Strah od zivotinja

bman3

Početnik
Poruka
28
Jos uvek se bojim zivotinja poput medvjeda, pasa, vukova i tako dalje.Uglavnom zivotinja vecih od mene, takodje i nekih domacih poput recimo bikova, zanima me postoje li neki nacini da kada vas tako neke zivotinje napadnu da se odbranite?
 
Где ти живиш, па ове животиње могу да те нападну?

Ове животиње могу тако на окупу да се нађу само у ЗОО вртовима.
 
valjda kad je pas sam nije neki problem ali čopori mogu da budu, mada često se i oni izvale i ljudi prođu a oni ih ne diraju, mada ni meni nije prijatno

a za šumu, pa valjda je zato bolje ići u nekoj grupi ako stvarno tu žive medjedi, al kod nas ih i nema

- - - - - - - - - -

mada i taj sam pas, pa onako :)
 
Страх од животиња је стечен и производ је околине и васпитања ( ајо је то васпитање)
Погледајте сасвим малу децу, она немају никаквог страха од животиња и само је на нама да тако и остане.
 
Ako neko ima strah od zivotinja najbolje sto moze da uradi je da se suoci sa njim
Naravno ne kazem da ako se na primer plasis zmija treba da ides po sumi i hvatas zmije dok te strah ne prodje :lol: ali strah od domacih zivotinja(psa,macke)se lako prevazidje
 
Страх од животиња је стечен и производ је околине и васпитања ( ајо је то васпитање)
Погледајте сасвим малу децу, она немају никаквог страха од животиња и само је на нама да тако и остане.

Мала деца немају ни страх од висине, ако га пустиш самог стропоштаће се негде, ни од дубине, иако не зна да плива, ни од аутомобила, иако не умеју да се чувају истих, о чему ти уопште причаш?
 
Мала деца немају ни страх од висине, ако га пустиш самог стропоштаће се негде, ни од дубине, иако не зна да плива, ни од аутомобила, иако не умеју да се чувају истих, о чему ти уопште причаш?
Pa nećeš MALO dete pustiti SAMO u dubine i na visine! :lol:
Učićeš ga plivanju, saobraćajnim propisima i da ne gura prste u šteker.
Pored toga, dete treba vaspitavati da ne bude kukavica, a to podrazumeva - ne da izvuče automat i pobije čopor lutalica koji drema na letnjem suncu, već da se u životu suočava sa svojim (iracionalnim) strahovima i nauči da ih prevaziđe.
 
Pa nećeš MALO dete pustiti SAMO u dubine i na visine! :lol:
Učićeš ga plivanju, saobraćajnim propisima i da ne gura prste u šteker.
Pored toga, dete treba vaspitavati da ne bude kukavica, a to podrazumeva - ne da izvuče automat i pobije čopor lutalica koji drema na letnjem suncu, već da se u životu suočava sa svojim (iracionalnim) strahovima i nauči da ih prevaziđe.

Учићу га и да се клони паса, док их се не решимо на нивоу државе, а на локалном нивоу ћу се ја трудити да решавам ствари својим методама.
 
Страх је тесно повезан са непознатим. Када нешто познајемо и знамо и добре и лоше ствари , страх нестаје , а на његово место долази респект и поштовање.Ако останемо на нивоу страха он лако прелази у мржњу. Тако је са животињама . а тако је и са људима. То видимо и овде. Учење о живом свету око нас ће нас ослбодити и страха и фобија и мржње.За градску децу је упознавање и учење много важније него за сеоску децу, која се од малена упознају са животињама.
Ево јеног примера едукације који смо пар зима практиковали у Кошутњаку на стазама у Пионирском граду. Долазили смо са сојим Сибирцима и са санкама и, возили децу, она су се упознавала са псима и причали им о том спорту, али и о далеком северу где ти пси служе за рад - вучу , као део свакодневног живота.Пошт су Сибирски хаскији као и друге расе поларних паса неагресивни контакт је врло брзо успостављан.Ми смо то радили волонтерски, из жеље да покажемо деци да те животиње нису само љубимци, него да она имају и сасвим другачију улогу у животу, била она спортска или радна.

o5skEH5.jpg


h1qVc5x.jpg


Is8lbGp.jpg


USn9m6z.jpg
 
Учићу га и да се клони паса, док их се не решимо на нивоу државе, а на локалном нивоу ћу се ја трудити да решавам ствари својим методама.

Zbog takvih ''metoda'' i imamo situaciju da se zivotinje plase ljudi. Onda cine ono sto inace ne bi. Zivotinja ce te napasti ako misli da je ugrozena. Grabljivci mogu i zbog gladi, ali iz obesti napada i ubija samo covek. Od njega nema gore zivotinje.
 

Back
Top