Žene u crnom odale poštu žrtvama Srebrenice

комшија

Stara legenda
Poruka
90.823
ЖЕНЕ У ЦРНОМ ЈОШ ЈЕДНОМ ОСВЕТЛАЛЕ ОБРАЗ БЕОГРАДА!






http://rs.n1info.com/a403000/Vesti/Zene-u-crnom-odale-postu-zrtvama-Srebrenice.html

Žene u crnom odale poštu žrtvama Srebrenice

31075310_b.JPG


Organizacija "Žene u crnom" organizovala je akciju "Srebrenica 8372" na Trgu Republike u Beogradu, tokom koje su odali poštu žrtvama genocida u Srebrenici 1995. godine i istakle broj 8.372 kako bi ukazale na broj srebreničkih žrtava.

Učesnici akcije razvili su dugo crno platno i pročitali imena žrtava, a potom istakli velike transparente "Srebrenica", "Odgovornost" i "Solidarnost", kao i table sa brojem žrtava ispred kojih su pred kraj akcije prosute latice belih ruža.

Predsednica "Žena u crnom" Staša Zajović rekla je da akcijom ta organizacija i njoj srodne organizacije iz cele zemlje obeležavaju najveći zločin u Evropi nakon Drugog svetskog rata i dodala da se u Srbiji na nivou države i društva i dalje poriče genocid u Srebrenici.

Ističući da je Srbija jedina zemlja u kojoj pred sudovima nije doneta nijedna presuda u kojoj je zločin u Srebrenici kvalifikovan kao genocid, Staša Zajović je navela da je neophodno da se raskine sa teretom zločina iz prošlosti.

"Dok se ne napravi raskid sa prošlošću, mi smatramo da se nastavlja neka vrsta genocida. Neophodno je da se poštuju sudski utvrđene činjenice Međunarodnih sudova, da se prizna dostojanstvo i patnja žrtava, kao i da se organizacijama civilnih društava dodeli trajna lokacija za izgradnju spomenika žrtvama genocida u Srebrenici. Srbija je jedina država do sada koja je prekršila Konvenciju o sprečavanju genocida", rekla je Staša Zajović.

Navodeći da predsednik Aleksandar Vučić prednjači u poricanju genocida u Srebrenici, ona je dodala da i značajan deo opozicionih političara to čini.

"Akcija je vid izgradnje živog memorijala simboličnog spomenika. Ove godine je dramatično to što postoji potpuno ignorisanje i nezainteresovanost. To pokazuje da je propagandom permanentne laži, falsifikovanja, relativizovanja i opravdanja genocida zapravo došlo do toga da je to jedna nevažeća i nepostojeća tema. Time oni na čelu države sa Vučićem žele da brišu sve tragove odgovornosti iz devedesetih", rekla je ona.

Predstavnici vlasti u Srbiji, kako je navela, nemaju apsolutno nijedan razlog da idu sutra na komemorativni skup u Memorijalno centru u Potočarima, jer nisu ispunili nijednu ni moralnu ni političku obavezu.

"Učinili su sve da 2015. godine spreče donošenje rezolucije o genocidu... Smatram da su činovi izvinjenja ceremonijalnog karaktera, cinični, sramotni i ponižavaju žrtve. To je nevažeće ako nije praćeno preuzimanjem odgovornosti za ono što se desilo devedesetih, a u čemu su bili aktivni učesnici bilo u vidu ratnih huškača i na različitm pozicijama", rekla je Staša Zajović.

Skup na Trgu Republike obezbeđivala je policija, a nekoliko metara od Žena u crnom jedan čovek je držao transparent "Hag - Laž" i "Stop anti Serb hate propaganda".
 
Ко каже да се супротности не привлаче.

Комшија чије срце и душа воле црвену боју сада подржава и оне којима је душа у црној.

МУКИ је само неизрециви СРБОМРАЗАЦ! У њему нема ништа црвено, болесна мржња
према Србији и према Србима као народу, из њега кипти свакога дана. Прочитај му
балављења на Форуму.
 
ЖЕНЕ У ЦРНОМ ЈОШ ЈЕДНОМ ОСВЕТЛАЛЕ ОБРАЗ БЕОГРАДА!

Žene u crnom žive na ručun tuđe nesreće koju unovčavaju Soroševim parama i nemaju bilo kakvo saosećanje prema bilo kakvim žrtvama, pa čak ni prema tih 500 streljanih ratnih zarobljenika na čijoj je smrti nastao mit o srebreničkom "genocidu". Da nije užasne ratne tragedije na prostorima bivše Jugoslavije te bestidne pantljičare bi morale da nađu neki pošten posao, pa makar i čišćenje toaleta na železničkoj stanici.

