Tabu' tema:jel stvarno ima smiala radjati decu?

Da,ovi odgovori su su bili ocekivani.Malo sam provocirala ali uglavnom nisam.
To je to.
Zai mi je sto sam pogresno shvacena,.Ocekivano.
Skinite masku,i sigurno cekajte da ostarite,posle cemo da pricamo.
Decenijama pre sam skakala u oci i samarala svakoga ko bi napisao ili rekao ovo sto ja...
Cekajte vase vreme...pricacemo mozda posle..
 
Kad iskreno mozda stavite na vagu vaseg zivota...
Lepo vam je sada.
Ali kolika tuga u Srbiji kad deca ne razgovaraju sa roditeljima!Jeste li vi brizni roditelji ikada pomislili zasto ne podnosite oca i majku vasu.
Ma nema familije u Srbiji koja je u dobrim odnosima,riditelji-deca.
Sve ostalo je laz.
Zato cekaj pile,i tvoje dolazi.
 
Da,ovi odgovori su su bili ocekivani.Malo sam provocirala ali uglavnom nisam.
To je to.
Zai mi je sto sam pogresno shvacena,.Ocekivano.
Skinite masku,i sigurno cekajte da ostarite,posle cemo da pricamo.
Decenijama pre sam skakala u oci i samarala svakoga ko bi napisao ili rekao ovo sto ja...
Cekajte vase vreme...pricacemo mozda posle..

Istina al daj Boze da se to ne desi.

- - - - - - - - - -

Kad iskreno mozda stavite na vagu vaseg zivota...
Lepo vam je sada.
Ali kolika tuga u Srbiji kad deca ne razgovaraju sa roditeljima!Jeste li vi brizni roditelji ikada pomislili zasto ne podnosite oca i majku vasu.
Ma nema familije u Srbiji koja je u dobrim odnosima,riditelji-deca.
Sve ostalo je laz.
Zato cekaj pile,i tvoje dolazi.

I ovo je istina takodje. Al ne znaci da nema lepih primera. Dva trenutno gledam u svojoj okolini i skidam kapu. Obilaze ta odrasla necija deca u svojim tridesetim te svoje majke, ne da obilaze nego ih i vode kod sebe.
A svoje porodice imaju. Ti nesrecni ljudi i roditelji i deca koji iz nekih razloga ne mogu zajedno da gledaju i da uce, da se dive i prihvate ono dobro.
 
Kad iskreno mozda stavite na vagu vaseg zivota...
Lepo vam je sada.
Ali kolika tuga u Srbiji kad deca ne razgovaraju sa roditeljima!Jeste li vi brizni roditelji ikada pomislili zasto ne podnosite oca i majku vasu.
Ma nema familije u Srbiji koja je u dobrim odnosima,riditelji-deca.
Sve ostalo je laz.
Zato cekaj pile,i tvoje dolazi.


Mloooooooogo gorcine...a znas li otkud?

- - - - - - - - - -

Istina al daj Boze da se to ne desi.

- - - - - - - - - -



I ovo je istina takodje. Al ne znaci da nema lepih primera. Dva trenutno gledam u svojoj okolini i skidam kapu. Obilaze ta odrasla necija deca u svojim tridesetim te svoje majke, ne da obilaze nego ih i vode kod sebe.
A svoje porodice imaju. Ti nesrecni ljudi i roditelji i deca koji iz nekih razloga ne mogu zajedno da gledaju i da uce, da se dive i prihvate ono dobro.

Vrlo gresi iz svoje ladne perspektive...koliko god zvucalo materijalisticki, deca sada vise brinu o roditeljima nego pre 20 godina
kada je gospodja bila mladja.

- - - - - - - - - -

Tacnije, matori su danas mnogo sebicniji nego pre 30 godina,

sve traze, a davali nisu nista.

