AUTO PLACEVI - iskustva, preporuke, prevare

Pod uslovom da se majstor razume!
Niste svesni koliko njih pojma nema i uci se na nama i greskama.
Jednom prodajem PAsat i bilo mu je masno ispod EGR ventila i dovede lik nekog svog majstora a ovaj prvo uhvati se tu ispod EGR-a i kaze da ne valja jer je masno i odose.
Auto 1,9TDI sa garantovanih 190k kmi, sa originalnom ful servisnom knjizicom proverljiovom u ovlascenom servisu, po njemu ne valja?
Uzmem ja i obrisem tu masnocu i sad bude suvo da bi zadovoljio siroke narodne mase.
Dodjke drugi i dovede majstora a ovaj op odmah tu za EGR i kaze NE VALJA jer je suvo.:hahaha:
I odose dok ja dok ih gledam na kapiji uzmimam malo masnoce sa sipke za uloje i mastim onako tek malkice.:rotf:
Naravno,zarad sirokih narodnih masa. :)
Dodje treci i opet stara prica i uhvati se tu za EGR i kaze da je dobro jer je tek malo pocelo da masti.
Tako da dragi moji forumasi mogu samo da vam kazem da su ti majstori u vecini slucajeva jedne najobicnije budaletine.
Pricao sam davno pricu gde su tri servisa tvrdila za auto koji sam prodao drugaru da je auto pred generalnkom jer ima slabiju kompresiju iako auto nije ni dimio niti trosio ulje. Ja mu platim za polugeneralku iako dinara nisam zaradio na njemu i on rece da ce on voziti auto pa ce da se uveri da je los kroz voznju.Sretnem ga posle 9 meseci a on kaze da treba da mi vrati pare a ja ga upitam zasto kad on rece da je presao 40k km i da auto radi isto kao i prvog dana.
Vratio mi je pare a onda je presao jos 40k km i vozio bi ga ko zna koliko da ga nije unistio u saobracajci.
E toliko o majstorima.
 
Ма да вам кажем искрено и сам сам дошао до тог закључка. Нашао сам на огласима један, изгледа ми ко лутка, лепо ради ништа не шкрипи, лупка нити звецка. Остаје ми да га мало испробам помолим се Богу и писаћу вам дал сам се зајебо ил нисам кад прегурам бар неких пар хиљада, што ће надам се бити брзо... Уххххх... :worth:
 
Svaki polovan auto mora da ima neku falinku. cak i onaj nov kada izadje oa zna da zeza.
U principu se svaki auto moze srediti i doterati, pa radunam i kada se kupi polovan da nije strasbo uloziti par stotina eura obzirom na cenu benzina to i nije neki luksuz.
ja nisam neki preterani strucnjak, ali auto volim sam da pogledam, mada vise gledam gazdu nego auto. ako je neko od sveznajucih kao predsednik nam dragi begam odmah. Skoro drugar svratio do nekog placa iz KV, na izlazu ka cacku, lik istetoviran ceo, milsio sam da nudi drogu a ne kola. kola ni jedna knjizicu servisnu a svi 130-140 K . Mislim da je auto system ili nesto tako. al bilo 5-6 nekih kupaca na placu. Uvek ima za sisanje

Ja licno volim kola iz uvoza, jel racunam sa nasim benzinom i putevima treba kilometrazu mnoziti sa 2 da bi stanje bilo isto.

licno BMW 116, kupio na placu, gledao ga 5 min , probao i uzeo. imao neka ulaganja oko sitnica i kvacilo i kocioni diskovi, za 4 godine. sem redovnog nista vise. Ide fino mada gkedam da podmladim malo, pa kada budem imao vremena videcu sta se nudi

BTW da kupljn nov u Srbiji i servisna nisu garancija znaju i deca, komsinka kupioa Urban Cruser , a obratite paznju na godiste 2010; crne boje sa plinom.
to su vozila urban taxija iz Cacka, prodata sa 250-300 K, a sada svi imaju po 80-90 K i servisnu knjizicu Toyote Zivkovic :-) obratite paznju, zadnjih par godina svaka toyota to godiste sa plinom, crna ima njihovu servisnu :-)
 
kako to mislis da svaki ima falinku,kao da svi prodaju iz tog razloga,moj brat je nov kupio i prodao posle godinu dana jer je ostao bez posla,ja sam uzeo dobar auto,nisam nista morao da ulazem i opet sam ga prodao jer mi nije zavrsavao posao koji sam planirao,na oglasima ima odrzavanih redovno automobila dosade ljudima,treba im nesto vece,novije itd,tako laici najvise najebu kad gledaju prodavca,jer onaj namazani ima da ti uvali traktor kad si naivan,njih slusa neko ko se ne razume ni u sta,ako se razumes kazes samo ti mene pusti da procenim,i onda mu lepo nabrojis sta ne valja sto ni on nije znao

