Preporuka za novi (praktičan) telefon?

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
Drugari došlo je vreme da se polako oprostim od moje Nokia Ashe 203 koja me je sjajno služila tri godine ali vreme je pregazilo ovaj telefon i pojedine sitnice već počinju da mi otkazuju na njemu. Generalno sam ranije uvek bio mišljenja da je telefon tu za SMS, Pozive i Muziku dok sam sve ostale stvari za posao pa čak i aplikacije rešavao na kompu ali ću morati da se usaglasim sa vremenom i uzmem nešto što će podržavati makar osnovne aplikacije koje mi postaju sve neophodnije. Uglavnom meni je potreban stabilan, praktičan i relativno jeftin telefon do max cene od 150e (nov) gde ću moći da surfujem na netu, čitam mejlove, slušam muziku sa kartice, dopisujem se i koristim skajp - viber i google maps (ovo mi je posebno bitno) bez nekih većih problema. Kamera mi je potpuno nebitna u celoj priči jedino mi je važno da hvata dobro wi-fi i da funkcioniše stabilno. Naišao sam na pozitivne komentare ljudi koji koriste Samsung Galaxy J1 2016 J120 ali pošto je telefon iz 2016 vidim da je njemu po difoltu 5.1.1. Android verzija. Ne znam da li će to predstavljati problem i da li će telefon sam skinuti novu verziju nakon pokretanja ili bi mi vi možda preporučili neki drugi telefon sličan ovome za navedeno ograničenje u ceni od 150e?
 
Drugari došlo je vreme da se polako oprostim od moje Nokia Ashe 203 koja me je sjajno služila tri godine ali vreme je pregazilo ovaj telefon i pojedine sitnice već počinju da mi otkazuju na njemu. Generalno sam ranije uvek bio mišljenja da je telefon tu za SMS, Pozive i Muziku dok sam sve ostale stvari za posao pa čak i aplikacije rešavao na kompu ali ću morati da se usaglasim sa vremenom i uzmem nešto što će podržavati makar osnovne aplikacije koje mi postaju sve neophodnije. Uglavnom meni je potreban stabilan, praktičan i relativno jeftin telefon do max cene od 150e (nov) gde ću moći da surfujem na netu, čitam mejlove, slušam muziku sa kartice, dopisujem se i koristim skajp - viber i google maps (ovo mi je posebno bitno) bez nekih većih problema. Kamera mi je potpuno nebitna u celoj priči jedino mi je važno da hvata dobro wi-fi i da funkcioniše stabilno. Naišao sam na pozitivne komentare ljudi koji koriste Samsung Galaxy J1 2016 J120 ali pošto je telefon iz 2016 vidim da je njemu po difoltu 5.1.1. Android verzija. Ne znam da li će to predstavljati problem i da li će telefon sam skinuti novu verziju nakon pokretanja ili bi mi vi možda preporučili neki drugi telefon sličan ovome za navedeno ograničenje u ceni od 150e?

Za te novce-neki Xiaomi bez razmisljanja....Kakav crni J1...
npr.http://www.mobilnisvet.com/mobilni/5857/Xiaomi/Redmi-Note-4-16GB
iako im i dosta drugih modela nisu losi-za iste novce daju daleko vise nego Samsung i ostala izvikana imena..
 
Poslednja izmena:
ne kupuj ništa pre 5G

- - - - - - - - - -

Za te novce-neki Xiaomi bez razmisljanja....Kakav crni J1...
npr.http://www.mobilnisvet.com/mobilni/5857/Xiaomi/Redmi-Note-4-16GB
iako im i dosta drugih modela nisu losi-za iste novce daju daleko vise nego Samsung i ostala izvikana imena..


to nije telefon već mini tablet
telefon služi za telefoniranje
zato se zove telefon
a da se zaglupljuješ do mile volje to više nije telefon

- - - - - - - - - -

motorola ili ništa :ljutko:
 
ne kupuj ništa pre 5G

- - - - - - - - - -




to nije telefon već mini tablet
telefon služi za telefoniranje
zato se zove telefon
a da se zaglupljuješ do mile volje to više nije telefon

- - - - - - - - - -

motorola ili ništa :ljutko:

Nemas ti pojma...ajde nabroji mi koliko su funkcija u tom telefonu-namenjene pozvima i porukama..? koliko ostalim nekim stvariima..?Drugo danas je TESKO naci telefon ispod 5, 5,5 incha a da je cemu...I ja sam se isto tako neckao i kupio Xiaomi Mi a1-5, 5 incha ali uopste nije toliko ogroman...Daleko je to od mini tableta u svakom smislu...
 