Mnogo ljudi znam koji su se vucarali po svetu ni razglednicu nisu poslali roditeljima,

sada mladi i kada odu odrzavaju odnose sa roditeljima, naravno, onim koji su zasluzili.
 
Verujem da je bolno kad se odjednom treba povući iz života dece, kad im više nisi potreban, mnogo više im smetaš.
Nema nikog ko deci želi više dobrog od roditelja, niti nekog od kog se deca trebaju više čuvati. To treba učiti decu, aonda učiti i samog sebe, da deca budu što više samostalna i da se čuvaju roditeljske posesivnosti koja ih vuče u regresiju.
A smisao života, onako filozofski, premestiti u neke druge sfere.
 
Danas sam se, tokom telefonskog razgovora, brecnula na mamu.
Zato što je uspela da me iznervira, ne ona nego istina koja progovara iz nje, kao i svaki put.
Umesto da kažem - u pravu si majko, ne znam kako da se izborim sa tim, ja sam se brecnula kako ne mogu više time da se opterećujem.
Zašto?
Jer mi je mama jedina sigurna luka i jedino sigurno mesto u kojem mogu biti iskreno ljuta, nemoćna i ogorčena.
To je ogroman kompliment za nju koji je toliko grozan i užasan, da me duboko grize savest zbog njega.
Da li ovo ima veze sa temom? Verovatno nema.
Al morala sam negde da se izjadam da sam smrda.
 
Nema smilsla,velika prevara...
Staromondno.
Mislim da je nasa generacija shebana bas od nase dece.
Nasa greska...
Nazalost,moram da konstatujem,bolje da NE.
Znam da boli,boli i mene,ali skinimo masku i stvarno i kazimo,jel su nam ta deca stvarno trebala?Cemu sluze?
Imam sina 44 g.cerka 34...kao da ih nemam...
Zivot sam im dala i pare.
Cerka moje drugarice mi kaze,odlucili smo da nemamo decu!
Super!
Moje pitanje je cemu sluze deca?

Naravno da su mi trebala, trebaju mi i trebam im. Pored trebanja tu je velika ljubav koja se bezuslovno daje i prima. Imam ih troje, a sad oni imaju jos troje. Namnozili smo se. Ima li sta lepse od zajednickog rucka? Rasirim sto i opet jedva stanemo, puna kuca milog sveta. Ne ocekujem od njih, da sutra kad ostarim sene oko mene, nisam ih zato radjala. Takvo vreme doslo, brzo se zivi. Svi se bore za opstanak u ovom ludom svetu. Ne mozemo ocekivati da zapostave svoje porodice zbog nas. Sve cesce cujem to da mladi kazu kako nece imati decu. Neka ih, sami sebi su dovoljni. Nek udome neko kuce ili mace koje je lakse za odrzavanje. Verovatno im je lepse ono" mjau i av, av" od malisana koji te umilno gleda i kaze mama ili tata. Citam ovde raznorazne gluposti od onih ekstremnih " da li sirotinja treba da radja decu" do nekih vanzemaljskih uslova u kojima bi deca trebala da odrastaju. LJUBAV...LJUBAV i samo LJUBAV, dobro vaspitanje i srecno , zadovoljno potomstvo. Nikad se nisam pitala : " Sta ce mi deca"? Dece nikad dovoljno, nek su nam ziva i zdrava!
 
Danas sam se, tokom telefonskog razgovora, brecnula na mamu.
Zato što je uspela da me iznervira, ne ona nego istina koja progovara iz nje, kao i svaki put.
Umesto da kažem - u pravu si majko, ne znam kako da se izborim sa tim, ja sam se brecnula kako ne mogu više time da se opterećujem.
Zašto?
Jer mi je mama jedina sigurna luka i jedino sigurno mesto u kojem mogu biti iskreno ljuta, nemoćna i ogorčena.
To je ogroman kompliment za nju koji je toliko grozan i užasan, da me duboko grize savest zbog njega.
Da li ovo ima veze sa temom? Verovatno nema.
Al morala sam negde da se izjadam da sam smrda.


