Šta ne biste voleli da saznate...Nikada ?

- Svrhu svog postojanja ?
- Istinu o bogu ?
- Da li ste slobodni ?
- Šta je ljubav ?
- Ima li nečeg posle života ?
- Kada će se završiti vaš ovozemaljski život ?

...ili već, dodajte neku vašu stavku, kombinujte sa postojećim sa obrazlaganjem...kako god

- Ne postoji, pokusaj primitivnih ljudi da objasni svet u kojem zive
- Relativno jesmo.
- Hemijska reakcija u mozgu koja sluzi za sirenje vrste razmnozavanjem
- Ima puno toga, samo nista za tebe, ti si mrtav.
- Ovo je jedino sto ne bi voleo da znam
 
- Svrhu svog postojanja ?
- Istinu o bogu ?
- Da li ste slobodni ?
- Šta je ljubav ?
- Ima li nečeg posle života ?
- Kada će se završiti vaš ovozemaljski život ?

...ili već, dodajte neku vašu stavku, kombinujte sa postojećim sa obrazlaganjem...kako god

Sve ovo sam vec saznala osim toga kada ce se zavrsiti moj ovozemaljski zivot i veoma sam srecna i molim se Bogu da i svi drugi ljudi saznaju ako ce im to koristiti.

Trenutak nase telesne smrti Bog skriva od nas sa velikim razlogom i zatose prepustam Njemu da me vodi, koliko mogu. To i svima drugima savetujem.
 
Sve ovo sam vec saznala osim toga kada ce se zavrsiti moj ovozemaljski zivot i veoma sam srecna i molim se Bogu da i svi drugi ljudi saznaju ako ce im to koristiti.

Trenutak nase telesne smrti Bog skriva od nas sa velikim razlogom i zatose prepustam Njemu da me vodi, koliko mogu. To i svima drugima savetujem.

:lol: Hajde gospođo,molim te reci s kojim razlogom...
 
- Svrhu svog postojanja ?
- Istinu o bogu ?
- Da li ste slobodni ?
- Šta je ljubav ?
- Ima li nečeg posle života ?
- Kada će se završiti vaš ovozemaljski život ?

...ili već, dodajte neku vašu stavku, kombinujte sa postojećim sa obrazlaganjem...kako god

Ponešto i znamo,a što to ne bismo voleli znati?
A evo i šta znamo:
-Postojanju ne treba svrha! (Pogrešna reč uz reč "postojanje"-oksimoron kao :brkati most...)
-Istina o Bogu se ne može dokučiti jer ne možeš znati nešto o ništa!
-Fobinačijev niz i broj (zlatni presek) jasno odgovaraju!
-Libidna energija zbog koje nastavljamo...Sav živi svet bi se bez tog nagona samopoubijao!
-Ima!Isti je kao i pre rođenja!
-Za manje od trideset godina što moj ego ne prihvata...:mrgreen:Ali ne pita se!
 
Neki ljudi medju koje spadam imaju mehanizam koji se ne upusta u razmisljanje o stvarima koje ne zelim da znam, za razliku od drugih kojima je ono sto ne mogu da saznaju kao rana koju treba iscackati. E, ali svesno je sasvim nesto drugo. Ne postoji nesto sto ne bih hteo da saznam, opet za razliku od onih drugih koji se bore sa sobom da ne cackaju ono sto im smeta.
 
Ponešto i znamo,a što to ne bismo voleli znati?
A evo i šta znamo:
-Postojanju ne treba svrha! (Pogrešna reč uz reč "postojanje"-oksimoron kao :brkati most...)
-Istina o Bogu se ne može dokučiti jer ne možeš znati nešto o ništa!
-Fobinačijev niz i broj (zlatni presek) jasno odgovaraju!
-Libidna energija zbog koje nastavljamo...Sav živi svet bi se bez tog nagona samopoubijao!
-Ima!Isti je kao i pre rođenja!
-Za manje od trideset godina što moj ego ne prihvata...:mrgreen:Ali ne pita se!


tu je prva začkoljica, oko - svrhe i pitanja - Zašto...ne Kako, nego Zašto
ako nema svrhe onda je sve besmisao pa bilo to u božanskom ili prirodnom aspektu razmišljanja
ako pođemo od praiskonskog da ne postoji razlog ili svrha, onda je i samo postojanje svega - bullshit

haotično Braunovo kretanje u Haosu jer sve je kretanje, a sve se kreće (iz nekog razloga?) što to isto, uzrokuje - svrhu
onda nije haotično iako na prvi pogled tako izgleda nego sa nekim ciljem pa makar taj cilj bio smrt ili uništenje, razor, raspad
 
- Svrhu svog postojanja ?
- Istinu o bogu ?
- Da li ste slobodni ?
- Šta je ljubav ?
- Ima li nečeg posle života ?
- Kada će se završiti vaš ovozemaljski život ?

