VEZA SA STRANCEM/STRANKINJOM

Podela ljudi na steance i ne-strance je u biti ksenofobična. Nacije postoje smao u glavama duhom siromašnih osoba, koje namju šta da ponude svetu. Bolje meni s a mojim seksi afrikacncem.....

- - - - - - - - - -

A naši muškarci treba da se zapitaju dobro zbog čega naše devojke sve više hrle u ruke zgodnim muškima sa strane. Kako zračiš, tako privlačiš :)
 
Htedoh reći podela na nacije/etnose/kulture je evidentna i ne može se osporiti, ali nacionalna pripadnost ne sme da bude prepreka interakcijama sa pripadnicima drugih nacija. Svako od nas je prvo čovek, indivudua, a zatim pripadnik neke nacije. Apsolutno je pravo svake osobe da bude sa pripadnikom bilo koje nacije, bez da se obazire na mišljenja drugih. Naše društvo je po tom pitanju psoebnoo rigidno prema ženama, u čemu vidim elemente mizigonije. Ponekad mi dodje iz inata d anikad ne budem sa nekim srbinom.
 
A šta mi to garantuje sreću sa našim muškarcima? Čitaš li ti crnu hroniku? Ne prodje ni dan da neka žena nije ubijena. Baš sma čitala o tome, svaki pedeseti srpski muškarac je učestvovao u grupnom silovanju!? Svaki drugi je udario ženu!? To mi preporučuješ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
A šta mi to garantuje sreću sa našim muškarcima? Čitaš li ti crnu hroniku? Ne prodje ni dan da neka žena nije ubijena. Baš sma čitala o tome, svaki pedeseti srpski muškarac je učestvovao u grupnom silovanju!? Svaki drugi je udario ženu!? To mi preporučuješ?

pa kad se vec lozis na crnce pusti mtv da vidis kako tretiraju ribe
 
Рускиње су одличне жене, једине које се колико толико могу поредити са Српкињама.

Ипак, Српкиње су у предности.

- - - - - - - - - -

A šta mi to garantuje sreću sa našim muškarcima? Čitaš li ti crnu hroniku? Ne prodje ni dan da neka žena nije ubijena. Baš sma čitala o tome, svaki pedeseti srpski muškarac je učestvovao u grupnom silovanju!? Svaki drugi je udario ženu!? To mi preporučuješ?

Немој бити глупа. Нађи доброг Србина да рађате пуно дјеце и да будете срећни.

Ако Србин не ваља то је шкарт и то и није Србин.
 
predivno

i to ne samo srpkinje, nego većine ovih ovde koji se zanose da su stranci šatro bolji...
bolji od čega?

ko je ikad bio u vezi sa strancem prihvatljivog društvenog statusa?

Saberite se, stranci se gade srba, bukvalno se gade, ne znam koliko ste primetili. Pri tom ne mislim na ono da se sretneš sa nekim turistom u izlasku u nekom klubu u bg u koji uglavnom dolaze zbog predrkanih riba i alkohola za evro i više ga ne vidiš

nema, ne postoji veza sa strancem
srbi su u inostranstvu stavljeni u isti koš sa pakistancima, indusima, crncima, mongolima itd svi oni čekaju u istom redu :)

ne tripujte se previše :)

Не знам зашто би поштена и квалитетна Српкиња дозволила да јој неки усрани, плитки, инфериорни странац рашири ноге. Па то је скоро као да пустиш вола на себе. Српкиња која држи до себе може бити само са Србином или са странцем који жели да постане Србин, а да има материјала да се чека да то постане.

Као што је сваки Србин дегенерик који може да ожени добру Српкињу а хоће жени неку другу, тако је и Српкиња дебил која пусти странца на себе...
 
Ne razumem bas o cemu treba da pisemo ovde.
Stranci - ljudi ko ljudi.
Bila u vezi jednoj, muvanja, ali kad nema neke hemije cemu to.
Da li nas neko privlaci ne zavisi od toga odakle je.
Ima i ok ljudi medju njima, a ima i onih bas cudnih, to vidis tek kad nekog dobro upoznas.

Da, otvoreni su i slobodniji, ali to ne govori mnogo o samoj vezi.
 
Poslednja izmena:
Итекако има везе одакле је неко.

Самим рођењем у одређеном народу појединац преузима језик, менталитет, вриједности нијансе које су специфичне за тај народ.

Шта ће мени нека Холанђанка којој је сасвим у реду да показује своју вагину пријатељима?
Шта ће ми Хрватица која се ложи на Томсона?
Шта ће ми Албанка која хоће да иде и клања у џамију петком?
Итд...

За Србина не постоји боља жена од Српкиње и обрнуто. Волим када видим српску дјевојку, очи кад јој погледам осјећам да постоји неки минимум разумјевања, не мора бити довољан за нешто озбиљно, али полазни минимум је ту. КАд видим прозирну фацу неке жене са запада, одмах ми је јасно да тог минимума нема.

Могу ја њу и да трпам и да имам интелектуалне културне разговоре, минимум вриједности нам није заједнички, Са западњакињом никада не бих градио будућност, сем у случају када она жели да прихвати српске вриједности и усвоји их као своје.
 
To je tvoj stav, i drzi se njega. Meni je svejedno da li je Srbin, Italijan ili Francuz, ukoliko postoji obostrana privlacnost i interesovanje.
Sta ce meni Srbin koji slusa Stoju, recimo... a nikada nije cuo za Pretenderse, recimo.
Mislim da se ne bi mnogo razumeli on i ja, i pored toga sto nam je isti maternji jezik.