Drugari došlo je vreme da se polako oprostim od moje Nokia Ashe 203 koja me je sjajno služila tri godine ali vreme je pregazilo ovaj telefon i pojedine sitnice već počinju da mi otkazuju na njemu. Generalno sam ranije uvek bio mišljenja da je telefon tu za SMS, Pozive i Muziku dok sam sve ostale stvari za posao pa čak i aplikacije rešavao na kompu ali ću morati da se usaglasim sa vremenom i uzmem nešto što će podržavati makar osnovne aplikacije koje mi postaju sve neophodnije. Uglavnom meni je potreban stabilan, praktičan i relativno jeftin telefon do max cene od 150e (nov) gde ću moći da surfujem na netu, čitam mejlove, slušam muziku sa kartice, dopisujem se i koristim skajp - viber i google maps (ovo mi je posebno bitno) bez nekih većih problema. Kamera mi je potpuno nebitna u celoj priči jedino mi je važno da hvata dobro wi-fi i da funkcioniše stabilno. Naišao sam na pozitivne komentare ljudi koji koriste Samsung Galaxy J1 2016 J120 ali pošto je telefon iz 2016 vidim da je njemu po difoltu 5.1.1. Android verzija. Ne znam da li će to predstavljati problem i da li će telefon sam skinuti novu verziju nakon pokretanja ili bi mi vi možda preporučili neki drugi telefon sličan ovome za navedeno ograničenje u ceni od 150e?

Samsung X-cover 4. Kosta oko 160 evra (bar u Nemackoj, ne znam u Srbiji kolika mu je cena), imam ga vec godinu i po i perfektan je. Plus, vodootporan, otporan na padove sa manjih visina (ispao mi je na beton sa prvog sprata i samo mala ogrebotina).......bukvalno nemam zamerku.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_xcover_4-8577.php
 
koji god samo da nije Huawei. bukvalno svako s kim sam pricala da ga je imao kaze da je uzas. ni HTC mi ne zvuci kvalitetno, i na njega su se zalili mnogi.
ja sam za Samsung, LG majka, ne znam ni sama sto :D

inace imam Nokiu 202 ima 10 godina mozda i vise, uvek je tu kad ,,pametni" zakaze. naunistiv, posluzi i za fejs :D
 
Ponovo sam gledao po netu i recimo ovaj Xiaomi Redmi 4X 32GB izgleda kao relativno dobra opcija za taj novac. Samsung X-cover 4 mi deluje interesantno ali u Srbiji nabiju cene i ugrade se bar 20-30% ako ne i više na nove telefone. Za Huawei sam i ja čuo sve loše po komentarima pa bi svakako izbegavao HTC, Huawei i ove random marke mada nekada baš one budu bolje od svih izvikanih. Inače Nokia je bila zakon jer mislim da im je baš Asha zadnja linija telefona pre nego što su promenili politiku poslovanja i počela da prave krševe tako da će Nokia svakako ići u štek za rezervu. Ako imate još neki predlog pišite pa ću se već odlučiti za nešto ovih dana. Hvala vam svima na pomoći naterali ste me da dobro pregledam i ostale telefone u ponudi.
 
ja se stvarno slabo razumem. samo ovako po iskustvima i po tudjim iskustvima. imala sam cini mi se 2 mozda 3 LG telefona, njima sam bila odusevljena, skroz solidba baterija(kolko je to u moci androida), ni jedan nije spucavao, naravno sve dok ga ne prebukiras ili se gadno ophodis prema njemu. cula sam i da su LG muzicki telefoni, ni to ne znam ali imaju odlican zvuk.

Samsung takodje meni skroz dobar i nadam se da evolucijom nece postati krs :D
trenutno i koristim Samsung nesto duze od godinu potrajace cini mi se, Huawei obicno pocne da se gubi vec posle par ebenih meseci. najcistiji kinez.

tolko znam :D
 
Slazem se za LG i bateriju :) iz iskustva znam da nekim modelima baterija moze da drzi i preko 4 + dana ako bas pazis, tacnije samo sms i talk.

