Lazna kilometraza?

Prvo: nemojte nikada da potcenjujete devojke i njihovo znanje o mehanici (i elektronici) automobila.
Drugo: Kilometrazu je najlakse promeniti pomocu laptop-a i odgovarajucih kablova kao i uz pomoc odgovarajuceg softvera... e sad... zavisi od modela do modela...
 
Pa ti kupi laptop, kupi sve kablove i kupi sve softvere. Pa pomocu srece i matematike proracunaj sta ti treba.
c014.gif
 
Dovla:
Prvo: nemojte nikada da potcenjujete devojke i njihovo znanje o mehanici (i elektronici) automobila.
Drugo: Kilometrazu je najlakse promeniti pomocu laptop-a i odgovarajucih kablova kao i uz pomoc odgovarajuceg softvera... e sad... zavisi od modela do modela...


Ma kakvi bre, devojke su dibre samo za jedno! :lol:

Drugo nista i ne znaju, ali kada se jos malo razvije tehnologoija ovi lutaka nece nam trebati ni za to!

Drugo, to tvoje "najlakse" i nije bas lako, zar ne?

Mozda sam pao testove, ... Ja sam vise za prakticne stvari, a inace devojka koje se parkira u nazad ja je castim!

P.S.Naravno da nisam pao testove to se mi samo salimo. Inace sam polagao po nekoj najvecoj klizavici, haha, a neka devojka jadnica pala....
 
Ne znam odakle si ali ja sam licno znao nekoliko devojaka kojima sam pomogao da savladaju auto koje su imale i mogu ti reci da im odlicno ide i prepoznavanje kvarova kao i prakiranje u rikverc. Naravno to su bili izuzeci dok nisam poceo intezivnije da se krecem po Beogradu. Veruj mi voze kao Miki Lauda stvarno svasta sam vidjao a najintresantnije mi je bilo (a sigurno bi bilo i tebi da si video) kada sam video da lik ne zna da uparkira BMW X5 u rikverc i zameni se sa jednom devojkom koja je sedela pored njega i ona uparkira iz prve i to na uzbrdici. Stvarno ima dobrih zena vozaca. Kod njih je mali problem sto one ili znaju EXTRA da voze ili NEMAJU POJMA nema nikakve sredine.
 
Koje su vam ovo fore bratijo? Kakve ribe, serpe i lonci? Ako nekoga zbunjuje nick sledi pojasnjenje Leica=Najbolja marka fotoaparata na svetu (po koliko toliko razumnoj ceni), niac=skraceno od manijak == manijak za lajkom// Neinteresuje me skidanje vec dizanje, (kao da ce mi neko poverovati), na puntu 1.2 2002, 2003 godiste. Nameravam da ga uvezem SEBI iz Zabarije pa ako hocu nizu carinu, treba mi visoka kilometraza... A ja naravno necu auto koji je presao 200000. Ali ocu da to pise na satu. Jeeeee, i sto toliko buke? Niko nije odgovorio na postavljeo pitanje? Ako ste face, onda bi trebalo da znate koliko je auto presao i bez kilometar sata, tj niko nebi mogao da vas slaze. Cemu dreka? Mehanicari... Ima li iko ozbiljan da mi pomogne? Lexa? I ko uopste veruje da je auto star 3 godine presao 80000? To samo moja bivsa lada 19 godina stara a presla 120000...
 
Ne razumeh da li ti je 80000 za tri godine mnogo ili malo ali ja mogu da poverujem da postoji takvo auto. Drugo: sto nisi odmah rekao sta ti treba nego pitas uopsteno. Dakle, ono sto sam prvo napisao stoji, ali posto se radi o pomeranju unapred ima jedna ideja koja je malo... pa ne znam kakva je vidi sam. Naime, napunis rezervar do vrha, zatim podignes jedan od pogonskih tockova, startujes auto, ubacis u petu i pustis kvacilo i drzis ga na oko 2000-2500 obrtaja ako je dizel i 3000-3500 obrtaja ako je benzinac i trebalo bi sa jednim rezervarom da dobro pomeris kilometrazu.Moj iskren savet ti je da se ne cimas sa Fiatovom elektronikom kad se jednom cacne bezi od nje...
 
