Центар Симон Визентал поменуо и Србију: Јача неонацизам

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.539
Центар Симон Визентал поменуо и Србију: Јача неонацизам
Београд -- Центар Симон Визентал објавио извештај о неонацизму на друштвеним мрежама у којима се спомињу и неонацистичке организације које јачају у Србији, пише "Блиц".

ИЗВОР: БЕТА, БЛИЦ ЧЕТВРТАК, 12.07.2018. | 06:59

Под насловом "Дигитални тероризам и мржња 2018", Центар Симон Визентал наводи да српски бенд "Терор 88" шири мржњу и фашизам путем друштвених мрежа. У сарадњи са Фејсбуком и Твитером њихови налози су искључени, али нису блог и Инстаграм, наводи се у тексту.

Стручњаци Центра означили су их као нацисте, који као лого користе "Тотенкопф", односно лобању са амблема СС дивизије, уз објашњење да број 88 у њиховом називу означава дупло осмо слово абецеде - ХХ, те да се односи на фашистички поздрав Хајл Хитлер.

У извештају Центра се додаје да је "Терор 88" уско повезан са српским огранком забрањене нацистичке организације "Крв и част".

Песме бенда "Терор 88" и даље су на Јутјубу, а најчешће их шире припадници "Националног строја", организација "Бели фронт Србија", "Крв и част", "Србска акција", "Цомбат 18" и поједине навијачке група, пише Блиц у сутрашњем броју.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=07&dd=12&nav_category=12&nav_id=1418145

Колико још треба да ојача да би нам примили у ЕУ, као што су Хрватску којој је нацизам у основи национализма ? И зашто се Јевреји нису бунили против њих ?

Шта би са шиптарским нацизмом ? Зашто су их наградили тзв. Косовом ?
 
Prvi put sam čuo za tu grupu pre par dana iako površno pratim marginalne scene , dobro ne baš hc scenu koja sama po sebi margina margine i ima uticaj na srpsku javnost jednako kao i Piksi iz Kneza ako je još živ.

Ja sad prvi put cujem za ove i vec sam zaboravila.

Ali u globalu nisu daleko od istine citajuci naslove poput "rehabilitacije nedica, sluge nacistickih okupatora" i sl.

I ja bih tako reagovala, na stranu sad sto i ovi imaju putera na glavi kad smo mi u putanju, bombardovanje i sl.
 

Back
Top