TFT

ja ga imam oko pola godine i mogu ti reci da je odlican.Odziv pixela je 8ms cime je eleminisan ghosting efekat.dobro je osvetljen i svakako vredi tih para.moja preporuka:-)
 
Ja koristim 190P, 19 incni dakle, takodje 8ms odziva i perfektan je.
Sad, za ovaj 190S ne znam, ali u svakom slucaju mislim da Philipsova linja zasluzuje sve pohvale
 
Ajde da ja nesto pitam:
Koliko se krecu cene TFT monitora 19" sa odzivom 4 - 8ms i kolika je realno vidljiva razlika u odzivu slike izmedju npr 6ms i 8ms?
Drugo, zelim da znam lose strane ovih monitora.Ajde priznajte da ste se zeznuli i pukli para bezveze :lol: :lol:
Znam da nisu bas najbolji ako se neko bavi dizajnom web stranica ali koliko je sve to zaista tacno?
Koji brand je dobar?
Meni monitor treba za sve i svasta: da gledam filmove, da se igram i da drljam po photshopu.
 
@Thalasoma
Mislim da moze posto ima i digitalni i analogni ulaz.
@El Muerte
Ja sam platio moj 395 evra pre sest meseci.odziv je 8 ms.inace ta razlika se tesko moze uociti.
Losa strana kod nekih monitora je sto ima ju los ugao gledanja dok kod mene to nije slucaj:160 stepeni uspravno i vodoravno.veruj mi da vredi para pogotovo ako provodis mnogo vremena ispred kompa.najbolji (ali i najskuplji) je ViewSonic, a slede ga Philips i Samsung.
Pozz
 
@El Muerte
Kad budes kupovao LCD monitor, nemoj zaliti para i naravno nista sto ima odziv iznad 8ms
Ovaj koji imam (Philips 190P) potpuno zadovoljava sve moje potrebe sto se tice slike. Odziv 8ms, ugao gledanja preko 160, pivot funkcija...
Programiram, dizajniram web aplikacije, poneki puta kad imam vremena pojurim malo stazom za trkanje, pogledam neki film. Nikakvih problema, slobodno nabavi.
 
@Intra
da, CRT ako nisi dnevno vise od 2-3 sata za kompom.Da vidis kako posle 4-5 sati napucavanja u igrama razvaljuje glava.
Takodje mislim da se ta razlika u bojama maximalno smanjila i samo zesci freakovi mogu da je primete.Uz sve to TFT je daleko elegantniji i lepsi.
 
Elegantnije jeste slažem se, ali neke tv-je od 2000evrića ne bi kupio ni da dobijem na lotu (plazme i slično) Kum mi je montažer i po čitav dan je za kompom on koristi samo sony klasiku
 
TV tehnologija je nesto drugo i mislim da ne postoji iole ozbiljnija televizija na svetu, a da joj Sony u kamerama, montaznim jedinicama i monitorima nije oslonac. Jos se nije rodio dostojni naslednik. Ali ne znam kako stoji stvar sa kompjuterskom tehnologijom, tu vec nisam siguran.
 
Pre neki dan sam video u Metrou i Fujitsu-Siemens 19'' TFT sa odzivom od 8ms, mislim da je model 19C (ili tako nesto) i cena mu je nepunih 30.000. Da li bi to vredelo da se kupi?
 

Back
Top