Spisi prije DAI koji govore o Slovenima

Dela99

Početnik
Poruka
11
Pozdrav svima. Interesuje me koji su to spisi koji bi mogli govoriti o Slovenima (Srbima, Hrvatima) i njihovik naseobinama prije DAI od Konstantina. Zelio bih da malo istrazim o tome i da izvedem neke svoje zakljuce, koji bi se prije svega temeljili na objektivnom pogledu i na tim izvorima. Hvala
 
Pozdrav svima. Interesuje me koji su to spisi koji bi mogli govoriti o Slovenima (Srbima, Hrvatima) i njihovik naseobinama prije DAI od Konstantina. Zelio bih da malo istrazim o tome i da izvedem neke svoje zakljuce, koji bi se prije svega temeljili na objektivnom pogledu i na tim izvorima. Hvala

Ovde imaš Pseudo-Cezarija, Priska, Prokopija, Agatija, Malalu, Menandra Protektora, Evagrija, Teofilakta Simokatu, Pseudo-Mavrikija, Uskršnje hronike, Georgija Pisidu, Teodora Sinkela, Anonimna istorija o opsadi Carigrada, Čuda Sv. Dimitrija (I i II), Teofan, Nikifor, Pečat Slovena u Bitiniji, Georgije Monah, Anonim iz IX st., Ignjatije Đakon, Lav VI Mudri, Pavle Monemvasijski, Jovan Kamenijat, Teofanov nepoznti nastavljač, Spis o Carigradu, Monemvasijska hronika, Aretina sholija, Strabonov epitomator: https://www.scribd.com/doc/15762906...i-Izvori-Za-Istoriju-Naroda-Jugoslavije-Tom-1

To ti je za početak, a radi se na ovoj stranici i samo o vizantijskima. Mada ogroman je deo već bio postavljen na forum, uključiv i od strane mene, zajedno sa nekim drugima (Jordanesom npr.).
 

Back
Top