:ok:
Upravo tako.ZAmisli krenem sa devojkom na pice prosto,odemo na mesto gde se sluca dzez,ona se smori...Ili ne daj Boze odem negde gde se Grand slusa...Ja se obesim.
Ili sednes uvece da provedes prijatno vece sa svojom 'polovinom' a ona pusti farmu ili parove.
 
:ok:
Upravo tako.ZAmisli krenem sa devojkom na pice prosto,odemo na mesto gde se sluca dzez,ona se smori...Ili ne daj Boze odem negde gde se Grand slusa...Ja se obesim.
Ili sednes uvece da provedes prijatno vece sa svojom 'polovinom' a ona pusti farmu ili parove.

Znas sta je bilo jednom,izasli prosle godine oko qrcevog ''dana zaljubljenih'' ja i moja bivsa (kratko smo bili zajedno,ne bi ni bili da nije bas dobra riba). I odvede me ona u neku novu piceriju,a ona prazna samo nas dvoje.I na plazmi idu neke pesme u tom trenutku Aca Lukas konkretno,ona se okrene i pita me ,,A ovo jel slusas?'' -Ja kazem ne..a ona ,,Pa sta slusas onda''? :rotf:
 
To je tvoj stav, i drzi se njega. Meni je svejedno da li je Srbin, Italijan ili Francuz, ukoliko postoji obostrana privlacnost i interesovanje.
Sta ce meni Srbin koji slusa Stoju, recimo... a nikada nije cuo za Pretenderse, recimo.
Mislim da se ne bi mnogo razumeli on i ja, i pored toga sto nam je isti maternji jezik.

Uvijek mozes naci Srbina koji ima slican svjetonazor kao i ti.

Neces se udati za bilo kog na kog naidjes, nego na onog ko ti odgovara. Valjda o tome nema nekog smisla diskutovati.

S druge strane, sa strancem koji ima isti muzicki ukus, vjerovatno imas malo cega bazicno zajednickog, a izmedju ostalog to je i jezik i emotivni dozivljaj svijeta
 
Uvijek mozes naci Srbina koji ima slican svjetonazor kao i ti.
Isto kao i stranca.
Neces se udati za bilo kog na kog naidjes, nego na onog ko ti odgovara. Valjda o tome nema nekog smisla diskutovati.
Naravno, i to ne mora da bude Srbin.
S druge strane, sa strancem koji ima isti muzicki ukus, vjerovatno imas malo cega bazicno zajednickog, a izmedju ostalog to je i jezik i emotivni dozivljaj svijeta
Nije samo muzicki ukus u pitanju.
Sto se tice veroispovesti moze on biti i Srbin ateista ili Jehovin svedok, a dok znam devojke koje su se udale za strance a nisu promenile veru, pre su njihovi muzevi stranci promenili veru, njima to i nije toliko bitno
Ako je kao covek ok, postuje, voli... ne mora da bude Srbin, apsolutno mi nije vazno.
 
Nije samo muzicki ukus u pitanju.
Sto se tice veroispovesti moze on biti i Srbin ateista ili Jehovin svedok, a dok znam devojke koje su se udale za strance a nisu promenile veru, pre su njihovi muzevi stranci promenili veru, njima to i nije toliko bitno
Ako je kao covek ok, postuje, voli... ne mora da bude Srbin, apsolutno mi nije vazno.

Твоја прича је теоретска. Практична је показала да веза са странцима баш и не иде.

Те дјевојке које знаш су добре, странци су промијенили вјеру и то тако треба да буде. То је оно о чему ја причам, мора показати да је спреман да постане Србин...

Шалу на страну, многе цуре продају снове због новца.
 
OMG koliko generaliziranja
ne da mi se sve ni čitati, oprostite mi

Zar je bitno otkud je netko?
čovjek je ili nije
radnik je ili nije
pošten je ili nije
...
netko ti je privlačan ili nije
s nekim si kliknuo ili nisi
...


da, svijet je ogroman i ljudi se razlikuju ovisno o tome gdje žive, kakvi su običaji, vrijednosti, navike...
s druge strane ljudi su prije svega ljudi.
postoje neke univerzalne vrijednost i iako nas ima svakakvih puno smo sličniji nego što se na prvi pogled čini.

mentalitet je stereotip koji se stotinama godina formira u nekoj regiji,
a izuzetaka ima puno, možda i više nego tipičnih primjera.


rodjena sam i djetinjstvo provela u jednoj sredini, nastavila rasti i školovati se u drugoj sredini,
za vrijeme studija provodila vrijeme s ljudima koji su došli iz više različitih sredina,
nakon toga provela nekoliko godina u inozemstvu i upoznala neke nove,
opet ljude iz različitih sredina, njihove jezike, kulturu i običaje...
I??? Tko je stranac? :huh:


Voljeti svoje korijene, poštivati tudje i biti gradjanin svijeta! :hvala:
 
Moja prica je i te kako prakticna.
Ne govorim ja o strancima koji na splavovima traze devojke sto prodaju snove za novac. Te se price zavrse za jedno vece, nedelju, dve....
I ko kaze da stranac mora da bude bogat.

sve to stoji naravno, ali šanse uopšteno gledano da se osobe sa različitim kuturnim matricama povežu na pravi način je ređa i traži mnogo više od obe osobe koje su vezi, više razumevanja, više tolerancije..... Nekako verujem da to i lakše uspeva ako se nalaze u nekoj trećoj zemlji kojoj ni jedno ni drugo ne pripadate rođenjem kao što je amerika, kanada i slične useljeničke zemlje.

Tema je naravno generalizacija uopše. Svako ima svoje snove i uverenja i svako je u pravu za sebe.
 

Back
Top