Tri sonde protiv raka pluca.

Tasker

Zainteresovan član
Poruka
282
To je sad moderna operacija raka pluca.Micro invasivna.Jedna sonda je telecamera druge dve rade posao,koliko razumeh.
Eto,prekosutra moj muz ce biti operisan sondama jer ima 5 mm tumor na plucima.
Sreca u nesreci,slucajno otkriven na vreme.
Muz teski pusac od svoje 9- te godine zivota.4+ paketa dnevno.Strava.
Bice operisan u svetskom centru za te stvari,od svetskog hirurga,profesora,prim.itd Dr.Ratto(u prevodu dr.Pacov)U Genovi.
Sad,ako ima neko iskustvo operacije sa sondama,bila bih zahvalna da mi kaze malo kako je bilo posle.Ja ostadoh jos na nozevima,skalperima i testerama...strasno sam zaostala.
Hvala puno...
 
pa doktori uvek znaju zašto se nešto desilo:
ako si pušač to ti je zbog toga
ako nisi onda je genetski

ništa zagadjenje vazduha i ostale hemije tokom života

- - - - - - - - - -

naravno - sa srećom!

p.s. još uvek se svadjaju da li je bronhoskopija korisna ili ne...
 
Hvala na odgovoru,ali to nije bilo moje pitanje.

Interesuje me iskustvo onih koji su prosli ovu vrstu "moderne" intervenzie plucne hirurgije.Kao pacijenti,familija,svedoci,zdravstveni radnici.

PS.Obeznost ubuja vise od cigarete,statisticki.Prema tome izbegavajmo tu vrstu diskiusije.
Moja prijateljica je na samrti od raka pluca i metastase,nikada nije pusila ni ona, ni muz ni familija kao okruzenje....PA sta sad?!!!
Dosta bre sa tom campanjom protiv pusaca ko da su gubavi!!!
Znamo,znamo da znate,prema tome prestanite jer ste dosadni.
 
Poslednja izmena:
Dadada,ne zagadjivanje vazduha,kako da ne.
Vidi malo statistiku gde u Africi je zagadjenost 2% kontro 30-40% u Evropi,Aziji...Amerikama.
Nema raka u Africi...umire se od Side, to je drugi problem.
Zivela i radila u zdravstvu u Africi 25 godina i videla mnoge bolesti i smrti..samo jedan od raka.
Dr.Ramoni,italijan umro od raka bubrega u Kilifiju 2008.
U Africi se umire isto od malarije ali samo za one koje nemaju 1 euro za lek,a i to je treca prica.
Od kad sam se vratila u civiliziju u Evropu posle toliko godina ovde su svi oboleli od raka.Nema familije koja nema bar jednog bolesnika od raka.
Sta li je ,vazduh,voda,hrana ili stres?
 
Poslednja izmena:
Jel mozes da nam kazes PH nalaz tumora pa da ti kazemo prognozu.Sto se tice same operacije,bolje po njega fizicki sto ce lakse i brze da se oporavi od rana,a psihicki sto nece da gleda oziljke,a sad koliko je ona delotvornija od klasicne gde ti otvaraju grudni kos kog rezu testerama i burgija,ne verujem da ima neke razlike
 
Sabonis,pozicija tumora je ispod scapole gore kod vrata skoro.Odpozadi.
10% pluca de da sklone.
Ja sam optimists.
Rak se otkrio prerano i slucajno.
Dansnje tehnike su fantasticne .
Tako hvala Sobonis na razumevanju,ipak moj muz ide na opetaciju sutra...ipsk smo zajedno 37 godina ,nije mi svejedno.
Ja radim i necu moci da ga otpratim sutra u Genovu zivimo u Sanremu.
Njegov sin ce ga odvesti,nema problema.
 
Hvala na odgovoru,ali to nije bilo moje pitanje.

Interesuje me iskustvo onih koji su prosli ovu vrstu "moderne" intervenzie plucne hirurgije.Kao pacijenti,familija,svedoci,zdravstveni radnici.

PS.Obeznost ubuja vise od cigarete,statisticki.Prema tome izbegavajmo tu vrstu diskiusije.
Moja prijateljica je na samrti od raka pluca i metastase,nikada nije pusila ni ona, ni muz ni familija kao okruzenje....PA sta sad?!!!
Dosta bre sa tom campanjom protiv pusaca ko da su gubavi!!!
Znamo,znamo da znate,prema tome prestanite jer ste dosadni.
Tesko ces na ovom forumu naci nekoga ko je operisao karcinom pluca na ovaj moderan nacin.
Cak nema ljudi koji su prosli tu operaciju i na klasican nacin.
Svako od nas zna koliko je pusenje opasno i nezdravo, batali te price kako je neko recimo umro od infarkta a nikada nije pusio,
nije pio i hranio se kao vegan.
 
