Da li je bilo vaskrnuca?

:)


Polako sa tim "kad ce" ...

Da ne jurimo "pred rudu" ...


"...A kad seđaše na gori maslinskoj prema crkvi, pristupiše k Njemu učenici nasamo, i pitahu Ga samog Petar i Jakov i Jovan i Andrija govoreći:
-
Učitelju! Kaži nam kad će to biti? I kakav će znak biti kad će se to sve svršiti, kakav je znak Tvog dolaska i kraja veka? I kakav je znak kad će se to dogoditi?
I odgovarajući Isus im poče govoriti:

- Čuvajte se da vas ko ne prevari, da vas ne prevare, jer će mnogi doći u moje ime govoreći: Ja sam Hristos i vreme se približi. I mnoge će prevariti. Ne idite dakle za njima.
A kad čujete ratove i bune i glasove o ratovima, gledajte da se ne uplašite; jer treba da to sve najpre bude, ali to još nije tada posledak, kraj. Tada im reče: Ustaće narod na narod i carstvo na carstvo, i zemlja će se tresti vrlo po svetu, i biće gladi i pomori i strahote i bune i veliki znaci biće na nebu. A to je sve početak stradanja.
A vi se čuvajte; Pre svega ovog, tada će vas predati u sudove na muke, metnuće na vas ruke svoje i goniće vas i predavati u zbornice i u tamnice; i po zbornicama biće vas, i pred kraljeve i careve izvodiće vas mene radi za svedočanstvo njima, i pobiće vas, i svi će narodi omrznuti na vas imena mog radi. A to će vam se dogoditi za svedočanstvo.
Metnite dakle u srca svoja: kad vas povedu da predaju, ne brinite se unapred šta ćete govoriti, da se pre ne pripravljate kako ćete odgovarati, niti mislite; nego šta vam se da u onaj čas ono govorite; Jer ću vam ja dati usta i premudrost kojoj se neće moći protiviti ni odgovoriti svi vaši protivnici. Jer vi nećete govoriti nego Duh Sveti.
I u svim narodima treba da se najpre propovedi jevanđelje.
I tada će se mnogi sablazniti, i drug druga izdaće, i omrznuće drug na druga.
A predavaće vas i roditelji i braća i rođaci i prijatelji; I predaće brat brata na smrt i otac sina, i ustaće deca na roditelje i pobiće ih i pobiće neke od vas. I svi će omrznuti na vas imena mog radi. I dlaka s glave vaše neće poginuti.
Trpljenjem svojim spasavajte duše svoje.
I izići će mnogi lažni proroci i prevariće mnoge. I što će se bezakonje umnožiti, ohladneće ljubav mnogih.
:)

Ali koji pretrpi do kraja blago njemu.
I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći poslednje vreme..."...
 
A kako to da je neke napravio lepe a neke ruzne ?
Не постоје ружни људи. Постоје само људи чији спољни изглед је другачији од онога шта неко очекује.

Као што не постоји ни смрад. Само непријатан или пријатан мирис.

Као што не постоји ни хладноћа, само одсуство топлоте.
 
U Jovanovom Otkrovenju se i kaze "da ce pored Drugi dolazak Isusa Hrista biti meteza , buna , ratova i buna i da se ne plasimo , jer tako treba da bude ..."...

Ali i kada dodje "doci ce kao lopov u noci..." , dakle , vecina ljudi nece ni biti svesna sta se dogadja zbog iznenadne brzine kojom ce se to desiti ...
 
Pa to brate traje li traje, pogibosmo.....:lol:
..
Што ви погибосте, није ваљда да верујете у Исуса?
Фино, лепо, чудни су путеви Господњи, свако има неки свој пут којим Му прилази. Имаш нашу пуну подршку, немој да се стидиш, само напред. :)
 

Back
Top