...ili već, dodajte neku vašu stavku, kombinujte sa postojećim sa obrazlaganjem...kako god
Ne postoji nešto što ne bih htio da saznam. Isto tako sam svjestan da na neka pitanja ne mogu znati odgovor, uprkos mojoj velikoj radoznalosti.
Hipertrofija nagona za saznanjem je samo prolazna faza, intelektualna dekadencija.
Za promjenu ~ napraviti krug neznanja oko sebe, prepustiti se neizvjesnosti ili koliko god to paradoksalno zvučalo ~ posjedovati neznanje. Ne kao sredstvo za bijeg od života, nego baš naprotiv...
 
da si radoznao nikad ne bi stavio avatar da te gledamo u dupe

- - - - - - - - - -

lekcija broj 1 u izucavanju necije podsvesti...

- - - - - - - - - -

vidis kako je hakim radoznao... ima simbolicni avatar pocetka kraja i beskonacnog gde filtrira kukolj i odvaja intelektualnu cistotu... i jos zut... treba da pogledas film ja sam radoznalo zuto... zuto je inace boja ludila i svako ko se drzi strogo ciste analitike nesposoban je za apstraktne izlete koji su preduslov radoznalosti naseg bica
 
tu je prva začkoljica, oko - svrhe i pitanja - Zašto...ne Kako, nego Zašto
ako nema svrhe onda je sve besmisao pa bilo to u božanskom ili prirodnom aspektu razmišljanja
ako pođemo od praiskonskog da ne postoji razlog ili svrha, onda je i samo postojanje svega - bullshit

haotično Braunovo kretanje u Haosu jer sve je kretanje, a sve se kreće (iz nekog razloga?) što to isto, uzrokuje - svrhu
onda nije haotično iako na prvi pogled tako izgleda nego sa nekim ciljem pa makar taj cilj bio smrt ili uništenje, razor, raspad

Pitanje "zašto" ukazuje na kauzalitet tj na interakciju!
Ali nije interakcija kad zbrajaš kruške na drvetu!
Zašto su onda dve i dve kruške četiri!
Ustvari,interakcije ima tamo gde deluje neka sila i to dovoljna da izazove promenu pozicije tog na šta deluje i tad možeš postaviti pitanje šta sledi,a ne "zašto"...;)
 
da si radoznao nikad ne bi stavio avatar da te gledamo u dupe

- - - - - - - - - -

lekcija broj 1 u izucavanju necije podsvesti...

- - - - - - - - - -

vidis kako je hakim radoznao... ima simbolicni avatar pocetka kraja i beskonacnog gde filtrira kukolj i odvaja intelektualnu cistotu... i jos zut... treba da pogledas film ja sam radoznalo zuto... zuto je inace boja ludila i svako ko se drzi strogo ciste analitike nesposoban je za apstraktne izlete koji su preduslov radoznalosti naseg bica
Limun je zut, ponekad je Sunce zuto, a filter je nijanse izmedju svetlocrvene i svettlozelene.
A ludilo je precenjeno kao nikad pre. :kpozdrav:
 
Poslednja izmena:
Pitanje "zašto" ukazuje na kauzalitet tj na interakciju!
Ali nije interakcija kad zbrajaš kruške na drvetu!
Zašto su onda dve i dve kruške četiri!
Ustvari,interakcije ima tamo gde deluje neka sila i to dovoljna da izazove promenu pozicije tog na šta deluje i tad možeš postaviti pitanje šta sledi,a ne "zašto"...;)

pitanje - 'zašto' je u korelaciji sa - motivom
a motiv prouzrokuje --> akciju, akcija --> reakciju, reakcija --> posledicu
 
da bi bilo sta ozbiljno stvorio moras imati crv kreativnog ludila...danas je to izvrnuto pa se prevodi na banalan bacin: ako zelis da budes poznat, nema sanse ako nisi lud ili makar ne glumis ludaka

Sledi konkluzija:normalan i ne želi da bude poznat!Koji će mu to...:lol:

- - - - - - - - - -

Potcenio si većinu - glupake.
I njima je jasno kada neki narod nema budućnosti. :)

Eeeee,ali ima još jedna podvrsta...To su zombirani besplatni žderači...
Evo ti primer:Novi Beograd sve više liči na gerontološki grad! Grad staraca i starica...
 
Dakle, delimo se na ludake i mediokritete?

Neki ludaci stvaraju vrednosti a neki stvaraju sliku o sebi. Mediokriteti su pošteđeni.

kao onaj grafit na zidu ludnice...to sto smo mi ovde a vi tamo ne znaci da ste vi normalni, vec samo da vas trenutno ima vise...

- - - - - - - - - -

Sledi konkluzija:normalan i ne želi da bude poznat!Koji će mu to...:lol:

ne bi volela da saznam nikada da je dragkche ortodoxitj :malav:
 
kao onaj grafit na zidu ludnice...to sto smo mi ovde a vi tamo ne znaci da ste vi normalni, vec samo da vas trenutno ima vise...

- - - - - - - - - -



ne bi volela da saznam nikada da je dragkche ortodoxitj :malav:

Uđem u cvrku samo za venčanje familije i prijatelja,a i nekad i za krštenje...Bože me sačuvaj tog zla...:hahaha::rotf:
Kad onaj mantijaš počne da zavija s četiri tona meni se prisere...Yeblo ga pevanje...I moja baba lepše pevala Hava Nagila...:hahaha:
 

Back
Top