Leicaniac:
Koje su vam ovo fore bratijo? Kakve ribe, serpe i lonci? Ako nekoga zbunjuje nick sledi pojasnjenje Leica=Najbolja marka fotoaparata na svetu (po koliko toliko razumnoj ceni), niac=skraceno od manijak == manijak za lajkom// Neinteresuje me skidanje vec dizanje, (kao da ce mi neko poverovati), na puntu 1.2 2002, 2003 godiste. Nameravam da ga uvezem SEBI iz Zabarije pa ako hocu nizu carinu, treba mi visoka kilometraza... A ja naravno necu auto koji je presao 200000. Ali ocu da to pise na satu. Jeeeee, i sto toliko buke? Niko nije odgovorio na postavljeo pitanje? Ako ste face, onda bi trebalo da znate koliko je auto presao i bez kilometar sata, tj niko nebi mogao da vas slaze. Cemu dreka? Mehanicari... Ima li iko ozbiljan da mi pomogne? Lexa? I ko uopste veruje da je auto star 3 godine presao 80000? To samo moja bivsa lada 19 godina stara a presla 120000...


OK momce ja sam govorio lexi, a od nje nikako nemoj da ocekujes odgovor, (mislim zene i kola! :roll: )

Ne znam da ti odgovorim, to zna samo onaj ko je radio menjanje kilometraze na digi satovima, ili ko je bar video kako se radi, tako da to moras da se raspitas.

U teoriji, terba ti komp i na neki nacin da ga prikacis na sat ali kako... Ne zma jer nisam video.


Odakle si ti uopste? Kada ti je manja carina za vecu kilometreazu?

Ako ne znas nikoga koa to radi idi kod likova koji uvoze polovnjake, oni znaju, samo naravno, NIKO ti nece na izvolte pokazati kako se to radi, narocito ako te ne poznaju, nego moras da budes diskretan :wink: pa da vidis kako se to radi.
 
Sto se tice manje carine u svezi sa predjenom kilometrazom stvari stoje ovako: Po carinskom katalogu se zaracunava vrednost automobila (nije vazno sta pise na kupoprodajnom ugovoru, ali je pozeljno da pise sto manje), i ta vrednost se smanjuje sto je auto stariji i sto je vise presao. Na primer, punto 1.2 2001 god moze da kosta od 3000 do 7000 eura u Italiji, ali najniza carinska vrednost za takav auto je oko 1500 eura i na nju se placa carina (ukoliko znate ove sheme - radi se preko spediterske firme iz blize okoline). Na kraju, konkretno za punta, carina i PDV dodju oko 700 evra za najslabiji model, a ne +20%+18% na kupoprodajnu cenu, sto bi za 3 kile para doslo oko 1300 evra. I konacno, da sumiram, odete u Italiju (ili bilo gde u EU), kupite auto sa recimo 90000km i dignete mu kilometrazu na 200000, carina manja za cca 5-10% nego inace... Laptop imam, znanje imam (elektrotehnicar racunara), zelju imam, ALI NEMAM ODAKLE DA NAUCIM... Nemogu da natrapam na netu, kod nas svi na ove fore, kao uzecu mu posao iz ruku itd. Inace, kad prelazite sa polovnjakom granicu kod Subotice, u Madzariji vam lik nudi da vam digne kilometrazu (30evra), i kad predjete granicu isti taj lik vam nudi da vam je smanji (opet 30evra). Pa jel on neki pametan, radicemo to svi sami? Ej bre ljudi, sto sakali da nas deru? Moze na autu da pise bilo koja kilometraza, kad ga kupujete, odvezete ga lepo u ovlasteni servis na veliki pregled i ljudi vam kazu u kakvom je stanju. Ko jos kupuje auto zato sto na njemu pise 50000? Pamet u vugla! N O V I S A D ruuuuuuuleeeeeeeez
 
Predlazem ti da ga ne cackas nego daj tih 500e vise to ti je bolje nego da se ucis na njemu kako se steluje kompjuter vecu ces stetu napraviti od tih 500e. Fiat je jako zaebat sto se tice elektronike. Ako ti je bas zapelo idi na www.elitesecurity.org tamo ima ljudi koji mogu da ti kazu gde ima softver, kako to da uradis ali mislim da ces morati da imas konkretan auto (godina, motor, serija proizvodnje...)
 