- - - - - - - - - -

prodavali ili ne svako svog konja hvali,nisam cuo da neko kuka na auto i troskove,mene samo benzin izludjuje i sto ne vozim bajs
 
Poslednja izmena:
kako nema falinku, tvoj brat izgubio par K eura za godinu dana , sta ces gore.

Nadam se da nisi od onih sto kazu 140 000 fabricko stanje, jer sta god da mu radis fabricko nikada vise nece biti. Meni licno radi svaki taster na autu, ulje menjam na 10K iako BMW pise na 30, pa ipak to nije nov auto i ne znam dal ce sutra da mu nesto vrisne ili nece. Pa i jedna D2 sijalica pa vidi koliko kosta

a ako verujes u svaku pricu i namazanih prodavaca, onda nemoj ni da se zenis, ko zna kako te moze zena nasanka, ne moze gledanje uvek da pomogne :-)))
 
Auto plac Lajkovac u Lazarevcu na Ibarskoj. Prevaranti, lazovi, ne znam kako dalje da vam opisem a da ne budem vulgaran. Sve govorim iz licnog iskustva. Ko mi ne veruje neka mi se javi u inbox licno sam spreman da mu pokazem zasto ovo pisem. Doticni su prijavljeni i inspekciji koji su mi rekli licno ovim recima, “ima svakakvih ljudi, ne smemo sa svakim da imamo posla”. Ako jedna drzavna ustanova ne moze nista da im uradi a ima sredstva dokaze i ovlascenja ne znam sta obican potrosac u ovoj zemlji moze da ocekuje. Znaci Auto Plac Lajkovac, u Lazarevcu- ibarska magistrala, krs i lom. Svesni su savrseno sta prodaju, veliki prevaranti i lazovi. Bezite sto dalje jer ni od zakona ne prezaju. Ne znam samo cemu se takav narod nada u buducnosti kad neciji krvavo steceni novac uzima na ovakav nacin a ne znam cemu se nadaju i ovi sto ih cuvaju od zakona...
 
Ne znam brate, mozda sam ja naivan, volim stvarno da verujem ljudima izgledao mi je ok lik kao garancija godinu dana sve ok posle sam mu otisao licno na plac da mu pokazem sta je sve uradjeno on kao ne to ne pokriva garancija... tip je teska muljara, nebi ni najvecem dusmaninu pozeleo da ga put navede kod njega. Ali stvarno pazi koliko dugo mislis da mozes tako dok ti se ne vrati milo za drago...
 
Nije ta garancija data bezveze samo na tom placu nego i na skoro svim ostalim jer ce svi da je izbegnu jer bas to ne potpada pod istu.
A ljudi se loze na tu garanciju kao majmun na bananu a ona sa ovim zaradam ne moze da bude ispostovana u vecini slucajeva.
O tome sam pisao dosad x puta a lakovernici se loze i na servisnu i na garanciju i svasta da im olaksa da se odreknu svog novca a posle bu ha ha.
I nije istina da se dovoze samo krsevi.
Eto prekjuce sam uzeo veoma lepu Alfu 159 2008 a sa njom i C-Max koji je u veoma pristojnom stanju.
Dok sam se premisljao oko jedne Fieste 2004 sa 52k km uzeo je drugi trgovac tako da ima lepih kola al treba ih kupiti od nakupaca i trgovaca koji kola prodaju od kuce jer su ta kola oni kupili od velikih uvoznika a veliki na placevima mahom prodaju ono sto im je ostalo i sto niko nije hteo uzeti.
 
