
Bolje da ih nisu ni pravili- eto ti jedan primer.





Loše znam.
 
kad bi se planiralo vrv bi na planeti bilo 1000 ljudi a ako bi drugi odlucivali ko je dobar roditelj par 100tina jedva:lol:

Znam mnoge koji su i planirali, i nisu losi roditelji.

Ali je nazalost i mnogo bilmeza koji seju decu bez razmisljanja o buducnosti svoje dece, prosto im se "omaklo", a krsevi su od roditelja.

Svetska populacija je samo u 20. veku od 1.7 milijardi skocila na 7 milijardi.

Ja bih uveo psihotestove ko sme biti roditelj, ali to je prakticno neizvodivo, jer ko moze nekome narediti i kontrolisati gde ce da svrsi, makar dete posle ostavio u kontejneru.

Praviti unesrecenu decu o kojima ne zelis i nisi u stanju brinuti kako treba je krajnji nemar.

- - - - - - - - - -

Da. Upravo tako.
A fizički problemi se odražavaju i na psihu, ne kaže se džabe da je : "U zdravom telu zdrav duh", ne daj bože nikome da živi bolestan. Ako još na to dodamo i siromaštvo, šta reći...
Dobro, moji nisu krivi što su me rodili, nije se znalo ovoliko tada kao sada. Moja majka plače sad kad me gleda u bolovima, ja sam tokom detinjstva gledala nju po bolnicama...a sa očeve strane su "ludi". Ako sam već i fizički bolesna i plus luda, ti misliš da bih trebala da nastavljam? Ja BiH volela zdravo i srećno dete, ako unapred znam da ne mogu, bilo bi krajnje zlo svesno to uraditi.

Plus finansije...

Ali i pored tih ozbiljnih problema, ovde si otkrila obzir i dobrotu koji nedostaju mnogim roditeljima, i na koju bi svako dete bilo ponosno.

I u potpunosti te razumem.
 
Poslednja izmena:
(Kakve to veze ima sa temom?)
E baš te intelektualke se često odlučuju da nemaju decu.
Ja podržavam slobodu izbora, naročito jer sam se nagledala dece kako najstrašnije pate uz loše roditelje.
Ja lično sam davno odlučila da neću imati decu osim ako medicina ne uznapreduje jer imam sa obe strane naslednih genetskih bolesti, nažalost. Sem toga, nikada nisam bila finansijski u mogućnosti, što je samo potvrdilo moju odluku.
Neke žene hoće dete iz sebičnosti, ali podsvesne, kao kad dete kaže "Mama, tata, hoću kucu!"
A budući tata i mama bi trebalo da stvore uslove za dolazak deteta ili dece.

BRAVO!!!
 
Da. Upravo tako.
A fizički problemi se odražavaju i na psihu, ne kaže se džabe da je : "U zdravom telu zdrav duh", ne daj bože nikome da živi bolestan. Ako još na to dodamo i siromaštvo, šta reći...
Dobro, moji nisu krivi što su me rodili, nije se znalo ovoliko tada kao sada. Moja majka plače sad kad me gleda u bolovima, ja sam tokom detinjstva gledala nju po bolnicama...a sa očeve strane su "ludi". Ako sam već i fizički bolesna i plus luda, ti misliš da bih trebala da nastavljam? Ja BiH volela zdravo i srećno dete, ako unapred znam da ne mogu, bilo bi krajnje zlo svesno to uraditi.

Plus finansije...

kakvim bolovima? sta te boli?
 
Meni je moj otac reka ako se odlučim da budem mlad jako otac sa 16godina imaću podršku od njega ali da ja moram biti odgovaran ka da imam 30godina i da svoju ženu poštujem volim i cijenim,majka je ta koja nosi dijete 9mijesaca nije lako nositi dijete 9mijesaca u stomaku,i da svojoj ženi nikad ne poželim u životu ništa loše,raditi se mora jer bar kod nas u CG otac muž radi žena može a i ne mora da radi,mi ka muževi smo ti koji moramo obijezbediti sve što je potrebno za normalan život,
 
image-398a1e5c7e5a563326031244b19d1b76bbe167fae374d97a819c83a81c724ea0-V~2.jpg
 

Back
Top