Rayela!?
Ti to ozbiljno?I jos na diskusijama zdravlje?
Mozda bi bilo bolje d naucis kad treba da cutis...
Rekla to,muz operisan od svetskog hirurga,sa tv kamerama ,sondama.Histo-patologija dolazi za neki dan.
Tumor jeste maligni ali je mali i nema korena .
Tako prilicno smo optimisti i planiramo odmor u
Tajlanf

I nemojte da me nervirate sa tim fazonima sa pusenjem jer sam u petak sahranila moju drugaricu koj su metastase pojele celu u 2 meseca
 
Poslednja izmena:
Kazem da nije pila ni pusila,jela bio,lepa kao sunce,metastaza completna,svi organi,mozak i kosti,samo bubrezi nisu .
Reci mi ti covece?
Bila je prelepa,bila je najbolja!
I pop kaze,Bog uzima najbolje.
Kreten pop,i Bog.
Povraca mi se!
 
Poslednja izmena:
Rayela!?
Ti to ozbiljno?I jos na diskusijama zdravlje?
Mozda bi bilo bolje d naucis kad treba da cutis...
Rekla to,muz operisan od svetskog hirurga,sa tv kamerama ,sondama.Histo-patologija dolazi za neki dan.
Tumor jeste maligni ali je mali i nema korena .
Tako prilicno smo optimisti i planiramo odmor u
Tajlanf

I nemojte da me nervirate sa tim fazonima sa pusenjem jer sam u petak sahranila moju drugaricu koj su metastase pojele celu u 2 meseca
Ja sve ozbiljno, a gde bih inace ako ne bi bilo Zdravlje?
Na temama o kucnim ljubimcima ( oni ne puse), na temama o tenisu ( cenim da ni oni ne puse)?
Ja nisam nikakav radikalni nepusac koji drugima soli pamet, i sama sam dugogodisnji pusac pa zato i smatram da je
moje misljenje u vezi stetnosti pusenja vazno.
Svakako da ne umire svaki covek od karcinoma pluca, drago mi je za tvog muza koga je operisao najbolji hirurg,
ali se nadam da si ti , a i on shvatili da pusenje nikako nije dobro;)
 
Operazija takozvana je ko p.dim.JeS u totalnoj anesteziji,ali brza sigurna.Postoperativni tok optimalan.Covek ko da je izvadio kvaran zub.
Jedina komlikacija,za koju kazu nije nista otekao vrat u grudi,potkozni enfisem.Kazu normalno,vremenom se asorbira...i glas mu je kao od Paja Patka,otekle i glasne zice.
Sutra kuci posle 2 nedelje.
On nije imao nikakve bolove ni zalbe,osim bolnicke hrane...
Mislim da je sve to lepo podneo zahvaljujuci svojoj idealnoj tezini,73 kg. Na 178 cm visine,i kao "posledica",nista diabetes,visok pritisak holesterol i
slicno,Iako 75 g.
Tako kao prvo pravilo,rekla bih ne jedite puno,ljudi.Ne debljajte se.
Ne pusite!
Da,sto se njega tice cekamo citopstoloski nalaz sto snjam da je ruzan.Ali kako rak je mali i nema korena,slucajno otkriven rano,nadam se da sa chemioterapiom ce da se unisti zver.
Dodaj i starije godine kada se celije ne razmnozavaju tako brzo...ima se nade.
 
Poslednja izmena:
Nije dobro sigurno,napprotiv,ne brini nisam glupava.Zao mi je da si stekla takav utisak.
Opsirnije pisem kasnije veceras.
Mnogo njih obolelih od karcinoma pluca prodju sjajno, bice tako i kod njega.:)

- - - - - - - - - -

Da ,nadam se da ce da prezivi jer nisam spremna da ostanem udovica.
A ni on da zavrsi zivot u najboljim godinama!
Cudno je to Tasker ( nema sad veze s tobom, takvi smo svi) da covek uvek prvo misli na samog sebe , a ne na coveka koji ce eventualno
umreti. Ti nisi spremna da ostanes udovica?
 
Bakonja,hvala neizmerno,bas si covek,u stvari srce si.
Morala bih da promenim naslov teme,nisu 3 sonde,2 su.Svaki hirurg operise po svom jedna,dve ,tri..

- - - - - - - - - -

Ne nisam spremna da ostanem udovica,ponavljam.
A mozda sam i spremna,kad bolje promuslim.
Optuzba za egoizam,boze svasta sta pricas zeno.!!?

- - - - - - - - - -

Mozda bih trebali da me spalite sa njim kao sto se radi u Indiji...Udovice ne postoje,bezi bre:aaa:

- - - - - - - - - -

Ova Rayela stvarno filozofira bezveze i previse.
Koja je ta:roll:?
 

Back
Top