Vrlo ima veze sa temom....
 
Vrlo ima veze sa temom....

A da nije cela problematika zbog starackog doma mozda? Pa nisu svi stariji ljudi vitalni. Uglavnom starenjem dolaze i neke bolesti, opet neke druge se pogorsavaju. Mladi ljudi rastrzani oko sopstvenog opstanka, porodice, dece a roditeljima treba nega. Koliko god da unajme neku uglavnom zenu pa i ona ode kuci. I racunaju na domove za stare, racunaju na tu negu od 24h, sigurniji su, mirniji i to zna da izgleda eto kao da su se ratosiljali nekog tereta u ocima tih roditelja. Veliki nesporazumi iz najboljih namera rekla bih a jako malo ili ni malo razumevanja. A negde i zamena uloga isto ima uticaja. Roditelji maltene postaju kao deca toj svojoj deci i ne razumeju isto onako kao ta njihova deca sto nisu razumela njih i njihove postupke za neko vise dobro dok su bili mladji.
 
A da nije cela problematika zbog starackog doma mozda? Pa nisu svi stariji ljudi vitalni. Uglavnom starenjem dolaze i neke bolesti, opet neke druge se pogorsavaju. Mladi ljudi rastrzani oko sopstvenog opstanka, porodice, dece a roditeljima treba nega. Koliko god da unajme neku uglavnom zenu pa i ona ode kuci. I racunaju na domove za stare, racunaju na tu negu od 24h, sigurniji su, mirniji i to zna da izgleda eto kao da su se ratosiljali nekog tereta u ocima tih roditelja. Veliki nesporazumi iz najboljih namera rekla bih a jako malo ili ni malo razumevanja. A negde i zamena uloga isto ima uticaja. Roditelji maltene postaju kao deca toj svojoj deci i ne razumeju isto onako kao ta njihova deca sto nisu razumela njih i njihove postupke za neko vise dobro dok su bili mladji.

Jok, ovo sto sam napisao lunesi ili kako god...odnosi se bas na taj osecaj da joj je majka najtoplije mesto pod suncem, Pa cak i razume budalastine koje mozda muz ne bi.
Iako je odnos majka - cerka mnogo blesav opstaje do kasnih godina, a mnogo je slucajeva gde i tri generacije zena zive bez i jednog muskarca i da ne sirim.
 
Jok, ovo sto sam napisao lunesi ili kako god...odnosi se bas na taj osecaj da joj je majka najtoplije mesto pod suncem, Pa cak i razume budalastine koje mozda muz ne bi.
Iako je odnos majka - cerka mnogo blesav opstaje do kasnih godina, a mnogo je slucajeva gde i tri generacije zena zive bez i jednog muskarca i da ne sirim.

To sam ukacila i slazem se nego sam se presaltala opet na pocetak same teme i ono sto si rekao koleginici koja ju je i postavila za tu njenu gorcinu pa mi ovo kao mogucnost proslo kroz glavu. A i htela sam tvoje misljenje o tome.
 
Da,ovi odgovori su su bili ocekivani.Malo sam provocirala ali uglavnom nisam.
To je to.
Zai mi je sto sam pogresno shvacena,.Ocekivano.
Skinite masku,i sigurno cekajte da ostarite,posle cemo da pricamo.
Decenijama pre sam skakala u oci i samarala svakoga ko bi napisao ili rekao ovo sto ja...
Cekajte vase vreme...pricacemo mozda posle..