Dule slazem se sa tobom da je prica o garanciji samo jos jedan od nacina da se privlace musterije ali to pod hitno mora da se regulise zakonom. Slozices se, nije isto kad ti garanciju nudi jedan Dule, ili Auto Plac Dule, na primer, koji je zaveden u privrednom registru i posluje kao firma. I ne kapiram kako ti ljudi nemaju straha od takvih stvari, cekaj prevaris 3 od 4 musterije i mislis da ti ne moze niko nista, a je li tesko biti budala i napraviti sranje nekome ko je to zasluzio da mu uzvratis? Po meni to govori dosta gore stvari o toj osobi nego samo da je prevarant od prodavca.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa placem "INTERSREM" iz Novog Sada. Svideo mi se OVAJ auto. Cena je slična ceni u Nemačkoj, pa, kada se odbiju svi troškovi i njihova zarada, pretpostavljam da je plaćen oko 5000. Verovatno je ta razlika negde u vraćenoj kilometraži mada je dat i broj šasije za proveru.
meriva.GIF
 
Da li neko ima iskustva sa D-CARS iz Novog Sada?

Jako su neprofesionalni! Zvao sam ih i pitao o automobilu osnovne stvari dobio sam odgovor da je auto u super stanju. Iz Bg sam otisao za Ns i hteo da kupim auto ali kada sam video da je km vracena za 360k na 160k nisam mogao da verujem slucajno su ostavili servisnu knjigu gde se vidi km. Druga stvar rekli su mi auto je ispravan kada sam video zamajac je crko i auto se trese ceo kao to zameni za zamajac za 308 je 150€ min rekli su mi ima gume dobre ono na gumi izaso balon. Uzas samo sam izgubio vreme nikako d car za prekporuku. Uzas od auto placa tj ljudi koji vode posao
 
Interesuju me iskustva drugih, prilikom kupovine automobila sa auto placeva. Kupio sam jednu Opel Corsu kod Autoplaca Beli iz Kanjize. Na nesrecu, kola sam kupio, tako sto sam video samo sliku. Mislio sam, da su uvezena kola vec pregledane od strane nekog majstora, pa su kako-tako u redu. Do sada sam potrosio 35.000 dinara na razne popravke i jos nije kraj. Neki delovi su bili lepljeni sa obicnim lepkom, kvaka na vrata, prednji deo neka plastika, otpao je za dva dana itd. Nije radio sat za merenje brzine, km. nije radio i pokazao je zuti alarm, da se ide kod majstora. Ja sam trazio samo da mi plati bar popravku brzinomer i km. merac, sto mi je kostao 7000 dinara. Menjani su svi kablovi od tocka , senzora itd. Naravno da nisam dobio ni dinara, jer po njemu, njegov majstor Darko bi to popravio za 10 evra!! Moja preporuka je, da se kola pregledaju DETALJNO, pre nego sto se kupi, pogotovo kod Autoplaca Beli iz Kanjize.
 
Jbg, pogresno si mislio i nisi jedini. Polovni automobili po placevima su 80% krsevi, 15% vredi pogledati i uzeti uz znanje da treba u taj auto uloziti i 5% su stvanro dobri automobili. A to sto bi njegov majstor Darko popravio, pa popravio bi da drzi bure vodu dok majstori odu, kao i to sto je lepljeno lepkom.
 
Interesuju me iskustva drugih, prilikom kupovine automobila sa auto placeva. Kupio sam jednu Opel Corsu kod Autoplaca Beli iz Kanjize. Na nesrecu, kola sam kupio, tako sto sam video samo sliku. Mislio sam, da su uvezena kola vec pregledane od strane nekog majstora, pa su kako-tako u redu. Do sada sam potrosio 35.000 dinara na razne popravke i jos nije kraj. Neki delovi su bili lepljeni sa obicnim lepkom, kvaka na vrata, prednji deo neka plastika, otpao je za dva dana itd. Nije radio sat za merenje brzine, km. nije radio i pokazao je zuti alarm, da se ide kod majstora. Ja sam trazio samo da mi plati bar popravku brzinomer i km. merac, sto mi je kostao 7000 dinara. Menjani su svi kablovi od tocka , senzora itd. Naravno da nisam dobio ni dinara, jer po njemu, njegov majstor Darko bi to popravio za 10 evra!! Moja preporuka je, da se kola pregledaju DETALJNO, pre nego sto se kupi, pogotovo kod Autoplaca Beli iz Kanjize.
sto se nisi vratio i predocio falinke
 

Back
Top