Leicaniac:
Sto se tice manje carine u svezi sa predjenom kilometrazom stvari stoje ovako: Po carinskom katalogu se zaracunava vrednost automobila (nije vazno sta pise na kupoprodajnom ugovoru, ali je pozeljno da pise sto manje), i ta vrednost se smanjuje sto je auto stariji i sto je vise presao. Na primer, punto 1.2 2001 god moze da kosta od 3000 do 7000 eura u Italiji, ali najniza carinska vrednost za takav auto je oko 1500 eura i na nju se placa carina (ukoliko znate ove sheme - radi se preko spediterske firme iz blize okoline). Na kraju, konkretno za punta, carina i PDV dodju oko 700 evra za najslabiji model, a ne +20%+18% na kupoprodajnu cenu, sto bi za 3 kile para doslo oko 1300 evra. I konacno, da sumiram, odete u Italiju (ili bilo gde u EU), kupite auto sa recimo 90000km i dignete mu kilometrazu na 200000, carina manja za cca 5-10% nego inace... Laptop imam, znanje imam (elektrotehnicar racunara), zelju imam, ALI NEMAM ODAKLE DA NAUCIM... Nemogu da natrapam na netu, kod nas svi na ove fore, kao uzecu mu posao iz ruku itd. Inace, kad prelazite sa polovnjakom granicu kod Subotice, u Madzariji vam lik nudi da vam digne kilometrazu (30evra), i kad predjete granicu isti taj lik vam nudi da vam je smanji (opet 30evra). Pa jel on neki pametan, radicemo to svi sami? Ej bre ljudi, sto sakali da nas deru? Moze na autu da pise bilo koja kilometraza, kad ga kupujete, odvezete ga lepo u ovlasteni servis na veliki pregled i ljudi vam kazu u kakvom je stanju. Ko jos kupuje auto zato sto na njemu pise 50000? Pamet u vugla! N O V I S A D ruuuuuuuleeeeeeeez


Tako je NS rulz.

Ali to i nije cudno, niko nece da ti odaje tajne posla, tim pre sto si jednostavnije.....


Tako da to je verovatno neka prosta stvar, ali ja zaista ne mogu da ti pomognem. A sada mi je bas zao. Jesi ti iz NS? Mozda da probamo nesto samo da izmuvamo, da se ja raspitam na faksu, studiram masinski smer za motore i vozila, ako oni tamo likovi kod mene ne znaju onda niko ne zna. A mozda i kod jednog drugara.... Ako si iz NS javi pa cemo smilsiti nesto, imam ja par strucnjaka, pa cemo videti.
 
Vidite, ja jesam pristalica toga da digitalne uredjaje treba popravljati cekicem, ali mislim da to u ovom slucaju nebi mnogo pomoglo. Postoji teoretska sansa da se lupanjem cekica pri visokoj frekvenciji razmagnetise elektronika, ali VERUJTE, probao sam, jaaaaako tesko to ide. Mora se biti bas profi. Aj sad IMA LI NEKO KO JE UP TO DATE u vezi sa ovim problemom?
 
Leicaniac:
Vidite, ja jesam pristalica toga da digitalne uredjaje treba popravljati cekicem, ali mislim da to u ovom slucaju nebi mnogo pomoglo. Postoji teoretska sansa da se lupanjem cekica pri visokoj frekvenciji razmagnetise elektronika, ali VERUJTE, probao sam, jaaaaako tesko to ide. Mora se biti bas profi. Aj sad IMA LI NEKO KO JE UP TO DATE u vezi sa ovim problemom?

Koliko se ja razumem u tehniku, postoje tri mogućnosti:
1. Čista mehanika: sajla ide iz menjača u tablu, i to se rešava bušilicom
2. Magnetni davač impulsa, koji se nalazi na menjaču - diferencijalu, i koji broji obrtaje izlaznog vratila/poluosovine. To bi značilo da treba da otkriješ gde se to sranje nalazi i da ga otruješ nekim generatorom magnetnih impulsa...
3. Čista elektronika: impulsi iz kompjutera koji prati rad motora, a to se rešava vrlo jednostavno: daš onom Mađaru onih 30 eura, i rešen problem. ;-))
 

Back
Top