nikako!

dive

Legenda
Poruka
61.139
svako od nas ima neko iskustvo iza sebe koje nas je naucilo dobru zivotnu lekciju
sta je ono sto biste druge posavetovali da nikako ne rade, jer vam je to zivot rekao i tu vas opekao


NIKAKO ne pozajmljujte novac prijateljima!
izgubicete i prijatelja i novac!
cak i ako mu pozajmite sumu koje mozete da se odreknete i ne ocekujete da vam vrati i to mu jasno kazete
 
svako od nas ima neko iskustvo iza sebe koje nas je naucilo dobru zivotnu lekciju
sta je ono sto biste druge posavetovali da nikako ne rade, jer vam je to zivot rekao i tu vas opekao


NIKAKO ne pozajmljujte novac prijateljima!
izgubicete i prijatelja i novac!
cak i ako mu pozajmite sumu koje mozete da se odreknete i ne ocekujete da vam vrati i to mu jasno kazete

A da se samo osvrnem na ovaj deo o pozajmljivanju novca, iz mog ugla nije tako. Pozajmljivao sam pare više puta prijateljima a i zajmio sam od njih. Nikada nije bio problem i uvek je sve bilo vraćano na vreme. Možda par puta je bilo nekog kašnjenja ali šta sad, drugari smo.
 
I ja sam i pozajmljivala i zajmila i sve je bilo ok. Ipak vodim računa o tome kome i šta pozajmljujem
Nikako ne treba ostati nesvrseni student u zivotu
Završiti faks je u današnje vreme must have ako hoćeš da imaš kakvu takvu karijeru

- - - - - - - - - -

Ovo pričam u Srbiji ne znam kako je u inostranstvu
 
svako od nas ima neko iskustvo iza sebe koje nas je naucilo dobru zivotnu lekciju
sta je ono sto biste druge posavetovali da nikako ne rade, jer vam je to zivot rekao i tu vas opekao


NIKAKO ne pozajmljujte novac prijateljima!
izgubicete i prijatelja i novac!
cak i ako mu pozajmite sumu koje mozete da se odreknete i ne ocekujete da vam vrati i to mu jasno kazete
Uh, ne bih mogla da ignorišem muku prijatelja, a da znam da mogu da pomognem.
Pa ko će mu pomoći ako ne prijatelji?
Radije ću izgubiti prijatelja zato što sam mu pomogla, nego zato što nisam. A i prijatelj, ukoliko je stvarno prijatelj, ne gubi se lako.

Ono što me je opeklo kod jednih, nije kod drugih, tako da nisam sklona da dajem univerzalne savete.
 
Uh, ne bih mogla da ignorišem muku prijatelja, a da znam da mogu da pomognem.
Pa ko će mu pomoći ako ne prijatelji?
Radije ću izgubiti prijatelja zato što sam mu pomogla, nego zato što nisam. A i prijatelj, ukoliko je stvarno prijatelj, ne gubi se lako.

Ono što me je opeklo kod jednih, nije kod drugih, tako da nisam sklona da dajem univerzalne savete.

pre godinu dana sam prijatelju pozajmila smesnu sumu od 200e
kad je uzeo novac, rekao je da ce da vrati za par dana, samo da naplati neke pare
rekla sam da se ne opterecuje, kad bude imao dace..ako ne bude imao na taj novac ne racunam
od tog dana, culi bi se samo kad bih ja pozvala..a do tada smo godinama svaki dan makar kafu pili jednom dnevno
svaki dan bi se culi
par puta sam ga zvala, ni jednom se nije javio na poziv, negobi uvek pustio poruku kako je u guzvi i zvace me za sat vremena
nikad ne bi pozvao
na kraju sam mu pustila poruku da ga ne zovem zbog novca i da ne trazim da mi vrati pozamicu, da ne mogu da verujem da je nase prijateljstvo puklo zbog bednih 200e
samo je odgvorio da mu je neprijatno sto nije vratio pozjmicu i da me zbog toga izbegava
 
ja sam jednom prijatelju pozajmila 500 evra, na lepe oke...vratio mi je.

mada nikom drugom i ne pozajmljujem.

- - - - - - - - - -

slazem se sa uvodom teme, novac se ne pozajmljuje, ali eto ima izuzetaka....
 
Znaš kako meni kažu...daj,znam da imaš ( :

Uglavnom usmeno, a nekad bogami dobijem i poruku....tipa...u frci sam, treba mi pomoć prijatelja ..i eto, kako da odbijem.. Uglavnom i sami kažu da ne znaju kad će da vrate, ali vrate... msm, ako me je neko ispalio njemu na doošu..
 
pozajmice nisam nikada tražila, ako sam bila u mogućnosti-pozajmicu sam dala, nekim osobama koje smatram za dokazane prijatelje, neko drugi nkada mi nije ni tražio, a i neko ko je tražio-nije to činio iz nekih levih prohteva, niti neke sume koje ne bih dala, tako da nisam protiv da se prijatelju posudi novac.
Tu je kvaka, da li vam je neko prijatelj zaista ili vi to tripujete.
 
ja sam to resila tako sto styalno quqam -nemam, neeemaaaam..:rotf:

- - - - - - - - - -

ako bas neko insistira, zakukam- jao boli me kicma, moram sad na terapije..privatno naravno. :mrgreen:
 

Back
Top