KAKO FUNKCIONISE DEMOKRATIJA U SRBIJI..
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 97

Tema: KAKO FUNKCIONISE DEMOKRATIJA U SRBIJI..

Primećen član billy_THE_kid (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano KAKO FUNKCIONISE DEMOKRATIJA U SRBIJI..

Evo kako.....Ako se ne slazes sa misljenjem vecine...koje, kako je poznato iz istorije, nije uvek i ispravno...Cak, naprotiv, najcesce je retrogradno i primitivno....Setimo se Giordana Bruna, Galilea,Kolumba,...itd., uvek ces biti na meti te iste , primitivne i retrogradne vecine. Tako je i danas u Srbiji, odnosno, tako funkcionise demokratija u istoj.

I, cim te vecina, koja to mozda i nije, ali je najglasnija i najbezobraznija...markira kao neistomisljenika, pocinju progoni, u kojoj se vecina drzi grupe, sto joj daje , ali samo prividno snagu i kurchevitost..

Kad, nazalost, spoznaju da mogu samo da te mrze ili da ti rade neke radnje poznate kao felatio....vecina obicno zove u pomoc, a sve u svojoj nemoci onoga ko je na Vlasti.

Vlast, kao vlast, lize se sa tom vecinom, nazovimo je grupom, prija joj tetosenje grupice...njeno shlihtanje....i..

Koristi svoju moc, da eliminise protivnike, raznim sredstvima...nekada su to bila ubijanja, proganjanja, a danas CENZURE, i sl.

Eto, tako mislim da su Srbi shvatili demokratiju...ne kao pravo na razlicitost svega , pa i misljenja, nego pravo rulje, odnosno grupe, da u sprezi sa birokratijom, namece svoje misljenje svima ostalima...

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Podrazumevano Re: KAKO FUNKCIONISE DEMOKRATIJA U SRBIJI..

pa da...

samo se ponekad mišljenje pojedinca kosi sa zdravim razumom,pa kad mu neko ukaže na to on podivlja....

Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Cool Re: KAKO FUNKCIONISE DEMOKRATIJA U SRBIJI..

VIDI, ELVISE.........ZAOBIDJI MI TEMU , KEVE TI......OPET CE DA MI JE ZAKLJUCAJU....

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

pa ovo je javni forum svako ima pravo da postuje dokle god ne krši pravilnik...
    stvarno ne znam zašto te vređa ovo što sam napisao...
    ne misliš valjda da se odnosi na tebe?

Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

HEHEHEE.MA NE , BATICE....NI NE POKUSAVAJ DA ME ISPROVOVOCIRAS....

SAMO SAM TE DEMOKRATSKI ZAMOLIO DA ZAPALIS IZ TEME...I NEMOJ DA ME PRIJAVIS SHERIFU....

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

pa ja ne kukam šerifu zbog gluposti...samo zbog nacista i fašista,a i tad lepo i argumentovano prezentujem svoju žalbu...

pošto vlada demokratija na krstarici ja ipak neću zapaliti sa tvoje teme,ako hoćeš da se dopisuješ sa sobom imaš blog,ovo je ipak forum...

ps

nepristojno je konstantno pisati velikim slovima...molim te isključi caps lock, osnovni internet bonton to nalaže...

Domaćin JABUCHILO (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Citat Original postavio billy_THE_kid
    Evo kako.....Ako se ne slazes sa misljenjem vecine...koje, kako je poznato iz istorije, nije uvek i ispravno...Cak, naprotiv, najcesce je retrogradno i primitivno....Setimo se Giordana Bruna, Galilea,Kolumba,...itd., uvek ces biti na meti te iste , primitivne i retrogradne vecine.
    ako misljenje vecine nije uvek ispravno to jos nije dokaz da je ispravno misljenje manjine...

... jer, npr. ceo kosmos nije heliocentrican a zapadno od evrope nije indija vec amerika. sad, neko ce reci da su oni svejedno bili VISE U PRAVU od vecine, ali pitanje je da li se PRAVO ILI GRESKA mogu kvantifikovati. licno mislim da je to apsurd...
    batina ima dva kraja,
    k___c ima jedan kraj -
    a praznom divanu nigde kraja.

Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Elvin
    pa ja ne kukam šerifu zbog gluposti...samo zbog nacista i fašista,a i tad lepo i argumentovano prezentujem svoju žalbu...

pošto vlada demokratija na krstarici ja ipak neću zapaliti sa tvoje teme,ako hoćeš da se dopisuješ sa sobom imaš blog,ovo je ipak forum...

ps

nepristojno je konstantno pisati velikim slovima...molim te isključi caps lock, osnovni internet bonton to nalaže...
    vazi....evo....Elvise, ajde sad prozbori neku o demokratiji....

Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JABUCHILO
    ako misljenje vecine nije uvek ispravno to jos nije dokaz da je ispravno misljenje manjine...

... jer, npr. ceo kosmos nije heliocentrican a zapadno od evrope nije indija vec amerika. sad, neko ce reci da su oni svejedno bili VISE U PRAVU od vecine, ali pitanje je da li se PRAVO ILI GRESKA mogu kvantifikovati. licno mislim da je to apsurd...
    Skrooooz se slazem....ali, voleo bi da cujem nesto konkretnije o demokratiji u Srbiji
    Filozofija je lepa, ali suvise zahtevna i apstraktna za ovakve forume...

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

hehe pa ne bih sad nešto,nemam inspiraciju...
    nego lepo je što mi uvek netačno pišeš nik...vidim da ti idem na nerve

Učlanjen
    24.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

khm... pa to je bio odgovor na tvoj post o demokratiji u srbiji.
    dakle, nema tu niceg apstraktnijeg od primera koji si sam naveo. "setimo se bruna, galileja,...". ali oni nisu predlagali politicke ideje. predlagali su ideje od mnogo veceg znacaja sa mnogo vecim posledicamo od nekog tamo komunizma ili nacizma i drugih izama.
    znaci, tvoje objasnjenje da je manjina u srbiji u pravu po principu 'i nas je malo kao sto je bio malo bruana, kolumba i galileja' jednostavno ne stoji.
    demokratija, objasnio sam na zakljucanoj temi, je vlast naroda, a ne vlast vecine. a ako se onda bilo vecina bilo manjina ne smatra narodom vec npr. prosvecenim gradjanstvom sveta, onda onaj ostatak bilo vecinski bilo manjinski ima puno pravo da se smatra bastionom demokratije. to je to.
    batina ima dva kraja,
    k___c ima jedan kraj -

Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Elvin
    hehe pa ne bih sad nešto,nemam inspiraciju...
    nego lepo je što mi uvek netačno pišeš nik...vidim da ti idem na nerve
    Sto bi ti meni, isao na nerve??......a za nick izvini....slucajno

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Demokratija ne bi trebala da funkcionise uopste u Srbiji. Demokratija je odlicna alatka za ostvarivanje planova postovanjem glasa vecine kojom se lako manipulise. Masa nema um, znaci - ne vlada sobom.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

O apsurdima demokratije se moze pricati danima, ali pitanje cenzure u Srbiji ne postoji. Ako se sta cenzurise, to su drzavne poverljive imformacije, to radi svaka vlast i svaka drzava... anpassan govoriti o cenzuri u negativnoj konotaciji zemlje u kojoj zivimo, je apsurd predlagaca teme, koji kao da nije odavde.

Drugo manjina je uvek manjina, moze da bude i elitisticka, nista joj ne vredi. Ali manjina o kojoj se ovde pripoveda, je sve nego elitisticka. To cak nije ni homogeni sloj, vec razbacana grupa pojedinaca koji zarad svojih licnih neskrivenih preferencijala ka vlasti nipodastavaju etno korpus ove drzave, njenu istoriju i kulturu.

Trece kada se postavi tema koja ima u vidu siru raspravu ozbiljnog nivoa, ne stavljaju se pridevi tipa kurcevitost i radnje tipa felatio, jer time svesno govore diskutantima o nivou predlozene teme.

Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JABUCHILO
    khm... pa to je bio odgovor na tvoj post o demokratiji u srbiji.
    dakle, nema tu niceg apstraktnijeg od primera koji si sam naveo. "setimo se bruna, galileja,...". ali oni nisu predlagali politicke ideje. predlagali su ideje od mnogo veceg znacaja sa mnogo vecim posledicamo od nekog tamo komunizma ili nacizma i drugih izama.
    znaci, tvoje objasnjenje da je manjina u srbiji u pravu po principu 'i nas je malo kao sto je bio malo bruana, kolumba i galileja' jednostavno ne stoji.
    demokratija, objasnio sam na zakljucanoj temi, je vlast naroda, a ne vlast vecine. a ako se onda bilo vecina bilo manjina ne smatra narodom vec npr. prosvecenim gradjanstvom sveta, onda onaj ostatak bilo vecinski bilo manjinski ima puno pravo da se smatra bastionom demokratije. to je to.
    Ne,ne......demokratija je samo u bukvalnom prevodu vlast naroda, u sustini je vlast vecine.....koja je , ponavljam u mnogo istorijskih momenata bila potpuno retrogradna, nazadna, primitivna....

