Rad na Aljasci

bman3

Početnik
Poruka
28
Podijelite mi svoja iskustva o radu na Aljasci, cuo sam i procitao mnogo toga pozitivnog kao plate preko 6000$, izvrsna priroda i da dobijate naknadu samo zato sto zivite na Aljasci, ali i negativnik stvari poput depresivne sredine, klime i vremena.
Da li su plate stvarno toliko visoke?
Da li je zivot stvarno toliko skup?
Kako se odlazi? Preko koje agencije?
 
za mesec dana ne moze da se zaradi 6000$, ortak je bio, radio po 16 i po sati skoro 2 meseca (to je inace regularno ne radis 16 nego 16 i po jer ti se pauza za obrok ne racuna u satnicu), znaci cisto mesecno mozes da uzmes 4200$ , za 14 dana ti je max bruto 2800$ i kad odbijes porez federalni(vraca se naredne godine), socijalno, jos neke njihove medicare poreze itd, ostane ti 2100$ cisto, znaci 30 dana da kazemo 4400 neto ni cent preko toga,ali za to mora sezona da bude top, da se radi 16h drugacije nema sanse.takodje po Americkom zakonu h2b ti ne placas nista nikakvoj agenciji te nekakve registracione takse jer je to njima placeno vec, takodje sve sto se desi neplanirano na putu do odredista znaci ne moze da se poleti itd. viza i avion se vracaju

- - - - - - - - - -

Podijelite mi svoja iskustva o radu na Aljasci, cuo sam i procitao mnogo toga pozitivnog kao plate preko 6000$, izvrsna priroda i da dobijate naknadu samo zato sto zivite na Aljasci, ali i negativnik stvari poput depresivne sredine, klime i vremena.
Da li su plate stvarno toliko visoke?
Da li je zivot stvarno toliko skup?
Kako se odlazi? Preko koje agencije?

http://www.workabroad.rs/h2b-program-aljaska/
 
za mesec dana ne moze da se zaradi 6000$, ortak je bio, radio po 16 i po sati skoro 2 meseca (to je inace regularno ne radis 16 nego 16 i po jer ti se pauza za obrok ne racuna u satnicu), znaci cisto mesecno mozes da uzmes 4200$ , za 14 dana ti je max bruto 2800$ i kad odbijes porez federalni(vraca se naredne godine), socijalno, jos neke njihove medicare poreze itd, ostane ti 2100$ cisto, znaci 30 dana da kazemo 4400 neto ni cent preko toga,ali za to mora sezona da bude top, da se radi 16h drugacije nema sanse.takodje po Americkom zakonu h2b ti ne placas nista nikakvoj agenciji te nekakve registracione takse jer je to njima placeno vec, takodje sve sto se desi neplanirano na putu do odredista znaci ne moze da se poleti itd. viza i avion se vracaju

- - - - - - - - - -



http://www.workabroad.rs/h2b-program-aljaska/
Da citao sam sa tog sajta, ali me zanima sta kaze tvoj drug o zivotu tamo, da li je posao pretezak i sta je on uopste radio, njegova iskustva

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Podijelite mi svoja iskustva o radu na Aljasci, cuo sam i procitao mnogo toga pozitivnog kao plate preko 6000$, izvrsna priroda i da dobijate naknadu samo zato sto zivite na Aljasci, ali i negativnik stvari poput depresivne sredine, klime i vremena.
Da li su plate stvarno toliko visoke?
Da li je zivot stvarno toliko skup?
Kako se odlazi? Preko koje agencije?

a i posao je sigurno laganica
 
Mozes zaraditi i vise i nije istina da treba da rintas 16 sati.Poslovi koji su izuzetno placeni su zavarivaci i monteri konstrukcija.Placeni su i elektromonteri i rukovaoci gradjevinskim masinama radnici na gasnim i naftnim postrojenjima.Vozaci kamiona su placeni po kilometrazi a kad je sezona tada je taj posao izuztetno trazen i uvek im fali vozaca.
 
Mozes zaraditi i vise i nije istina da treba da rintas 16 sati.Poslovi koji su izuzetno placeni su zavarivaci i monteri konstrukcija.Placeni su i elektromonteri i rukovaoci gradjevinskim masinama radnici na gasnim i naftnim postrojenjima.Vozaci kamiona su placeni po kilometrazi a kad je sezona tada je taj posao izuztetno trazen i uvek im fali vozaca.
Замисли возач камиона, ти се тамо запослиш, тек дошао ово оно, прва тура и цркне ти нешто на сред пута, а Аљаска каква је као пола Европе у којој живи нмп око 600000 људи ја мсм, град од геада удаљен по ко зна колико километара, и још ноћ и још зима, то би био хорор, чуо сам да су код њих темп и до -50 брт, ако ништа мало се дружиш са поларним медвједима, гледате Аурору Бореалис и тако то хахахаха

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pozdrav drugari, imam diplomu i znanje engleskog jezika jedini problem je sto nemam stalni radni odnos, kako to najlakse resiti da ne provale da nisam u radnom odnos. I koliko para gubim ako ne prodjem za h2b vizu kod agencija i ovako za vizu ukupno? hvala
 
Podijelite mi svoja iskustva o radu na Aljasci, cuo sam i procitao mnogo toga pozitivnog kao plate preko 6000$, izvrsna priroda i da dobijate naknadu samo zato sto zivite na Aljasci, ali i negativnik stvari poput depresivne sredine, klime i vremena.
Da li su plate stvarno toliko visoke?
Da li je zivot stvarno toliko skup?
Kako se odlazi? Preko koje agencije?

Zavisi koji posao radis, ali toliko nisu visoke plate, Neto.
Ne dobijas nikakvu naknadu, koja je ovo nebuloza.

Zivot nije skup, Aljaska nema nikakvu taksu.
Kakva depresivna sredina, joj majko sta se covek ovde sve nacita, :)

Preko raznih agencija,a moze direktno i preko USA, :)
 
Alaska is the only state that does not collect state sales tax or levy an individual income tax on any type of personal income, either earned or unearned. Instead, every Alaskan, children as well as adults, receives a payment each year from the Alaska Permanent Fund Corporation
 
Radna putovanja ne vezuju se samo za Aljasku i fabrike za preradu ribe. U ponudi pojedinih agencija su i poslovi spasioca u Vašingtonu, Virdžiniji, Masačusetsu. Na takva putovanja mogu otići samo oni sa prethodnim iskustvom u sličnom programu. Plata je 650-850 dolara na nedeljnom nivou, od čega se odbija novac za smeštaj. Radno vreme spasioca je 40 sati nedeljno, a prekovremenog rada nema.

Idemo narode, biju ko nece, LOL, :lol:

- - - - - - - - - -

Sta li ce ti spasioci da rade, koga da spasavaju, kada svaki bazen ima svoje radnike , redovno zaposlene, :)
 

Back
Top