Citiraću reči Srebreničana Ibrana Mustafića o sličnim pantljičarama:

"Majke Srebrenice su pantljičare, a sve priče o Srebrenici su laži i prevara".
"Srebrenica je odavno predmet manipulacija, a glavni manipulator je Amor Mašović koji je planirao da na žrtvama Srebrenice živi narednih 500 godina."

https://www.blic.rs/vesti/politika/mustafic-vise-od-500-bosnjaka-u-srebrenici-ubili-bosnjaci/jnkfgqp
http://webtribune.rs/ibran-mustafic...ra-alija-je-saucesnik-zlocina-oriceve-mafije/
 
Da ima malo pameti za početak bi ih mediji ignorisali.
КОЈИ медији? Зар СРБОМРЗАЦ није линковао ЦИА Н1-ТВ ???

КО финансира дромфуље у црном, КО финансира ЦИА ТВ???

НА ЧИЈИМ ДОЛАРИМА у јаслама жвалаве "медији" које СРБОМРЗАЦ неуморно линкује ОВДЕ?
 
To ne znam , pitaj Vucka..:lol:
a znam da se posta poginulima odaje tamo gde su sahranjeni
pa tako i ove domacice u crnom neka idu u Srebrenicu
mnogo me ljuti kada se moj grad koristi za sve i svasta
i kada svako moze da digne nogu na moj grad kako mu se prohte

Pa najsmesnije i najtuznije je sto te glupace uopste
nisu iz Srbije.
Dovukle su se u Srbiju iz ko znak kojih sve pichkovaca,
Srbija je prihvatila i dozvolila da svoju egzistenciju
odrzavaju vec dve decenije pljujuci u sred Beograda
po Srbiji i Srbima.!!!!
 
To ne znam , pitaj Vucka..:lol:
a znam da se posta poginulima odaje tamo gde su sahranjeni
pa tako i ove domacice u crnom neka idu u Srebrenicu
mnogo me ljuti kada se moj grad koristi za sve i svasta
i kada svako moze da digne nogu na moj grad kako mu se prohte

"Твој град" је по спољним назнакама, од стране ПЛАЋЕНИЧКЕ фукаре
у разним сферама деловања, постао антисрпска престоница!
 
ШТА НЕЉУДИ ОД ЉУДИ УЧИНИСТЕ!









https://www.danas.rs/drustvo/danas-sahrana-35-zrtava-genocida-u-srebrenici/

Danas sahrana 35 žrtava genocida u Srebrenici

memorijalni-centar-poto%C4%87ari-srebrenica-wikipedia-Lucignolobrescia-678x381.jpg


U Memorijalnom centru u Potočarima danas će biti sahranjeno 35 žrtava genocida, koji je počinjen pre 23 godine u Srebrenici.

Njihove posmrtne ostatke su iz nekadašnje fabrike akumulatora, gde su doneseni dan ranije, izneli učesnici Marša mira i maratona, koji su se tokom dana okupili u Potočarima, Srebreničani koji su preživeli genocid te rodbina i prijatelji žrtava.

Posmrtni ostaci opremljeni su u Visokom, odakle su na kamionu prevezeni do Potočara, do konačnog ukopa, nakon više od dve decenije. Najmlađa žrtva koja će biti ukopana ove godine je Vesid (Hasan) Ibrić, rođen 1979. godine, a u vreme ubistva imao je 16 godina. Osim njega, još tri maloletnika biće sahranjena. Najstarija žrtva je Šahin (Šaban) Halilović, rođen 1924. godine, koji je u vreme ubistva imao 71 godinu.

Biće sahranjena i jedna žena, Remzija (Salih) Dudić, koja je u vreme ubistva imala 20 godina, a rođena je 1975. godine. Ubijena je u koloni koja je otišla preko šume tražeći put do slobodne teritorije te će biti sahranjena zajedno sa svojim mužem Nijazijom, koji je bio dve godine stariji od nje. U Podrinje identifikacionom centru u Tuzli nalazi se skoro 170 identificiranih žrtava, ali uglavnom zbog nekompletnosti posmrtnih ostataka porodice se još nisu odlučile za sahranu. Među njima su 43 osobe zvanično identificirane i DNK analizom i od porodica, a ostali samo na temelju DNK analize. Na groblju Memorijalnog centra Potočari do sada je smiraj pronašlo 6.575 žrtava genocida, a traga se za još oko 1.000.


Predviđeno je da u 11 sati počne komemoracija u krugu bivše Fabrike akumulatora. Kako je najavio predsednik Organizacionog odbora Nermin Alivuković, predviđeno je da govore on, nemački istražitelj Klaus Zorn, sekretar Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove Elias Olufemi, predstavnica Saveta Evrope Dunja Mijatović, predstavnik Turske i predsedavajući Predsedništva BiH Bakir Izetbegović. Presudom Međunarodnog suda pravde po tužbi BiH protiv tadašnje SR Jugoslavije, utvrđeno je da je na teritoriji Srebrenice 1995. godine počinjen zločin genocida. Na groblju u Potočarima do sada je sahranjeno 6.575 žrtava. Memorijalni centar Srebrenica – Potočari izgrađen je 2003. godine. Prvih 600 identifikovanih žrtava sahranjeno je 31. marta te godine, a 11. jula još 118. Od tada, svakog 11. jula, u Potočarima se organizuje kolektivna dženaza ubijenim. U Bosni i Hercegovini 11. jul proglašen je Danom žalosti. Fonet
 

Back
Top