Prosperitet je svetu skoro po pravilu donosilo misljenje manjine, u svim segmentima, i naravno, u bitnim elementima zivota...

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

ДЕМО(НО)КРАТИЈА.
    То је власт сатане над БОЖИЈОМ ЗЕМЉОМ

-------------------------------------------------------------------------------------------------
    КОНАЧНИ ОБРАЧУН
    револуција-евроазија-традиција
    “Mors tua, vita mea”

Učlanjen
    24.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Ne,ne......demokratija je samo u bukvalnom prevodu vlast naroda, u sustini je vlast vecine.....koja je , ponavljam u mnogo istorijskih momenata bila potpuno retrogradna, nazadna, primitivna....

Prosperitet je svetu skoro po pravilu donosilo misljenje manjine, u svim segmentima, i naravno, u bitnim elementima zivota...
    aaa... izvini onda.
    batina ima dva kraja,
    k___c ima jedan kraj -

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Evo kako.....Ako se ne slazes sa misljenjem vecine...koje, kako je poznato iz istorije, nije uvek i ispravno...Cak, naprotiv, najcesce je retrogradno i primitivno....Setimo se Giordana Bruna, Galilea,Kolumba,...itd., uvek ces biti na meti te iste , primitivne i retrogradne vecine. Tako je i danas u Srbiji, odnosno, tako funkcionise demokratija u istoj.

I, cim te vecina, koja to mozda i nije, ali je najglasnija i najbezobraznija...markira kao neistomisljenika, pocinju progoni, u kojoj se vecina drzi grupe, sto joj daje , ali samo prividno snagu i kurchevitost..

Kad, nazalost, spoznaju da mogu samo da te mrze ili da ti rade neke radnje poznate kao felatio....vecina obicno zove u pomoc, a sve u svojoj nemoci onoga ko je na Vlasti.

Vlast, kao vlast, lize se sa tom vecinom, nazovimo je grupom, prija joj tetosenje grupice...njeno shlihtanje....i..

Koristi svoju moc, da eliminise protivnike, raznim sredstvima...nekada su to bila ubijanja, proganjanja, a danas CENZURE, i sl.

Eto, tako mislim da su Srbi shvatili demokratiju...ne kao pravo na razlicitost svega , pa i misljenja, nego pravo rulje, odnosno grupe, da u sprezi sa birokratijom, namece svoje misljenje svima ostalima...
    Mogao si i direktno da kažeš.

Zainteresovan član bljux (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Reputaciona moć
    49

demokratija je utopija

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

demokratija funkcionise u mnogo drzava Evrope i sire...dakle, utopija nije...to sto smo mi nesposobni za istu, samo znaci da cemo morati da se menjamo...ljudi ovde demokratiju dozivljavaju kao "tiraniju vecine", tj. sve sto vecina odluci ima da ide...e, pa ne funkcionise to tako...u demokratiji se manjina stiti kao pande...
    u demokratiji ti biras predstavnike, oni vode drzavu na odredjen broj godina, posle dolaze drugi...ALI, kada tebi nesto smeta, onda ne sedis na guzici i ne trubis po forumima, nego se organizujes i pokusas da promenis to sto ti smeta...vise nema ono "to ce neko drugi", nego direktna akcija, bato...
    ja kapiram to...tesko je...u Srbiji nikada nije bilo pravog gradjanskog drustva i demokratije...uvek je neko drugi tu bio vlast...kralj ili marsal, zar je bitno? uvek je bilo nekog drugog ko ce da misli za nas...
    Arguing on the internet is like running in the Special Olymipics.
    Even if you win, you're still retarded...

Zainteresovan član bljux (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Nexus 6
    demokratija funkcionise u mnogo drzava Evrope i sire...dakle, utopija nije...to sto smo mi nesposobni za istu, samo znaci da cemo morati da se menjamo...ljudi ovde demokratiju dozivljavaju kao "tiraniju vecine", tj. sve sto vecina odluci ima da ide...e, pa ne funkcionise to tako...u demokratiji se manjina stiti kao pande...
    u demokratiji ti biras predstavnike, oni vode drzavu na odredjen broj godina, posle dolaze drugi...ALI, kada tebi nesto smeta, onda ne sedis na guzici i ne trubis po forumima, nego se organizujes i pokusas da promenis to sto ti smeta...vise nema ono "to ce neko drugi", nego direktna akcija, bato...
    ja kapiram to...tesko je...u Srbiji nikada nije bilo pravog gradjanskog drustva i demokratije...uvek je neko drugi tu bio vlast...kralj ili marsal, zar je bitno? uvek je bilo nekog drugog ko ce da misli za nas...
    blago tebi kad zivis u zemlji Oz.Kako je samo smesno gledati sa strane nekog tako uljuljkanog demokratijom.Uostalom sta se toliko busas sa tom Evropom kad je to brod koji tone.Ta vasa "demokratska Evropa" mi izlazi na ushi vise.I u zabludi si decace,u danasnjem svetu "demokratija" je vladavina manjine ali ljudima koji imaju amove na glavi to ne mozes predociti...