Sto se tice Kineza, ja sam npr. odusevljen Xiaomi redmi 5 serijom. Kinez ima gorilla zastitu, celicnu zadnju masku, i sto je najbitnije vrlo dobru bateriju, Sa normalnim koriscenjem sto znaci povremen internet razgovori pokretanje pojedinih aplikacija sms fb, znaci uobicajen rad baterija drzi minimum dan i po. Sto se tice senzora, za taj novac dobijate (fingerprint, IR, BT 4.2, Kompas,Accelerometar, Gyro...) plus A-GPS, GPS, GLONASS, BDS) sve osim NFC-ja i bez usb c. porta, ukljucujuci i infrared predajnik koji zamenjuje daljinski upravljac na gotovo svim uredjajima. Takodje ima i osmojezgarni snapdragon i solidan adreno 506 znaci poprilicno brz i gazi mnoge modele koji kostaju i preko 250 e. Takodje punjenje je poprilicno brzo mahom zbog 2A punjaca, kamera je jedino prosek jer nema dual kameru kao npr. Huawei. Moje neko naravno subjektivno misljenje oko cene jeste da ovaj telefon vredi najmanje 230e, iako on kosta u Evropi oko 150e pa cak negde i manje dok kod nas su naravno cene malo napumpane pa ga prodaju za 180-190 e., verujem da se i kod nas moze naci jeftinije ako se malo istrazi stvarno ne znam.

Sto se tice Huawei modela jedina stvar koja mi je sumnjiva jeste nepoznat kvalitet stakla, ne znam ni da li ima anti scratch zastitu i trajanje baterije koju mnogi na internetu kude sto ne znaci da je mozda istina, kao i performanse jer Huawei koji je npr. u klasi sa ovim Xiaomijem ima gotovo duplo losije performanse a cena je skoro identicna.

Sto se tice xiaomi redmi 4 serije (znajte da je ovo informacija tipa "rekla-kazala") ali ja sam cuo da je 4 serija imala fabricki defekt/problem sa mikrofonom tacnije preosetljivim noise reduction-om tako da je cesto pravio probleme u toku razgovora sa kvalitetom zvuka, no veoma je moguce da je taj problem ispravljen posto je to u sustini softverski problem. (bar bi trebalo biti) Inace noise reduction i jos neka sistemska podesavanja na koja smo navikli su zakljucana u MIUI interfejsu koji se koristi na svim Xiaomi uredjajima preko klasicnog androida sto je OGROMAN MINUS.

PS.
Naravno posto svi telefoni koji kostaju ispod 220-250 e spadaju u neku low-mid cenovnu klasu ocekujte da telefon bude napunjen raznim bloat-om, pa ce vam tako od 3GB biti zauzeto 1.5gb ram-a zbog aplikacija koje nikada necete koristiti u zivotu. Sto znaci da kupovina verzije od 2gb ram-a ne dolaze nikako u obzir koliko god da je tel. jeftin, u tom slucaju bolje uzmite neki drugi tel sa 4.2 androidom.. Iako root to sve resava ne verujem da cete ga rutovati odmah nakon kupovine zbog same garancije, iako smatram da je dobar, Kinez je ipak Kinez i treba proci bar 2-3 meseca koriscenja koliko da vidite da li tel. ima neki defekt ili ne.
 
Poslednja izmena:
^^Ukratko , kao sto vec rekoh-Xiaomi RULES :) ne stvarno alu na stranu pored tog telefon XIaomi ima jos modela tu u rasponu 150-pa i manje-do 250 evrica koji su stvarno dobri...Redmi note 4x, MiA1, sad ne znam napamet ali..ima tu...P.C. MiA1 nem problem sa bloatwearom-bas zbog toga ima po deafultu cist Andoid 8.0 koji brzo dobija update na 8,1(moj vec jeste). Kamera onako, po danu super, nocu osrednja baterija, zavisi nekad dan, nekad i skoro 2...Super ekran, Aluminjumsko kuciste, kvalitet izrade na nivou...ma SVE! Samsung za te pare?KRSH!Realno..
 
:lol:
Trebao mi je tel hitno bukvalno u roku od 12h i ja rekoh da uzmem bilo sta, nema veze kinez (mislio sam da je bas kanta, iskreno samo zato sto je kinez, predrasude ybg) pa ga dajem caletu a meni uzmem kao neki "normalan" telefon, i evo proslo je mesec dana cale i dalje koristi N81 :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
:lol:
Trebao mi je tel hitno bukvalno u roku od 12h i ja rekoh da uzmem bilo sta, nema veze kinez (mislio sam da je bas kanta, iskreno samo zato sto je kinez, predrasude ybg) pa ga dajem caletu a meni uzmem kao neki "normalan" telefon, i evo proslo je mesec dana cale i dalje koristi N81 :mrgreen:

Xiaomi jeste Kinez ali sto bi se reklo "punokrvni Kinez ":) Salu na stranu ali on i Meizu npr. su vec sebi izgradili neko imea tek ce u narednih par godina..Xiaomi ne pravi kopije vec su prilicno inovativni...pa je specifican njihov korisnicki interface MIUI... Ugl. marka koja za relativno male novce daje dosta
 

Back
Top