Kad iskreno mozda stavite na vagu vaseg zivota...
Lepo vam je sada.
Ali kolika tuga u Srbiji kad deca ne razgovaraju sa roditeljima!Jeste li vi brizni roditelji ikada pomislili zasto ne podnosite oca i majku vasu.
Ma nema familije u Srbiji koja je u dobrim odnosima,riditelji-deca.
Sve ostalo je laz.
Zato cekaj pile,i tvoje dolazi.

pa kad provociraš. makar i malo, nije ni čudo što si pogrešno shvaćena
mali informacija si dala, takođe
ljudi su pisali uopšteno
druga stvar
ako ti kad si odrasla sa tvojim roditeljima nisi imala dobar odnos, ne znači da nema niko
ja imam solidan odnos sa oce i sa majkom sam sve do njene iznenadne smrti
i šta sad?

zaboravljaš ono najosnovnije tvoja deca više nisu deca.
to je možda uzrok svih problema među vama
 
Ne mozete u tim godinama da odjednom glumite porodicu kao sa reklame. Vasa deca nemaju dugme koje cete pritisnuti i onda se oni promene i postanu divni. To su ista ona deca i isti oni ljudi koji su oduvek i bili. Kako ranije niste videli vasu nepovezanost i da to promenite. Sad se ne mozete zbliziti, ako nikad niste ni bili bliski. Dugme za to ne postoji.
A oni su sigurno divni mladi ljudi, u nekim svojim krugovima.
Vasaa nepovezanost osta kao posledica vaseg odnosa koji ste oduvek imali, niko nije odjednom zahladio tople i divne odnose koje je imao sa roditeljima.
Itd itd itd
 
Poslednja izmena:
Danas sam se, tokom telefonskog razgovora, brecnula na mamu.
Zato što je uspela da me iznervira, ne ona nego istina koja progovara iz nje, kao i svaki put.
Umesto da kažem - u pravu si majko, ne znam kako da se izborim sa tim, ja sam se brecnula kako ne mogu više time da se opterećujem.
Zašto?
Jer mi je mama jedina sigurna luka i jedino sigurno mesto u kojem mogu biti iskreno ljuta, nemoćna i ogorčena.
To je ogroman kompliment za nju koji je toliko grozan i užasan, da me duboko grize savest zbog njega.
Da li ovo ima veze sa temom? Verovatno nema.
Al morala sam negde da se izjadam da sam smrda.

:heart:
 
Nema smilsla,velika prevara...

Kakva PREVARA?


"Staromodno imati decu" - I te kako staromodno, jedna od najstaromodnijih stvari. :hahaha:

Mislim da je nasa generacija shebana bas od nase dece.

Koja je to "vasa" generacija?

Znam da boli,boli i mene,ali skinimo masku i stvarno i kazimo,jel su nam ta deca stvarno trebala?Cemu sluze?

Pokaj se. Idi u crkvu.

Imam sina 44 g.cerka 34...kao da ih nemam...

Vidim i zasto.

Zivot sam im dala i pare.

Pa sto si ih pravila ako sada zalis. Sta hoces od njih? Da ti vrate novac kao naknadu? Da komandujes njima kao malim robotima i da oni rade sve sto ti zelis i zamislis? Hahahaha!

Cerka moje drugarice mi kaze,odlucili smo da nemamo decu!

Najgluplja izjava ikad.

Moje pitanje je cemu sluze deca?

Malo kasno ti je da to pitas sada :hahaha:
 
Treba imati finansijske uslove za normalno odrastanje i skolovanje dece.To je prva stavka.
Par sam treba da se dogovori hoce ili ne da podredi svoj zivot deci.To je druga stavka.
Dvoje moraju da budu sposobni na zivot kakav zele sta god ko pricao.Treca stavka.

Vecina bez ovih osnova ima decu i upropasti im zivote.

U Srbiji vazi da su "deca duzna" roditeljima.I onda imate roditelje koji vriste,kukaju i histerisu ili podlo manipulisu/psihicki su nasilni jer ocekuju da deca"ispunjavaju svoje duznosti" koje ne postoje zapravo.

Tako se dolazi do razdora/crne hronike.
 
Poslednja izmena:

Back
Top