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

ne postoji vladavina vecine...u stvari postoji, ali ne funkcionise...to je neposredna demokratija u kojoj narod o svemu odlucuje na referendumu...to mozda moze u San Marinu...
    demokratija onda jeste vladavina manjine, ali manjine koju bira vecina...to nije neka manjina ciji su preci pre 500 godina pobili svoje prethodnike, ili manjina koja je dobila naklonost sile, npr. vojske, i tako dosla na vlast...demokratija je najlegitimniji poredak jer legitimitet crpi iz naroda...
    Evropa nije brod koji tone...niti se ja busam Evropom...
    rekao sam mnogima ovde, reci cu i tebi...dan kada postanem takav dzangrizavi cinik je dan kada cu sebi prosvirati mozak...

Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jomini
    Mogao si i direktno da kažeš.
    pA , DIREKTNO SAM TI I REKAO NA "PRIMEDBE I SUGESTIJE"

Evo, da ponovim..smatram da podilazis grupi tvojih prikana kojima je dozvoljeno da napadaju svakoga ko se ne identifikuje sa njihovim smesnim "star wars' zvakama..

eto, meni si zakljucao 3 teme....eeej 3....gori si cenzor od Mire Markovic...
    a oni mogu da kenjaju sta hoce, cak i da psuju majku, samo zato sto ste na prst u dupe...
    Ovo je javni forum, a ti si ga pretvorio u privatnu prciju grupice vanzemaljaca ( star wars )
    i time, polako ali sigurno guras ovaj forum u bedak....

Drugo, zamerio sam ti , sto dozvoljavas sirenje rasne mrznje i antisemitizma na forumu....
    To ne sankcionises, iako bi trebalo da znas da je to krivicno delo, decko, za koje mozes da odgovaras i ti, i onaj ko je pisao, a i forum ne verujem da bi postojao vise...

Ti takva sranja tolerises, a mene ces verovatno banovati, sto me zabole, u principu..

Hteo si direktno?? evo ti direktno...ima jos..al me mrzi da kucam

Ističe se Wilkołak (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2005.
    Pol
    muški
    Podgorina - srez valjevski, okrug kolubarski
    Reputaciona moć
    66

Demokratija nigde ne radi u onom obliku u kome je zamisljena da radi.... Kao ni komunizan, demokratija nikada nece zaziveti u njenom integralnom obliku. Svetom kao vlada demokratija, a u stvari vlada neka efemerna spodoba koju zovemo demokratija.

Da li je demokratija u SAD? Da li imamo demokratiju u Francuskoj, Australiji, VB, Nemackoj??? Sutra malo! Imamo nesto sto samo po spoljasnjosti podseca na demokratiju a ispod toga se krije ALAVOST i NEZASITOST koja ce nas i dovesti do kraja. Prvo ce unistiti planetu a onda cemo i mi da umremo zajedno sa njom......

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

a u kom je to obliku demokratija zamisljena da radi?
    i demokratija jeste, kao sistem, najpodloznija korupciji...ali to je cena koju placamo da mozemo da radimo ono sto hocemo, ukoliko time ne ugrozavamo druge, a ne ono sto je baja na vlasti zamislio...
    sta je alternativa, ljudi?
    da ja verujem nekome da ce da radi u mom interesu, da se rodim i umrem dok je jedan covek na vlasti koji se oslanja na vojsku i policiju?
    mislim, sve je to lepo, ako sam taj covek JA, ali sta cete onda vi ostali da kazete?

Slične teme

1. Demokratija i sloboda (u Srbiji)?
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 02.02.2009., 13:23
  2. TADI-LAŽI POKAZUJU KOLIKA JE DEMOKRATIJA U SRBIJI
    Autor nesko101 u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.07.2008., 17:18
  3. Demokratija - kako to u Srbiji prazno zvuci
    Autor Kazanova u forumu Politika
    Odgovora: 8