Šta raditi?

Slažem se sa tobom, veruj mi, potpuno.
Ali kada će nepravda stati, ko će da stavi kraj na naprsvdu koja je produkt neorganizovanosti države i neobrazovanosti ljudi(u neku ruku, barem je u mom slučaju tako). Ko će da stane na kraj takvim ljudima? Ko? Od nečega mora da se krene ali ovde nema početka, ljudi misle da je početak izaći na ulice od 18h do 22h i pištati u pištaljku kao debil. Narod ne razume da je ova država raspad raspada, misle da iste stvari koje deluju na zapadu, deluju i ovde.

Brate, šljakaš fizikaliju kod nekog privatnika u malom mestu. Pa, ti si najdalje od države i sistema što se može biti. Ti si veoma mlad i nekvalifikovan radnik. Svako, bilo ko može da radi fizikaliju, potpuno si zamenjiv.

Uzmi i nauči neku veštinu da bi ljudi imali zbog čega da te cene i poštuju. Uzmi nauči da radiš sa viljuškarom, položi vozački ispit, nauči bager, kamion, pa će neko imati interes da te prijavi na osiguranje i da ti plaća doprinose.
 
Slažem se sa tobom, veruj mi, potpuno.
Ali kada će nepravda stati, ko će da stavi kraj na naprsvdu koja je produkt neorganizovanosti države i neobrazovanosti ljudi(u neku ruku, barem je u mom slučaju tako). Ko će da stane na kraj takvim ljudima? Ko? Od nečega mora da se krene ali ovde nema početka, ljudi misle da je početak izaći na ulice od 18h do 22h i pištati u pištaljku kao debil. Narod ne razume da je ova država raspad raspada, misle da iste stvari koje deluju na zapadu, deluju i ovde.

Nepravde je oduvek bilo i oduvek ce je biti. Moras da budes inteligentan, taktican i da pazis sta pricas i kome sta pricas. Mnogo je tesko uklopiti se u pocetku, jer prosto ne verujes koliko su matorci jajare i koliko su kvarni. Kao neka deca u vrticu, za sve ce da se tuzakaju jer su oni jelte, tu odavno i stariji su, i onda moras svima da im titras. Uvek ce rukovodilac njih da podrzi jer su oni tu odavno, a ti si tek dosao.
Jedino sta te moze spasiti je da imas debelu vezu pa ti niko ne moze nista i mozes da budes bahat koliko hoces ili da lepo otvoris svoju firmu i da radis. Ako se odlucis da radis za drugoga bez vezare, onda moras da budes malo namazan.

- - - - - - - - - -

Slusaj Han van Zem-a, covek te odlicno savetuje i predocio ti je stvari kakve jesu. Svet odraslih je zaista okrutan, moras to prihvatiti tako kako je. Tako je vecini. Ako ti je za utehu i te tvoje gaze isto tako neko urnise. To tako ide.
 
Ja sam radio dva meseca kod privatnika dok nisam poludeo i razbio kompjuter. Posle toga sam isteran sa posla. Poenta - nemojte da radite za druge nego gledajte da radite za sebe. Bolje biti slobodan pljačkaš banaka nego rob kog mrcvare u firmi za velike pare. Nego ljudi danas nemaju ponos i trpe svašta, naučeni su da ih guze svi redom, od familije preko poslodavaca do saradnika i životnih partnera. Poslušajte Miroljuba Petrovića, on je sam razvio biznis i živi po svome. ***** život ako si rob. Radije ću da jedem lišće u šumi i živim po svom nego da ližem jaja nekome za pare.
 
Ja sam radio dva meseca kod privatnika dok nisam poludeo i razbio kompjuter. Posle toga sam isteran sa posla. Poenta - nemojte da radite za druge nego gledajte da radite za sebe. Bolje biti slobodan pljačkaš banaka nego rob kog mrcvare u firmi za velike pare. Nego ljudi danas nemaju ponos i trpe svašta, naučeni su da ih guze svi redom, od familije preko poslodavaca do saradnika i životnih partnera. Poslušajte Miroljuba Petrovića, on je sam razvio biznis i živi po svome. ***** život ako si rob. Radije ću da jedem lišće u šumi i živim po svom nego da ližem jaja nekome za pare.

Bukvalno pricas o svom privatnom poslu, ali i tu ima karindzanja, nije ni to bas bez toga. Jebu te inspekcije i sl, ali je definitivno bolje od rada za drugog.
 
Brate, šljakaš fizikaliju kod nekog privatnika u malom mestu. Pa, ti si najdalje od države i sistema što se može biti. Ti si veoma mlad i nekvalifikovan radnik. Svako, bilo ko može da radi fizikaliju, potpuno si zamenjiv.

Uzmi i nauči neku veštinu da bi ljudi imali zbog čega da te cene i poštuju. Uzmi nauči da radiš sa viljuškarom, položi vozački ispit, nauči bager, kamion, pa će neko imati interes da te prijavi na osiguranje i da ti plaća doprinose.
Nebitno mi je da li me ljudi cene ili poštuju(privatno) i nebitno mi je šta imam u zanatu. Ljudi trebaju da se poštuju bez obzira da li ima li oni 100000 u džepu ili 10 dinara. Poštujem ja tebe, poštuješ ti mene. Jednostavno je.
I nebitno što sam na fizikalijama i što sam zamenljiv. On mora da me poštuje kao ljudsko biće, na poslu a privatno može kako hoće, prvo zakonski. I to ja zahtevam od njega a on odgovara "kako ti samnom pričaš, ja mogu tri pita da te rodim."
A čin koji bih napravio jeste prikaz stanja u zemlji i u mom mestu(iako bi verovatno iskočilo 1000 priča), to je to okruženje, to su poslodavci a ja sam produkt odnosa poslodavca i radnika. Moj čin bi bio slika svega.
 
Razumem da ti misliš da to tako funkcioniše, ali to je dosta emotivno i nezrelo razmišljanje. Ti si početnik u svetu odraslih i još nisi naučio da otrpiš nepravdu, a nepravda je na svakom koraku.

Verovatno si čuo za frazu - ići glavom kroz zid. Neki veruju da mogu da idu glavom kroz zid, ali istina je da se kroz zid ne može glavnom i da je jedino što možeš da postigneš razbijena glava.

Ali, ti sigurno osećaš da si u pravu i da sve jasno razumeš...tako da... srećno!

pa trpeo je on nepravdu par godina ako nisi procitao, svakom se smuci
 

Back
Top